Skocz do zawartości

Problem z OCZ MODXSTREAM 700WAT OCZ700MXSP


Recommended Posts

Problem jest taki iż kupiłem komputer:

 

Procesor i7 860 2.8ghz + Scythe KAtana 3

Asus Gene Maximus III

GTX 470 1280MB

Cooler Master Centurion 534 LIGHT

HyperX 2x2GB DDR3 1600Mhz

500GB HDD

OCZ ModXStream Pro 700W OCZ700MXSP

DVD LB

Czytnik KArt

 

Illyama 24'' Wide

 

 

Problem mam taki że po kilkudniowym użytkowaniu komputera padł Zasilacz, zgasł komputer cały i się już nie uruchomił. Oddałem na gwarancje wymienili zasilacz. Od tego momentu grając w gry oczywiście wszystkie w Full HD i w miarę wszystko na full gierki działają rewelacyjnie, ale co z tego jak np po 5 minutowej gierce czasami dłużej Nagle jest ZAWAŁ Reset kompa tak że nic się nie dzieje przez 3 sek i po tym czasie sam się włącza, raz mi z poziomu Windowsa zrobiło taki reset i tez 3 sek i ON. Ale najgorzej jest w grach, czasami zagram z 5 min czasami z 10 min a czasami 30 min i nic ale zawsze Padnie Zasilanie i przez 3-4 sek zero reakcji i się włącza sam, Dziwne objawy, mógł by mi ktoś podpowiedzieć o co może chodzić ? Kiedyś jak miałem stary zasilacz , to znaczy ten pierwszy to takiej akcji nie było. Nawet spokojnie nie mogę sobie pograć :)

 

Dzięki za jakieś informacje już z góry :]

Link to post
Share on other sites

oto link do tego wykonanego testu Power Supply w OCCT

 

http://uploaded.to/file/jyl1nf

 

JA się na tym nie znam, ja ogólnie jestem cieńnki z jakichkolwiek testów na nowym sprzęcie i Win7

 

Pomóżcie mi z tym bo mnie już szlak trafia, w żadną gierke nie mogę dokończyć bo jest ZAWAŁ Komputera !!!

 

Dziękuje

 

chciałem jeszcze zaznaczyć, że mam też takie dziwne objawy w grze MAfia 2, oczywiście gierka płynie idealnie w Full HD i w Detalach na High, ale co z tego jak są momenty że grafika tak zarywa, że nie idzie się poruszać będąc nawet czasami w podobnych miejscach graficznie, co w innych gdzie chodzi idealnie płynnie, to meni zastanawia własnie że czego tak się dzieję a nie powinno !!! ;)

Link to post
Share on other sites

O Boże jakie skoki napięcia!!!!!!!!!!!!!! ;):D:D

 

Od razu zasilacz do serwisu wysyłaj, że nic nie strzeliło to cud, graniczne napięcia na lini +12V to 11.75 - 12.25, u ciebie do tego skaczą jak jakaś sinusoida.Na 3.3 to samo, jutro od razu jedź reklamować zasilacz, co to za partacz naprawiał.

Link to post
Share on other sites

Ostrowin, ja tam widze skoki tego, co nazywa sie "CPU Usage", w chyba wiesz co to jest :D Bo napięcie to to na pewno nie jest. Poza tym, napięcia mierzymy miernikiem a nie programem.

 

Kurde sorry pomyliły mi się linie ;) .

Przyznaje mój błąd. :D

Tak to jest jak się siedzi po nocach na forum zamiast spać.

 

Swoją drogą aż dziwne że pod pełnym obciążeniem trzyma tak napięcia bo nawet nie drgnęła żadna linia.

Link to post
Share on other sites

 

Swoją drogą aż dziwne że pod pełnym obciążeniem trzyma tak napięcia bo nawet nie drgnęła żadna linia.

napięć-nie-mierzy-się-żadnymi-programami-amen

A dlaczego nie???oczywiście czujnik może oszukiwać ale w większości przypadków pokazuje prawdę więc nie piszcie że tylko miernikiem.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie mozna ufac temu co pokazuja programy w sprawie napięć, bo program moze czasem pokazac dobrze, a czasem źle i tak naprawde nigdy nie wiesz jak jest w danej chwili. Teraz na przyklad pokazuje mi 13,1 V na lini 12 V, a miernik 12,42 V (OCZ MXS mają ta przypadlosc, ze na linii 12 V napiecie jest troche podbite, miedzy 12,2 a 12,4 najczesciej, ale napiecie jest stabilne, tyle, ze zawyzone troche, no ale wciaz w normie :D ). Nigdy nie mierzy sie napiec programami, bo dowiesz sie z takiego pomiaru mniej wiecej tyle, co jak bys zmierzyl na oko ;)

Link to post
Share on other sites

Ściągnąłem taki program od Temperatur SpeedFan , i odpaliłem go i temperatury miewają się następująco. Siedząc w Windowsie na necie

 

GPU 53 C System 33 C CPU 33C AUX 35C HDD 32C Core 0123 29-31C

 

Odpalając jakiś test np w tym OCCT co wyskakuje taka grafika CZERWONA i kręci się w kółko, kartę grafiki słychać dobrze się rozkręca wtedy temperatury rosną do:

 

GPU 93 C System 69 C CPU 69C AUX 50C HDD 32C Core 0123 60-69C

 

Aa i ktoś prosił jeszcze o test z MEMtest na tym OCCT:

http://uploaded.to/file/ojbyu1

 

ustawiłem pass 30

Link to post
Share on other sites

wiesz co czasami jak kompik pochodzi długo pogram coś dłużej to obudowa się robi można powiedzieć ciepła, jedynie jest zimna w okolicach HDD bo tam jest jakiś wiatrak co chłodzi dysk i tam jest naprawdę zimno ale jak przykładam rękę w okolicach zasilacza czy karty grafiki to czuć ciepło, i wiaterek też ciepły leci. Zrobiłem bajer i zdjąłem DEKLE z obudowy z jednej i z drugiej strony więc powietrze jest pokojowe ( w pokoju mam teraz jakieś 23 stopnie ) ale to nadal nic nie pomaga, nadal są ZAWAŁY, tylko dziwne że podczas grania w gry, bo jak siedzę na necie to komp się zachowuje w miarę ok, raz chyba na jakiś dłuższy czas i chyba po dłuższym użytkowaniu dziennym komputera był zawał siedząc w Windowsie, a tak to F1 2010 po 10 minutowej gierce OUT, NBA 2k11 jeszcze w miarę zagram jeden mecz ale następny out, Fifa 11 tak samo po jakimś czasie Out itd itd już mnie rozwala czasami, i nie wiem jak nic nie poradzicie co to mogą być za objawy i czego to oddam znowu na gwarancje i znowu nie będę miał kompa z 2 tyg znając życie :P Jeszcze jakieś testy porobić tym OCCT ? GPU POWER CPU ? i pokazywać te Wykresy bo ja kompletnie z nich nie mam pojęcia. Robiłem ten test z tym DEME-m takim czerwonym niedawno i zostawiłem kompa z 1h to grafika huczała komp się grzał bo temperatury były jak opisałem wcześniej i komp chodził długo i po dłuższym czasie PADŁ Dziwne, a włączę gierkę pogram chwile i ZAWAŁ, pewnie w gierce szybciej to leci bo test jest na 1280x1024 a gierka na 1920x1080 więc pewnie szybsze zuzycie MOCY.

 

ZŁY wrrrr

Link to post
Share on other sites

powiedz zasysa powietrze z wnętrza budy, czy z zewnątrz?

bude napisał jaką ma, zasilacz na górze, więc z budy.

 

iddqdmb - zrób tak: nie odpinając zasilacza odkręć go i postaw gdzieś obok, tak żeby zasysał zimne powietrze a nie ciepłe z budy. Do tego postaw kompa gdzieś koło otwartego okna, albo otwórz okno na godzine, żeby w pokoju sobie zime zrobić:P I powtórz testy. Jak to nic nie pomoże, to przynajmniej na 90% wykluczysz temperatury.

 

Jeszcze możesz próbować z odpięciem dvd i wyjęciem jednej kości ramu.

Z OCCT dodatkowo mozesz puścić drugi test CPU czyli LINXa. Dziwne jest to, ze piszesz ze w czasie gierek komp krócej wytrzymuje niz w OCCT power supply teście...

Co to znaczy, ze komp "padł"? Wyłącza się czy resetuje? Bluescreena przy tym nie ma żadnego?

Link to post
Share on other sites

Komp padł to znaczy ze RESET, ale dziwny ten reset bo nagle traci zasilanie, czekam jakieś 3 sek odpala się, i 2 sek startują WIATRAKI.

 

Odkręciłem zasilacz, i położyłem go obok obudowy, więc zasysa powietrze z pokoju , i tak jak ostatnio odpaliłem F1 2010 ugrałem z 20 min i ZAWAŁ ten dziwny reset 5 sekundowy :P

 

Kolejny test OCCT Power Supply http://uploaded.to/file/dj9qlx

i jakiś wcześniejszy http://uploaded.to/file/xjjuux

 

Ja niestety nic z tego nie wiem ;)

Link to post
Share on other sites

Nie istnieje takie pojęcie jak cytuje: "ZAWAŁ ten dziwny reset 5 sekundowy", więc po prostu opisz dokładnie co sie dzieje, a nie każesz bawić sie innym we wróżbitów.

 

Problem mam taki że po kilkudniowym użytkowaniu komputera padł Zasilacz, zgasł komputer cały i się już nie uruchomił. Oddałem na gwarancje wymienili zasilacz.

= może zasilacz jak padł to uwalił w jakimś stopniu płyte...? Chociaż to mało prawdopodobne... Co sie dokładnie wtedy stało?

To co ci zostało to: potestuj inne gry, sprawdź na nowym windowsie, sprawdź na innym zasilaczu, sprawdź na innym ramie, wsadź inną karte grafiki, zaktualizuj biosa (o innej płycie nawet nie wspominam)... lub oddaj do serwisu. Przeciętny serwis, mający zamienniki wszystkich możliwych części bierze 40-50zeta za wykrycie usterki, jeżeli usterki nie znajdą nie powinni policzyć sobie nic. Więc de facto dajesz 5 dych i masz "z głowy". Ale to w ostateczności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...