Skocz do zawartości

Podkręcenie Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5


Recommended Posts

Witam patrząc na aktualne testy kart graficznych w grze Wiedźmin 3 doszedłem do wniosku, że jestem zmuszony kręcić moje GPU. Do głowy by mi nie przyszło, że owa gra może mieć tak duże wymagania względem kart. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, dlatego też podaję mówię Wam jaki mam sprzęt:

 
Płyta główna: ASRock Fatal1ty B85 Killer
Procek: Intel Core i3-4160
RAM: HyperX Genesis 2 x 2GB oraz HyperX Savage 1 x 4GB
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 
Zasilacz: Corsair VS550
Dysk twardy: Seagate 1 TB Barracuda (ST1000DM003)
 
I teraz proszę o pomoc. Jak bardzo mogę podkręcić kartę by nic jej się nie stało? Wiem, że mogę to zrobić za pomocą programu OC Guru II, ale na jakie wartości mogę to wszystko ustawić? Nie widzi mi się teraz spalić tej karty, bo oszczędzałem na nią około 6 miesięcy. Z góry dzięki. 
Link to post
Share on other sites
minimum voltage 1.150V czyli + 0.2V (max -wiecej nie pozwala bios wgrany w grafikę)
 
power target 110% czyli +10%
 
GPU Clock standardowo dla w.w grafy to jak dobrze pamietam 1033 Base/1098 boots mysle ze spokojnie przy 1,15 V i 110% powertarget osiagniesz stabilne 1080 (base) spokojnie niektore egzemplarze siegaja ponad 1100 mhz ale to tylko juz metoda prob i bledow muisz sprawdzac (ziwekszasz co te dajmy na to 5mhz i odpalasz cos do testowania grtafy np fire strike czy tez inne, jezeli pomyslnie przejdzie test mozesz go pare razy powtorzyc dla upewnienia sie czy bd to ladnie smigac
 
nastepnie memory clock 6200 tez spokojnie ci pociagnie bez problemowo mysle
 
u mnie na testach wychodzily bledy dopiero przy  >1090mhz gpu clock i >6400 mem clock jednak podkreslam wszystko zalezy od sztuki jaka sie ci trafila
 
efekt podkrecania max 10 klatek wiecej w niektorych gierkach
 
i tak jak kolega wyzej pisal ciezko jest usmazyc grafike w obecnych czasach a wrecz chyba niemozliwe

aha zapomnialem dodac ze warto miec zainstalowane programy do monitoringu typu gpu-z czy hwmonitor nie tylko do obserwacji temperatur ale wlasnie tez zegarow jak sie zachowywaly podczas testow

 

przykladowo w fire strike nie wywala zaden blad jak da sie za duze wartosci a test na ktorym byly problemy zostaje przerwany a taktowanie wraca nastepnie do wartosci sprzed podkrecania

 

tak przynajmniej u siebie zaobserwowalem :P

Link to post
Share on other sites

Napięcie podnosimy dopiero, jak na nowej częstotliwości karta wyświetla artefakty / wyłącza się. Nie warto robić tego na samym początku. No chyba, że od mamy zamiar mieć wysokie temperatury, głośność (no, te Gigabyty są w miarę ciche na szczęście), ale i wtedy też maksymalne podkręcenie - to OK.

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie, kartę podkręciłem i oto są rezultaty:

http://zapodaj.net/b909715010689.png.html

http://zapodaj.net/8ef5dea2ea917.png.html

http://zapodaj.net/b5c4ddb25f6ab.png.html

 

Dalej coś robić? Zmienić jakieś wartości? Wszystko to robię z myślą o Wiedźminie 3, ale pewnie i tak prędzej czy później będę zmuszony wymieć kartę. 

Link to post
Share on other sites

jezeli Ci nie wyskakuja zadne artefakty (przycinki obrazu, zniekształcenia kreski itp itd) to juz calkiem niezle ;)

 

pamiec mozesz jeszcze mozesz podkrecic ale na wiele to sie i tak nie zda - chociaz dla niektorych nawet te niewiele to zawsze cos

 

co do pytania o OCGuru, masz na gorze po lewej numery profili 1-5 (ja przykladowo jako pierwszy sobie dałem ze standardowymi taktowaniami drugi z lekkim OC i tylko przelaczam profil jak zamierzam w cos grac bardziej wymagajacego, tak prawie ciagle standardowe zegary) mozesz sobie dac podobnie albo na odwrot 1wszy profil dajesz OC ustawiasz taktowania Apply minimalizujesz - nie zamykasz bo podkrecanie anulujesz wylaczajac OCguru.

 

jak chcesz miec odrazu podkrecana grafe po uruchomieniu windy to wklejasz skrót do OCGuru do folderu Autostart w Menu Windowsa

 

aha i jeszcze jedna kwestia

 

przykladowo

ustawisz gpuclock te 1100 przy mem clock standard - smiga ładnie (bez artefaktow)

ustawisz gpuclock standard a mem clock 6400 - smiga ładnie (bez artefaktów)

ustawisz gpuclock 1100 a memclock 6400 - moze juz nie smigac wyskakiwac moga artefakty a zegary moga wrocic do standardowych czy tez moze wywalic blad sterownika od grafiki, i nie tyczy sie to wylacznie tych maksymalnych wartosci) dobor odpowiednich obu wartosci jedynie metoda prob i bledow i do skutku

 

PS sorki za pisownie popsul sie ALT i nie łapie dosć czesto

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...