Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, nadszedł czas przesiąść się na coś mocniejszego i dlatego zwracam się z prośbą do Was o złożenie nowego zestawu. 

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie podstawowe czyli internet, muzyka, gry (głównie zamierzam grać w GTA V), czasami się pobawię w photoshopie ale to od święta.
  • Maksymalna kwota 3000 złotych (+- 100 zł)
  • Których części potrzebuję : Cała buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: LG 23MP65HQ Full HD
  • Specjalne wymagania : Tak jak wcześniej pisałem, chciałbym, żeby mi chociaż to GTA poszło na wysokich i w miarę płynnie działało, innych specjalnych nie mam, ogólnie żeby pracowało się na nim przyjemnie.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : Zbytnio się nie znam na tym, więc proszę o pomoc eksperta  :D 
  • Inne : Tutaj lekki offtop - czy mógłby mi ktoś powiedzmy złożyć koszyk dodatkowo na morele.net, bo tutaj chyba głównie linki podawane są na esc.pl, a nie ukrywam, że dla mnie lepiej byłoby odebrać osobiście w netpunkcie Morele - zwłaszcza, że mam do niego 20 min drogi. No chyba, że jakieś części tam są niedostępne, więc trudno - może być Esc

Dzięki z góry i proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

W takim budżecie można pobawić się w GTX 970. 

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + Gry

Zalman Z1 USB3.0 black (b/z)

 

3132 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne 4 rdzenie bez możliwości OC na płycie B85 w standardzie mATX. Obudowa z dwoma wentylatorami 120 mm w zestawie oraz zasilacz z zapasem mocy. GTX 970 od ZOTAC w dobrej cenie z pięcioletnią gwarancją po rejestracji produktu na stronie producenta. Standardowo dysk HDD 1TB oraz 8 GB DDR3 1600 MHz low-profile. Brakuje napędu, ewentualnie dorzucasz Liteon iHAS122 SATA (black)

 

Do GTX 970 dostajesz dwie gry gratis. Wiedźmin 3 oraz nowy Batman. Zrekompensuje to przekroczenie zakładanego budżetu ^^

 

Jak chcesz na morelach to odszukaj wszystkie podzespoły i sprawdź jak to tam wyjdzie. Strona ich tak muli, że zrezygnowałem z porównania. Z tego co kojarzę to wyjdzie tam znacznie drożej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp, a jeszcze mam takie pytanie. 

Czy jest jakaś zasadnicza różnica między tymi zasilaczami?

Corsair VS 450W 80+ 120mm

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Poza tym, że Thermaltake ma większą moc? Ja tylko znalazłem info, że Corsair podobno ma niską jakość kondensatorów i słabą regulację napięć (?) - ale czy to ma jakieś duże znaczenie i czy warto dopłacić te 80 zł? Mam nadzieję, że 450W spokojnie wystarczy na taki zestaw i jakoś to uciągnie, nie chce żeby mi się spalił  :D

I jeszcze czy warto dopłacać do tej płyty?

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

Znajomy mi złożył podobny zestawik tylko, że z kartą R9 280X ale nie wiem czy jest sens kupować czy lepiej dopłacić te 100-200 zł i kupić coś mocniejszego skoro ma mi służyć na jakiś czas. Z drugiej strony jednak myślę czy potrzebna mi jest, aż tak mocna karta jak może będę grać max w 2-3 gry. 

 

W razie w - mógłby mi ktoś złożyć coś do 3000 zł. Powiedzmy dla porównania?

Edytowane przez stobar
Link to post
Share on other sites

Obydwa zasilacze nie posiadają certyfikatu 80+Brozne i są to bardzo zbliżone do siebie jednostki. TT SE posiada dodatkowo modularne okablowanie. I jeden i drugi spokojnie wystarczy do tego zestawu. 

 

 

 

I jeszcze czy warto dopłacać do tej płyty?

 

Dostaniesz komplet audio, więcej złącz, chłodzoną sekcję zasilania, dwie kości biosu. Można dopłacić ale jeżeli liczy się każda złotóka to wcześniej podany model spokojnie wystarczy.

 

 

 

Znajomy mi złożył podobny zestawik tylko, że z kartą R9 280X ale nie wiem czy jest sens kupować czy lepiej dopłacić te 100-200 zł i kupić coś mocniejszego skoro ma mi służyć na jakiś czas. Z drugiej strony jednak myślę czy potrzebna mi jest, aż tak mocna karta jak może będę grać max w 2-3 gry. 

 

Skoro można w takim budżecie mieć coś znacznie wydajniejszego, to dlaczego tego nie brać ? Albo kupujesz zestaw za mniejsze pieniądze albo wyciskasz ile się da z danej kwoty.

 

 

 

W razie w - mógłby mi ktoś złożyć coś do 3000 zł. Powiedzmy dla porównania?

 

Asus Radeon R9 290 DCII OC 4GB DDR5 512bit (1000/5040)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Najprawdopodobniej jednak zainwestuję w zestaw z GTX 970, w sumie to tylko 100 zł różnicy a przekonuje mnie 5 lat gwarancji i samo to, że to GeForce  :D

Mam nadzieję, że esc.pl to zaufany, polecany sklep i nie będę miał problemów z nimi. 

Link to post
Share on other sites

Nie znam się zbytnio na tym, ale uważam, że chłodzenie dla mnie zbytnio nie ma znaczenia czy półpasywne czy nie. Ważne, żeby się nie przegrzewała i była w miarę cicha, ale to już najmniejszy problem.

MSI ma dodatkowo rok gwarancji a widzę, że taktowanie prawie identyczne no i złącza ma normalne i podłącze sobie normalnie przez HDMI (monitorek nie ma DVI  :/ ) i nie będę musiał kupować innego kabla/przejściówek. 

Swoją drogą, czy jest różnica w podłączeniu HDMI-HDMI a DVI-HDMI ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...