Skocz do zawartości

Ulepszanie wydajności PC poprzez zakup jakich częsci?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sadek.0,

Recommended Posts

Witajcie!

 

Za jakiś czas minie ten czas fajnosci mego kompa i bedzie trzeba dokupowac czesci by osiagac fajnośćFPS; Wiec co po kolei byscie dokupowali na moim miejscu?

 

CPU: Intel Core i5-4590 /3.3GHz|
MOBO: MSI H87-G43

GPU: Palit GeForce GTX970 JetStream 4GB DDR5

RAM: A-Data (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG ►

Link to post
Share on other sites

HDD: Western Digital Blue 1TB

PSU: Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

OBU: Gelid Darkforce

Monitor: IIYAMA ProLite X2377HS

Myszka: Razer Lachesis 5600DPI

Słuchawki: AKG K530

Klawiatura: Dell

 

Mowisz dokupić, czyli musialbym sprzedac obecny procesor na procek z OC i wymieniec mobo na Z?
A spec grandis, co to jest?

PS. Czyli wymienic sprzety mniej-wiecej po wakacjach bo wtedy zacznie sie cos odczuwać?

Edytowane przez pekude
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wymiana czegokolwiek jest tutaj zbędna, po oc będzie przyrost fpsów na poziomie 10 klatek. 

 

SPC Grandis to cooler. 

Dziękuję Ci za odpowiedź. Cooler mialem dokupić ale w koncowej fazie skladania kompa naciągałem koszty i gdzieś mi to uleciało :))

 

A powiedz mi czy moje ramy 2400MHz CL11 są o wiele gorsze niż CL9 1600? Dobrałem tak bo myslalem ze sa wyzsze znaczy szybsze i lepsze a tu klops :)

Link to post
Share on other sites

Acha, czyli w grudniu dokupię tą samą kartę Palit'a + kolejne 8GB ramu i będzię ok z wydajnoscią FPS? :)
Wychodzi na to, ze dobrze byloby wymienic procek na podobny lecz z OC by po podkręceniu był bardziej wydajny?

Edytowane przez pekude
Link to post
Share on other sites

No wydajnosc jest OK w kazdej grze, GTA 5 ok, ale wkurza mnie Assassins Unity gdzie wszystko mam na ultra a FPS jest na poziomie 33-38 w tłumie. Nawet gdy zmienie ustawienia z ultra na dwa poziomy mniej to nie ma roznicy.

Byc moze przez to ze ustawilem w panelu Nvidia?

Link to post
Share on other sites

To chyba coś masz zepsute. 

W 6:30 Arno przemieszcza się w tłumie. Najmniej jak zauważyłem swoim amatorskim okiem miał 55fps w tym tłumie. Procka ma tylko trochę podkręconego, ale nie wierzę, że może robić taką różnicę.  Chyba, że zależy to od opcji antyaliasingu.

Edytowane przez kajsks
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to jest jedyna gra gdzie wlasnie jakosc jest zadowalająca ale jednak czuć FPSy.
Jest dobrze płynnie gdy wchodzę np na wieżę; wtedy czuje to 50FPS i tą płynność.

Ktoś moze dopomóc w jakiś sposob?

/EDIT:

Przelaczylem z AA 4x na  FXAA i FPSy w tłumie skoczyły na 60 :P

Dzieki Ci za filmik w innym razie nie doszedlbym do tego, że FXAA jest dostepne w Assassins.


Panowie i Panie (jesli takowe są :) )

W obecnym momencie mam dobrego kompa; dobrze, to fakt.
Chcialbym sie dowiedziec ZA JAKI CZAS mam dokupic JAKIE KOMPONENTY by quality było still the same :) If you know what I mean

Edytowane przez pekude
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...