Skocz do zawartości

Radeon r9 280x ktory wybrac?


Recommended Posts

WItam przymierzam sie do kupna karty graficznej moj sprzed i5 3570K, 8 gb ram, Zasilacz Xfx 550. Dylemat jaki mam to ktora marke wybrac obecnie moj wybor zawezil sie do dwoch kart prosze o opinie dziekuje pozdrawiam

 

pierwsza z nich:    http://www.ceneo.pl/31884515

druga: http://www.ceneo.pl/26890824

Edytowane przez Bart_simpson
Link to post
Share on other sites

Spapphire trixx w przeciwieństwie do dual-x jest tak samo cicha jak msi ale ma nizsze temp wiec jak ci wejdzie do kompa to lepiej ja .Minus 2 lata gw .Do tego ten dual od sapphire to jest r9 280 a nie 280x

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Obudowa jaka posiada to BItPhenix , jak to mierzylem to wejdzie tak na styk, ta obudowa chyba poprostu jest tak zrobiona zeby kazda mozliwa karta do niej weszla :) , obecnie tyle przeczytalem na ten temat ze troche bardziej sie sklaniam ku sapphire tri-x gdyz o msi oprucz tego ze jest cicha to same problemy ludzia pisze ze nowiutke karty lapia artefakty w grach, a nie chcial bym odrazu odsylac do serwisu, z drugiej strony troszke sie obawiam o glosnosc saphhire pod obciazeniem . co do podkrecania to podejzewam ze raczej jezeli bede sie w to bawil to dopiero jak sie gwarancja skonczy. A mysle ze 2 lata gwarancji w zupelnosci wystarczy. Nie wiecie czy moze do ktorejs kart dodaja jakis bon na gry?

Link to post
Share on other sites

Miałem tego Radka od MSI i byłem zadowolony 100%. Porównywaliśmy z kumplem osiągi i po lekkim podkręceniu r9 była niewiele słabsza od MSI GTX 760 OC 4GB ale jest zauważalnie droższa. Wyniki z passmarku Graphics Score-10692 (dla R9) i odpowiednio Graphics Score 11400 (dla GTX). Bardzo wysoka kultura pracy, naprawdę bardzo cicha karta (podczas spoczynku niesłyszalna w obudowie Fractal Design Define R4), gierki śmigały jak ta lala. Może nie na maksa Assassins Creed lub WatchDogs ale dało się godnie grać przy submaksymalnych ustawieniach (przy zwiększaniu wygładzania gierka zaczynała się ciąć). Temperatury w normie, podczas katowania do 70 C przy słabej wentylacji. Ogólnie za 725 używka to dobra cena, tak myślę. U mnie nie było żadnych artefaktów, tylko był problem że jak używałem dwóch kart graficznych (integra + R9) to wyrzucało kartę sieciowo i za nic nie chciała działać.

Link to post
Share on other sites

Myslalem tez na gtx 760 ale w wersji 2 gb jednak 3gb vramu w dzisiejszych czasach jest bardziej oplacalna opcja . Z tym uzywaniem dwoch kart to w zasadzie niezly pomysl, bo jak sie domyslam r9 wlaczala sie gdy odpalales jakas gre mam racje? W jakis latwy sposob mozna to ustawic?

Link to post
Share on other sites

Sieć wyrzucało gdy w biosie przestawiałem na obie karty. Jeżeli w biosie było że korzystam tylko r9 z PCI-E wszystko było w porządku. Nie jest to jednak ważne, tamta karta sieciowa padła po miesiącu i tak ją musiałem zmienić, więc zrzucam winę na wadliwą sieciówkę. Nie da się tak jak mówisz, ja korzystam z kilku monitorów i po to były mi dwie karty. Jeżeli masz jeden monitor to jednym kablem do jednej karty. Pewnie da się to ustawić z dwóch kart do jednego monitora ale nie w prosty sposób i musiałbyś mieć w monitorze dwa wejścia.

 

Ja szukałem cichej karty i MSI R9 280X sprawdziła się tu bardzo dobrze. Nawet przy większym obciążeniu podczas filmów (MPC-HC - MadVR - Jinc 3 taps, 720p do 1080p) nie była słyszalna.

Link to post
Share on other sites

Gtx760 jest słabszy od r9 280x. Proszę nie pisać bzdur że r9 280x po podkręceniu jest słabsza od gtx760. R9 280x=gtx770 jeżeli chodzi o wydajność.

 

 

pierwsza karta którą podał autor to r9 280 bez X

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zaznaczyć należy, że 280X Tri-x to niżej taktowany Toxic(mają nawet wymienny BIOS - jakby ktoś chciał odblokować napięcie). Oficjalnie konkurentem 280X jak napisano powyżej jest 770GTX (+1).

 

 

 

ktos z forumowiczow mial stycznosc z tym chlodzeniem i czy sprawnie dziala?:] pozdrawiam i dzieki

Jak grałem wczoraj w WoT-a to karta nie przekraczała 60 stopni. Maksymalne temperatury jakie osiąga to 62 stopnie dla GPU i 67 stopni C dla VRM. Tylko, że ja dosyć drastycznie obciąłem jej napięcie. Karta jest cichsza od swojego poprzednika 660GTX.

Na pewno największą wadą są dwa lata gwarancji i długość karty. W sumie to niektórym może też nie pasować, że się świeci(żółty) logo i LED-y od temperatury.

 

Wracając do ogólnego wyboru z 280X to wszystko oprócz Asusa będzie ok.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Gtx760 jest słabszy od r9 280x. Proszę nie pisać bzdur że r9 280x po podkręceniu jest słabsza od gtx760. R9 280x=gtx770 jeżeli chodzi o wydajność.

 

 

pierwsza karta którą podał autor to r9 280 bez X

Pierwsz ktora podalem jest to Saphhire r9 280 wersja z X z chlodzeniem tri-x ...

 

Dziekuej wielkie za porady wiec raczej kupie wersje od Saphhire chyba ze akurat byla by duza promocja na MSI , ale z tego co czytam tak naprawde ktora bym nie kupil i tak bede zadowolony :)

 

Kolego

snowqwer

mogl bys podrzucil jak z glosnoscia tego tri-xa?

Link to post
Share on other sites

Jeśli jeszcze mogę się wypowiedzieć - chciałem dodać od siebie, że mam znajomego który posiada właśnie tę kartę od MSI (Od wakacji) i jest bardzo zadowolony, szczególnie ze względu na cichość jej pracy oraz bardzo dobre wyniki w grach, m.in GTA V na najwyższych detalach, która zużywa u niego około 2,3 / 3 GB. 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Akurat na ceneo podalem przyklad ... jezeli na stronie jest wyraznie napisane r9 280X w specyfikacji na stronie z karta rowniez wyraznie jest napisane x wiec nie mozliwe jest aby bylo inaczej tym bardziej ze jak mi sie wydaje saphhire nie robil wersji 280 bez x z chlodzeniem tri-x . MSI raczej porzadna firma i nie powinno z nia byc problemow tylko troche sie naczytam o tych arttefaktach ;P

 

 

Wlasnie znalazlem na necie ze tej wersji tri-x byly ze 4 i kazda inaczej taktowana a co gorsza jedna z nich ma tylko 850Mhz i tu sie wlasnie obawiam zeby ta ktora znalazlem nie byla z tych najslabszych, ale patrze na stronie i wogole nie ma o tym wzmianki....

Edytowane przez Bart_simpson
Link to post
Share on other sites
Wlasnie znalazlem na necie ze tej wersji tri-x byly ze 4

Fizycznie teraz to te same karty. Dawno temu był Tri-x na trochę innym PCB bez backplate.

kazda inaczej taktowana a co gorsza jedna z nich ma tylko 850Mhz

Na stronie sklepu musi być podane jak jest taktowana. Karta ma na 100% standardowe napięcia dla Toxic więc podkręcenie w Trixx nie będzie problemem. Dual-bios też ma także można na stałe ustawić coś pokroju 1200/1600 lub odvoltować dla ciszy. 7970 Dual-X były na gwarancji wymieniane na Tri-x o niskim taktowaniu.

 

MSI raczej porzadna firma i nie powinno z nia byc problemow tylko troche sie naczytam o tych arttefaktach ;P

Artefakty to bardziej do Asus pasują. W MSI podobny problem jest możliwy ale w znacznie mniejszym stopniu i to nadal dobre karty zazwyczaj posiadające 3 lata gwarancji.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Udalo mi sie znalesc na stronie na ktorej mam zamiar kupic karte numer seryjny po ktorym dosedlem przez google ze oferowana wersja ma zegary taktowane 1020 , tak ze nie jest to ta najgorsza wersja mysle ze ok :) ....

 

Co do MSI moze dlatego znalazlem te komentarze gdyz poprostu ma wiecej nabywcow, co sie przeklada na wiecej komentarzy poprostu, a taki tri-x czasem potrafi kosztowac duzo wiecej niz normalna wersja dual-x tudziez wlasnie msi ...

Tak czy inaczej czekam jeszcze na oceny kart ktore musialy sprostac Wiedzminowi :)


Poniewaz kupilem karte zamontowalem to pochwale sie jak to pieknie wyglada w mojej obudowie, narazie zbyt wielu testow nie bylo gdyz czekam na monitor. Oto zdjecie mojego malenstwa hehe:) 

http://zapodaj.net/images/16a6b6c8199de.jpg

Edytowane przez Bart_simpson
Link to post
Share on other sites

Wrzucam poprawione zdjecie bo troszke nie bylo czasu :P
http://fotowrzut.pl/3NBSSF2KVO

i niestety znowu mam troche problem gdyz odpalilem dying light full hd wszystko pieknie tylko moj procek na boxowym chlodzeniu dochodzi do 70 stopni. Zamontowalem drugi wiatrak z przodu ale temperatura sie zbytnio nie zmienila, mozliwe ze zamontowalem przedni wiatrak za wysoko gdyz jest to 140 mm i w tej obudowie dziurki do montazu tej wielkosci  sa dosc wysoko gdzie mozna powiedziec ze prawie bezposrednio dmucha w strone drugiego wiatraka pomijajac po drodze boxowe chlodzenie. Z tylu znajduje sie 120mm moze warto je zamienic? albo pokombinowac z tym przednim i jakos zamontowac go troche nizej?

Link to post
Share on other sites

 

Kolego

snowqwer

mogl bys podrzucil jak z glosnoscia tego tri-xa?

 

Dopiero zauwazylem ze wybrano mnie do odpowiedzi :D a wiec, do 50-60% obrotow wentyli jeszcze da sie wytrzymac i jest w miare ok ( takie obroty pozwalaja utrzymac karte przy World of Tanks w granicach max 70 stopni przy czym uzycie karty wynosi 70%) ale np w GTA V mialem temperatury 75 stopni przy 70% obrotow wentylatorow ktore juz niestety slychac tyle ze ja mam kompa na biurku zaraz obok siebie. Podsumowujac, polecam 280X wersje Toxic bo chlodzenie jest wydajne i daje rade. Szkoda tylko ze jest glosniejsze na wyzszych obrotach.

 

Tak o to sobie pracuje u mnie :)

 

 

http://i.imgur.com/t00Qojs.jpg

 

 

Wiecej zdjec na moim worklogu, link w sygnaturze

 

 

 

 

Edytowane przez snowqwer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...