Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, do niedawna byłem szczęśliwym posiadaczem słuchawek ATH M40X oraz karty AiM sc808. Pewnego pięknego dnia podczas słuchania muzyki usłyszałem, że prawa słuchawka gra słabiej od lewej (w ogóle mniej "efektów" dźwiękowych) z początku myślałem, że po prostu płyta jest tak nagrana (szczególnie te różnice słychać przy niskiej głośności). Mój znajomy potwierdził, że coś jest nie tak i rzeczywiście jedna słuchawka nie ma "powera". Nie jest to wina karty, ponieważ problem występuje też gdy odtwarzana jest muzyka z telefonu. Zmieniałem nawet kable, które są w zestawie i nadal nic. 

 

Teraz moje pytanie: Czy takie coś kwalifikuje się na gwarancje? Czy odeślą mi z powrotem słuchawki i napiszą, że "nie ma różnicy"? Czy może po prostu zwiększyć głośność na prawy kanał i nie zawracać du*y? 

 

Proszę o porady! 

Link to post
Share on other sites

Nie widzę powodu, dla którego miałbyś się wstrzymywać z reklamacją. 
To nie jest jakiś przypadkowy sprzęt, żeby z dnia na dzień stracił cechy dźwiękowe.

Kiedy napiszą, że "nie ma różnicy" to wtedy się będziesz martwić, ale nie sądzę by coś takiego miało miejsce, skoro nie tylko Ty to zauważyłeś.

Link to post
Share on other sites

Oj chyba się pośpieszyłem i zwaliłem winę na słuchawki a jednak to chyba wina karty. Podłączyłem stare philipsy i też lewy kanał gra "mocniej" od prawego. Dodam, że problem powstał po reinstalacji windowsa. Sterowniki od karty zainstalowane, co mogę jeszcze zrobić? Może zmiana jakiegoś ustawienia pomoże? 

 

Tak wygląda menedżer: http://s2.ifotos.pl/mini/Beztytulu_wwahrxp.jpg

 

 

Dodam, że reinstalowałem windowsa, ponieważ pojawił się problem ze sterownikami od nowej karty i tymi od zintegrowanej (pewnego dnia funkcje nowej karty przestały po prostu działać), nie chcąc się bawić postanowiłem po prostu przeinstalować windowsa wgrywając jedynie sterowniki do SC808. 

 

PS. To nieznane urządzenie to chyba klawiatura :P jeszcze nie zainstalowałem od niej sterów.


Karta coś świruje, nie było dźwięku a po kliknięciu w panel sterowania karty wyskoczyło : 

 

http://s10.ifotos.pl/mini/Beztytulu_wwaxexh.jpg

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Ajej, jednak ja przez przypadek wyłączyłem w ustawieniach kartę. Mógłby ktoś odsłuchać ten utwór i powiedzieć czy on właśnie nie "znosi" na lewy kanał? szczególnie wokal na początku?

 

 

i Tutaj od początku utworu:

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...