Skocz do zawartości

Dym z zasilacza / niedziałający wentylator


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Od jakiegoś miesiąca miałem problem z komputerem, restartował sie co 1-3 sekundy po włączaniu, aż w końcu po ~5-10 minutach się załączał (zawsze po piknięciu), aż pewnego dnia przestał się tak uruchamiać. Ojciec elektryk naprawił zasilacz wymieniając uszkodzone kondensatory elektrolityczne i może coś jeszcze wymajstrował ale wiem tylko o tych kondensatorach. Po podłączeniu do komputera zasilacza i wszystkich kabli komputer ruszył za pierwszym razem, jednak po piknięciu biosa zrestartował się ulatniając przy okazji dosyć sporą ilość dymu z zasilacza, od razu wyłączyłem komputer z zasilania. Następnie zasilacz wyjąłem z obudowy i 'rozebrałem' go aby sprawdzić co się pali i ku mojemu zdziwieniu komputer normalnie się włączył za pierwszym razem nie dymiąc, ale wentylator w zasilaczu nie działa przez co bardzo szybko się grzeje (ma chłodzenie pasywne ale na pewno zacząłby się już kręcić, ponieważ zawsze się włączał po 5-10 sekundach po starcie) Na wentylatorze podczas włączonego komputera jest ~0 voltów, więc napięcie do niego nie dochodzi, co raczej wyklucza spalenie się wentylatora. W czym może być problem ? Bardzo proszę o pomoc. 

Konfiguracja: 
Procesor: Intel C2D E8400 3Ghz 
Zasilacz: Tacens Valeo 460 
Karta graf: GeForce GTX260 chyba gainward 
Pamięć: 2x2GB Geil ddr2 CL4 duale 
Płyta główna: Asus P5QL pro

Edytowane przez Mori94
Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest stary do dobrych nie należy , tego typu zasilacz musi mieć chłodzenie!
Najlepiej wymień zasilacz  naprawa zasilaczy atx jest w ogóle nieopłacalna. Trzeba też wiedzieć ( co z czym się je? )

Ile masz pieniążków na zasilacz do 210zł polecam  Thermaltake Smart SE Modular 530W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...