Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałem się dowiedzieć czy warto inwestować w folię lub szkło? A jeśli już tak to noname czy jakieś firmówki typu 3mk, nillkin? Czytałem trochu o tym i powoli nie ogarniam, jedni polecają, drudzy nie, niektóry twierdzą, że szkło to folia. Jak z tym w końcu jest?

Link to post
Share on other sites

Osobiście używam szkła za 20zł. Jak na razie sprawdza się dużo lepiej od fabrycznej folii, ale i od folii, której używałem w Xperii Z1 (komplet 3mk, za ~40zł). Jeszcze nie mam ani jednej rysy, powierzchnia jest przyjemniejsza w dotyku, oraz dużo łatwiej się ją czyści.

Link to post
Share on other sites

Szkło chroni też wyświetlacz przez pęknięciem, bo nie jest elastyczne. Nie jest to co prawda ochrona górnych lotów, jednak często można spotkać osoby którym pękło szkło, a wyświetlacz został cały.

Link to post
Share on other sites

Osobiście miałem 3mk Rock folia droga gruba i z szybko niszczą się powłokom zewnętrzną.

 

Teraz używam szkła noname powłoka zewnętrzna lepsza, ale bardziej palcująca. Osobiście o ile do twojego modelu jest dostępny Nillkin to bierz w ciemno.

 

Nie bierz foli tylko szkło. Dlaczego? Nawet najgrubsza folia nie absorbuje tak dobrze energij po upadku jak szkło. Jest co prawda droższe od przeciętnej foli, ale dotyk jest jeszcze droższy. Dodatkowy atut szkło łatwiej się zakłada niż folie.

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, od z lat miałem folie na telefonach. Ale do obecnego skusiłam się na szkło, i na ewentualnych kolejnych fonach też będzie szkło. Jedyną jego wadą jest grubość, folia jest mało widoczna ale szkło mimo grubości zazwyczaj 0,2-0,3 mm jest bardziej widoczna/zauważalna.

I najważniejsza zaleta szkła: nie rysuje się. Na foli po 4-6 miesiącach widać było ryski, na szkle które mam od ok 5 miesiecy nic nie ma.

Edytowane przez radam5
Link to post
Share on other sites

IMO szło jest znacznie lepsze od folii bo:
- zapewnia większą ochronę przed upadkiem
- jest znacznie trwalsze na zaysowania (nożem go nie zarysujesz, ja po 2 miesiącach mam 2 mikro ryski)
- łatwiej się nakłada
- mniej się palcuje

 

Kupiłem takie za 15zł i nie widzę żadnego powodu żeby inwestować w nilkiny po 50zł

http://allegro.pl/szklo-hartowane-folia-9h-lg-g2-i5012980328.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...