Skocz do zawartości

Latające paski podczas grania


Recommended Posts

Witam.

Grając w gry, widać takie jakby paski latające po ekranie od góry do dołu. Nie są one bardzo widoczne, ale mimo wszystko dlaczego tak jest. Nie wiem jak to bardziej mogę wytłumaczyć. Takie jakby białe paski, które najlepiej oczywiście widać gdy ekran jest czarny.

Może przyczyną jest to, że kabel od monitora podpięty jest przez przejściówkę? Czy może przyczyna jest gdzie indziej?

Link to post
Share on other sites

Może być to wina przejściówki. Zakładam, że podpinasz przez wejście analogowe, jeśli tak, możliwe są różnego typu zniekształcenia na przesyle sygnału. W moim przypadku, na kablu analogowym nie dało się pracować - obraz poszarpany i dziwnie drgał. Na kablu cyfrowym wszystko było ok:)

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo na R9 270 to nie wina przejściówki tylko komponentów, musiałm podmienić tacie monitor i przez DVI lub HDMI tego nie będziesz miał. Ja testowałem z 5 adapterków i to samo było.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

No nie gadajcie, że muszę monitor zmieniać specjalnie przez wejście? :D

 

A teraz jeszcze grając w Fife 2 razy mi komp zaczął buczeć, jakiś niebieski ekran z białymi napisami wyskoczył i się zresetował komp... Ehh..

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Na początek spróbuj inny kabel, i inną przejściówkę.

Miałem styczność kiedyś z podobnym problemem. Winna nie była przejściówka tylko kabel D-SUB, który o dziwo na starej karcie z wejściem Analogowym działał bardzo dobrze. Po zmianie kable, problem ustąpił, przejściówka została. 


No nie gadajcie, że muszę monitor zmieniać specjalnie przez wejście? :D

 

A teraz jeszcze grając w Fife 2 razy mi komp zaczął buczeć, jakiś niebieski ekran z białymi napisami wyskoczył i się zresetował komp... Ehh..

 

Sprawdzałeś temperaturę karty? 

Przy okazji podaj pełną specyfikacje komputera, ze zasilaczem włącznie.

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

Asus Radeon R9 280X DCII TOP 3GB DDR5 384bit (1070/6400) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Zalman R1 USB3.0 (b/z)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Monitor Syncmaster 2043NW

 

Co najlepsze, dwa razy próbowałem uruchomić Fife 15, grałem 15 minut meczu i mi się komp resetował z tym niebieskim ekranem i białymi napisami. Teraz grałem w Wiedźmina z 2 godziny wczoraj też w coś innego i tak nie było. Nie wiem co jest grane.

 

I pomogło by jeżeli bym znalazł taki kabel, ale bez przejściówki? 


Wie ktoś?

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Ja mam to samo co ty ;] Paski widać przez przejściówkę. Na hdmi nie ma tego problemu. Mam ten sam monitor co ty. Jak dokręciłem mocniej śrubokrętem te śrubeczki na przejściówce i na kabelku to trochę lepiej jest ale i tak problem jest zauważalny. Jedyne rozwiązanie to chyba zmiana monitora ;D V-sync - czyli synchronizacja pionowa również minimalizuje problem.

Link to post
Share on other sites

Ja mam to samo co ty ;] Paski widać przez przejściówkę. Na hdmi nie ma tego problemu. Mam ten sam monitor co ty. Jak dokręciłem mocniej śrubokrętem te śrubeczki na przejściówce i na kabelku to trochę lepiej jest ale i tak problem jest zauważalny. Jedyne rozwiązanie to chyba zmiana monitora ;D V-sync - czyli synchronizacja pionowa również minimalizuje problem.

To po co zmiana monitora? Jutro pojadę po kabel bez przejściówki :D.

 

A teraz nie dawno wyskoczył ten blue screen, a przeglądałem internet. Mam nadzieję, że to przejściówka.

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Zdążyłem zauważyć wtedy jak wyskoczył. Kod to był 0x0000(ileś tam zer)16.


Odinstalowałem sterowniki i chcę teraz zainstalować od nowa z tej strony. 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%207%20-%2064

Ale jak widać są tam tylko wersje Omega i Beta. Którą lepiej pobrać?


Chcę jeszcze tylko zaznaczyć, że po zainstalowaniu Beta dawało mi rozmiar 1680x1200, a co za tym idzie obraz nie był ostry. Musiałem zmienić w AMD Catalyst Controler na 1680x1050. Ma to coś może do tego błędu czy w czymkolwiek przeszkadza?


To lipa, bo takiego kabla nie ma. Jutro wiedźmin, a ja wyjeżdzam i będę w środę popołudniu dopiero. To co mam zrobić. Wymienić monitor?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...