Skocz do zawartości

Czy zmiana na i5 4460 coś da?


Recommended Posts

 i3 4130 mam porównanie ze słabszym 4430 i np. różnica dla:

Max Payne 3 to 64 [fps]  do 81 [fps]

Civ V to 44 [fps]  do 53 [fps]

Skyrim to 65 [fps]  do 79 [fps]

Wiedźmin 2 to 57 [fps]  do 66 [fps]

Battlefield 3 to 51 [fps]  do 70 [fps]

Crysis 3 to 60 [fps]  do 75 [fps]

Link to post
Share on other sites

Przy twojej obecnej karcie po wymianie procesora na core i 5 4460  różnica wydajności w grach będzie znikoma  natomiast jak zmienisz na coś wydajniejszego coś pokroju  np r9 280x  to różnica będzie znaczna , ja bym bym ci radził  jednak zmienić procesor na core i5 4690k  i mieć święty spokój na znacznie dłużej .Tym bardziej że planujesz zakupić kartę od amd [ te karty maja bardzo duży apetyt na   procesor chyba że coś się zmieni  w kwestii sterowników  oby  ]

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

 

Zależy od gry i karty, jeśli wymienisz na coś mocniejszego niż r9 270 to procesor [i3] może mieć kłopoty z ogarnięciem tego. Nowe gry będą też kładły co raz większy nacisk na mocne, fizyczne 4 rdzenie.

Zobacz też to: https://www.youtube.com/watch?v=wSM8b0cYY2I i3 vs i5 23 gry

ten test jest do d*** . Skutecznie fps jest zabijany przez beznadziejna karte graficzna czyli gtx 960(2gb vram), scinki to raczej niewydolnośc karty graficznej, a raczej zainstalowanemu 2gb vramu . Poszukaj wiarygodniejszych testów tych procesorów z kartami pokroju r9 280x lub gtx 970

Edytowane przez psychics
Link to post
Share on other sites

Zależy od gry i karty, jeśli wymienisz na coś mocniejszego niż r9 270 to procesor [i3] może mieć kłopoty z ogarnięciem tego. Nowe gry będą też kładły co raz większy nacisk na mocne, fizyczne 4 rdzenie.

Zobacz też to: https://www.youtube.com/watch?v=wSM8b0cYY2I i3 vs i5 23 gry

maciek dzieki za podesłanie tego linku , obejrzałem i stwierdziłem ze czeka mnie wymiana karty graficznej najpierw na cos pokroju gtx 960 lecz trza poczekać na spadek cen.

Edytowane przez kamil9186
Link to post
Share on other sites

Przy twojej obecnej karcie po wymianie procesora na core i 5 4460  różnica wydajności w grach będzie znikoma  natomiast jak zmienisz na coś wydajniejszego coś pokroju  np r9 280x  to różnica będzie znaczna , ja bym bym ci radził  jednak zmienić procesor na core i5 4690k  i mieć święty spokój na znacznie dłużej .Tym bardziej że planujesz zakupić kartę od amd [ te karty maja bardzo duży apetyt na   procesor chyba że coś się zmieni  w kwestii sterowników  oby  ]

 

Nie będzie znikoma. Wszystko zależy od gier.

Ja i znajomy mamy G3420. Tylko, że ja posiadam 750Ti, a on 280X.

Niektóre gry chodzą u niego 2 razy szybciej, a niektóre dokładnie na takim samym poziomie jak u mnie (Rome 2 TW czy Dragon Age Inkwizycja) i założenie nawet Titana X nic by nie zmieniło.

Zmiana procka da Ci na pewno to że w większości gier karta graficzna będzie w 100%.

Edytowane przez Verratti
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od gry.

Oczywiście 4460 będzie wydajniejszy od 4130, ale nie zawsze będzie to znaczny skok wydajnościowy, a tym bardziej nie zawsze będzie opłacalny. 

 

Np. W grach pokroju CS GO czy World of Tanks, używających tylko 1 lub 2 rdzeni, skok będzie znikomy. (tyle że nie będzie aż takich drop'ów, i FPS będzie stabilniejszy)

W grach wykorzystujących dużo rdzeni, np nadchodzący Witcher III skok będzie znaczny. 

 

Poczytaj jak tam na twoim B85 z podkręcaniem (na co niektórych się da, no twoim Asrock'u podobno też), bo bardziej dorzucił bym do 4690k i kręcił, wtedy skok będzie zauważalny po obu stronach. 

Edytowane przez lok1995
Link to post
Share on other sites

W nowych grach największym ograniczeniem w obecnej chwili będzie 1GB vramu na Twojej karcie. Osobiście w pierwszej kolejności zmieniłbym grafikę na coś mocniejszego, przy czym jeżeli grasz dużo i w nowe gry i lubisz wysokie detale w FHD to becnie inwestycja w kartę z 2GB vramu jest mało opłacalna. Najlepiej kupić coś z 4GB vramu a minimum 3GB. I3 4130 demonem wydajności nie jest ale daje radę dzięki HT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...