Skocz do zawartości

QHD vs FHD 144Hz dla niedzielnego gracza do 2000zl

Recommended Posts

Hej wszystkim.

Ostatnio złożyłem sobie stacjonarke z gtx970 i i5 4690k. Wcześniej używałem ps4 do gier i laptopa z rozdzielczością qhd do reszty. Po podłączeniu nowego sprzętu do starego monitora widzę jego niedoskonałości i postanowiłem kupić coś nowego.

Waham się między 2 opcjami - lg 24GM77-B vs u2515h. Z jednej strony lubię zagrać w cod na odmóżdżanie, ale z drugiej jestem przyzwyczajony do 2k i razi mnie trochę pixeloza. Korzystam z kompa z odległości około 1-1,5m.

Głównie będę grał w najbliższym czasie w wiedzmina 3 i pewnie więcej czasu nie znajde, wiec czy warto rezygnować z rozdzielczości na rzecz lepszej płynności? Nie miałem nigdy okazji zagrać w >60hz.

Co radzicie? Może jakieś inne opcje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek, gdyż stoję przed identycznym wyborem jak autor tegoż tematu.
Czy warto dopłacać 600zł do U2715H? U2515H można nabyć za 1350 a jego większego brata za 1950, te dwa cale więcej są warte takiej dopłaty? Czy coś jescze różni te dwa monitory poza wielkością matrycy?

Pytając miałem nadzieję, na waszą opinię, gdyż zapewne macie na ten temat wiedzę o wielokroć większą. Przeglądałem te recenzje pobieżnie i większych różnic nie zauważyłem, a zapytałem, bo dziwi mnie taka różnica w cenie. Niemniej jednak teraz przeczytam dokładnie, choć rady, który wybrać nadal bardzo mile widziane.

Ważna jest odległość z jakiej używasz monitora. Ja siedzę około metra od monitora i na 24 FHD widzę pixeloze. W tych dellach trzeba się liczyć z "przeciekami" światła. Wieczorem dań znać jak monitor się prezentuje w porównaniu do macbooka.

Pytając miałem nadzieję, na waszą opinię

opinia jest taka, że oba są podejrzanie tanie, dobre 27" to ok 2,5k (vide EA274WMi czy VP2772) podobnie ma się sprawa z panelami IGZO, może to tendencja by taniały (dla mnie bomba) ale może są ubogie "w środku" z drugiej strony to mało prawdopodobne biorąc pod uwagę pomiary i testy, w których wypadają dobrze

Od oczu do monitora mam 60-70cm

w takim razie sugeruję 24" 

Obecnie posiadam 24" i ciągle mam wrażenie, że jest za mały. Te 70cm dotyczą najmniejszej odległości, np. gdy gram, normalnie jest to około 20cm więcej. Wziąłbym tego Dela 25", ale obawiam się czy też nie będzie za mały po krótkim czasie.

nie no bez przesady na tym sprzęcie który wg mnie jest bardzo dobry powinien Wiesław fajnie chodzić

i zapewne chodziłby, gdyby wersji PC nie wywalili do kosza i nie uraczyli nas portem z konsoli 

Obecnie posiadam 24" i ciągle mam wrażenie, że jest za mały. Te 70cm dotyczą najmniejszej odległości, np. gdy gram, normalnie jest to około 20cm więcej. Wziąłbym tego Dela 25", ale obawiam się czy też nie będzie za mały po krótkim czasie.

27" QHD to w cale nie zły rozmiar, plamka trochę drobniejsza niż przy FoolHD/WUXGA na 24" plus siedzisz dalej także efekt niczego sobie, szczególnie w dobrych wizualnie produkcjach