Skocz do zawartości

Karta graficzna nowa/używana 600/700/750zł


Recommended Posts

Witam, nie grałem nigdy w super ,,nowe'' tytuły, ponieważ mój komputer nie był do tego zdolny.Teraz jednak zapragnąłem pograć w nowe gta na wysokich ustawieniach graficznych, i okazało się, że muszę wymienić kartę graficzną. budżet 600/700/750 granica 800 zł raczej nie osiągalna, ale gdyby róznica w wydajnosci byla ogromna, mogę dozbierać. SPECYFIKACJA KOMPUTERA:

 

cpu: i5 2320 lg 1155 3.0 GHz (TURBO 3.3 GHz)

zasilacz: Chieftec GPS-600A8

Obudowa: brutus spc m26 (czy coś takiego)

płyta główna: ASUS

Ram : Goodram 2x4 DDR 3 1333MHz

OBECNE GPU: Asus Nvidia Gt 440

 

Wolałbym nową, nie boję się zakupów na allegro ( ponad 2000 transakcji), ale używana z gwarancją może być. Myślałem nad r9 270x/280x. NIE CHCE ROBIĆ OC

Link to post
Share on other sites

wolałbym jednak nówkę, a na allegro używane z gw. to przeważnie 2 letnie karty z 1 rokiem pozostałej gwarancji... myslalem nad:

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280-3gb-gaming-ddr5-i5355030691.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270x-dc2-2gb-ddr5-i5358627192.html

http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-2gb-ddr5-i5351851989.html

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-760-directcu-ii-2gb-f-vat-gw-36m-i5351380975.html

wiem, że nie należy sugerować się VRAM'em, ale podobno przy nowych grach 2gb sie dusi, czy to prawda? Nie chcę ULTRA-HIPER-4K na 3 monitory, wystarczy wysoko-średnie w +/- 40 kl/s w takich grach jak GTA V (wysokie) Wiedźmin 3 (średnio-wysokie, bardziej średnie) Battlefield 4/5 (wysokie,może ultra), Far Cry 4 (Wysoko-średnie, bardziej wysokie) itd. Głównie gram w CS:GO, ale gra ta wymaga treningu i sporo moich znajomych odstrasza wizja nauczenia się grać po 300H na deathmatchach... Więc wszyscy zgodzili się na GTA i Far Cry, ale moja grafika leży i należy ją szybko wymienić! btw. Czy coś jeszcze muszę w tym roku upgradować?


Aha płyta główna to P8-H61 - M LE/USB 3

Link to post
Share on other sites

Jeśli wybierać spośród Radeonów to nie schodź poniżej HD 7950/R9 280 - to minimum do płynnej gry w GTA V przy b. wysokich/wysokich ustawieniach. Ten Gigabyte Windforce nie jest głośny (mam 7950 w tej wersji), a jeśli nie będziesz robił OC, to możesz odrobinę skręcić prędkość wentylatorów i trochę go wyciszyć, ale pamiętaj, że kultura pracy karty będzie zależeć również od tego, jak dobrze masz wentylowaną budę. Na alledrogo są 2 licytacje HD 7970, warto obserwować bo przy dobrej cenie to wciąż bardzo przyzwoite wydajnościowo konstrukcje (odpowiednik R9 280X).

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

gtx 960 2gb  to fajna karta ale r9 280 jest lepsza. Więcej jednostek cieniujących i TMU więcej pamięci i ich lepsza przepustowość! Atutem 960 jest lepsza kultura pracy m.in. mniejszy apetyt na prąd i możliwość kupna wersji z półpasywnym chłodzeniem no i obecnie W3 za darmo. To że teraz GTX działa lepiej na 1 czy 2 grze to wina lenistwa AMD i braku nowych oficjalnych sterowników do nowych produkcji. A co do GTA 5 to pograsz na wysokich detalach już na r9 270/ 270x w 60 fpsach.

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Wiecie panowie ta karta ma miesiąc, więc prawie jak nowa! Hd 7970 to około 2 letnia karta na tych aukcjach, wolałbym r9 280, tym bardziej ze gadalem z kolesiem, prawie same pozytywy, aha i jednak zmienilem zdanie, moglbym zrobic to OC. Czy GIGABYTE ma jakiś afterburner czy cos?

Link to post
Share on other sites

 

 

Hd 7970 to około 2 letnia karta na tych aukcjach, wolałbym r9 280

 

Tylko R9 280/280X to to samo co 7950/7970 tylko z nowszej partii i niczym nie różnią się od poprzedników prócz datą produkcji i ceną.

 

 

 

Czy GIGABYTE ma jakiś afterburner czy cos?

 

Tak, jest jakiś program od Gigabyte'a, ale sam Afterburner też powinien działać na kartach Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Prędkość zapisu w mx100 to 150 MB/s, a w GOODRAMIE 360 MB/s w tej samej cenie, oba mają 3 lata gw., ale chyba i tak z przesiadki z HDD na SSD odczuję różnice, prawda? Aha i czy jest ktoś kto mógłby mi wytłumaczyć jak zainstalować system na nowym dysku? System ściągnięty z torrentów, używam go obecnie 5 rok więc sprawdzony, ale instalował go krewny, a teraz chciałbym sam podpiąć nowy dysk i zainstalować system. Wytłumaczy ktoś krok po kroku?


A Kingston HyperX Fury? 500 MB/s na 500 MB/s, sensowna propozycja?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...