Skocz do zawartości

Tagan TG530-U22 a nowa karta graficzna


Recommended Posts

Posiadam zasilacz Tagan 530W U22 -> http://img.ktr.pl/x/xzastagan530u22ref/xzastagan530u22ref.pdf

oraz konfigurację:
Core i7 3770
MSI Z77A-G43
8GB DDR3 (1 kość)
MSI R9 270 (@1100/1450Mhz)
Asus Xonar DX (PCI-ex)
Wifi (PCI-ex)
Tuner TV (PCI)
Silentium PC M40 (4x 120mm)

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej na mocniejszą typu GTX770 lub R9 280X (używki).
Problemem jest moc zasilacza, który ma już 7-8 lat jakoś i w związku z tym czy pociągnie jeszcze bardziej zwiększone zapotrzebowanie na moc. Liczę na jakieś sugestie bo na ten moment mogę wydać na zmianę karty ~300PLN + sprzedaż obecnej więc zmiana zasilacza raczej odpada w tym budżecie.
 

Link to post
Share on other sites

Taki zestaw z GTX 770 pobierze około 340-350W pod obciążeniem.

Zasilacz może sobie nie poradzić, osobiście poczekałbym ze zmianą karty, tym samym najpierw zmieniając zasilacz.

 

Dzięki wielkie.

Czyli pozostaje najwyżej wymiana na nowego GTX960 2GB (za ~815pln z wiedźminem w pakiecie). Szkoda, że wersje 4GB są absurdalnie drogie. Poczekam na premierę W3 i R9 300 - póki co w GTA5 da radę przyjemnie grać :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do wymiany  szkoda kompa, kup mocniejszy zasilacz a nie slabsza karte ten gtx 960 jest slaby.

 

Macie rację, GTX960 sobie odpuszczę i zacznę od zasilacza i ewentualnie używanego 280X lub może R9 300 będą ciekawymi opcjami.

 

Poprzeglądałem polecane zasilacze i mam 2 opcje:

Cooler Master G550M za 269PLN

Thermaltake SE530W Modular za 219PLN

 

Warto dorzucić kilka złotych do coolermastera? Moim priorytetem jest cisza (w szczególności na idle). Odpinane kable nie są istotne.

Link to post
Share on other sites

Gdyby nie to że zasilacz taki stary to by wystarczył, można go liczyć jak obecne zasilacze 450W bo ma słabą linię 12V, ale właśnie jego wiek powoduje, ze on już tej mocy nie ma i dla spokoju ducha należy go zmienić.

 

Wydaje mi się, że obecnie nowy, nawet budżetowy 450W, 500W sprawdzonych serii jest wystarczający pod planowaną rozbudowę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...