Skocz do zawartości

Raw Read Error Rate co dalej z dyskiem ?


Recommended Posts

Witam

Niedawno zakładałem temat dotyczący dysków ssd i raid0. Właśnie zdecydowałem się na raid0, pobrałem program HD Tune i troszkę się wystraszyłem gdy zobaczyłem że przy Raw Read Error Rate widnieje status Failed. Mój dysk to Samsung SpinPoint F1 (HD642JJ).

Miałem zamiar kupić drugi taki sam i podpiąć je w raid0. Lecz po wyniku HD Tune obawiam się czy z dyskiem nie dzieje się coś złego, nie chcę ryzykować raid0 na padającym dysku. Czy Raw Read Error Rate świadczy o uszkodzeniu dysku i może być argumentem oddania dysku na gwarancję ? Robiłem error scan wszystkie sektory są na zielono czyli OK.

odczyt z HD Tune http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fb ... 78a70.html

Link to post
Share on other sites

Tu masz definicje tego parametru:

 

"01 Raw Read Error Rate - Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku (talerza). Wartości w przedziale Data wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odcztu/zapisu. Jest to parametr określający błąd krytyczny dysku twardego. Często wywołany jest uszkodzeniem mechanizmu napedowego dysku/głowic (łożysko etc.) lub podzespołów elektronicznych.

UWAGA: Dyski Seagate nie monitorują parametru Raw Read Error Rate, stąd tak wysokie wartości podczas testu S.M.A.R.T"

 

i dysk jak dla mnie nadaje się na gwarancje.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź wiem co oznacza Raw Read Error Rate :rudolph: już wcześniej o tym czytałem tylko nie wiedziałem czy zostanie to uznane na gwarancji. W sumie dalej nie wiem jaki argument podać przy oddawaniu dysku, powiedzieć że Raw Read Error Rate jest nieprawidłowy czy może dodatkowo wydrukować wyniki testu i dołączyć do dysku ??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...