Skocz do zawartości

R9 270X coś jest nie tak


Recommended Posts

dzień dobry

Karta graficzna to Asus R9 270x. Kupiona wraz z całym komputerem pod koniec lutego (reszta specyfikacji: i5 4460 plus Be Quiet pure rock, płyta: Gigabyte Z97 HD3, zasilacz: Be Quiet 600W Straight Power 10, dysk: WD RED 1TB, obudowa CM 690 III Advanced). System: Windows 8.1.

 

Wszystko działało bez problemu i to na starych sterownikach dołączonych na płycie do karty. Ostatnio grałem w GTA V i również nie mogłem narzekać.

Jednak kilka dni temu przy włączaniu komputera, ten odpalał się w innej rozdzielczości (1280×1024) i musiałem ręcznie przestawiać na 1366x768. I wówczas coś się zmieniło z wyświetlaniem: cienie zrobiły się bardziej migoczące, mam wrażenie, że nie działa (albo działa gorzej) wygładzanie krawędzi, czasami też doczytują  się niektóre tekstury. Wcześniej tego nie było. Temperatury wszystkich podzespołów w normie (rdzenie procesora maksymalnie do 45/46 stopni, karta: 65 stopni przy obrotach wentylatora ok. 1300-1400).

Zainstalowałem nowe sterowniki (ale nie wersję beta) i wydaje mi się, że nic się nie zmieniło.

Edytowane przez Ytong77
Link to post
Share on other sites

w sumie to jest: kilkanaście megabajtów. O tyle cięższy jest plik na guru.

A wracając do tematu: to normalne że bez żadnych ingerencji w sterowniki, bez podkręcania i tego typu rzeczy, tak się z dnia na dzień zmienia sposób wyświetlania gier?

Link to post
Share on other sites

Nie - to nie jest normalne

 

Ja osobiście zawsze najpierw dokładnie usuwam stare sterowniki i czyszczę rejestr a dopiero po tym instaluję nowe sterowniki (obecnie catalyst omega) i nigdy nie miałem żadnych problemów z wyświetlaniem obrazu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...