Skocz do zawartości

Kupic Ps3 czy ulepszyc PC ?


Recommended Posts

Witam, zastanawiam sie nad kupnem ps3. Ps 3 z racji tego, ze chyba latwiej bedzie tanio i "legalnie" pograc miedzy innymi i przez multi itp. niz na xboxie.

 

Nie mam duzego pojecia o konsolach, to bedzie moja pierwsza konsola, wiec zastanawiam sie co bedzie dla mnie korzystniejsze jesli chcialbym pograc w miare nowe gry np. Wiedzmin3 ?

 

 

 

Monitor: lg 23mp65 HQ

Ram 4gb

Procesor : Amd phenom II 965be

Grafikika : Radeon 6950

Zasilacz: Chieftec CTG 600W

 

Pol roku temu wymienilem w nim karte  gt 430 i zasilacz lc power.

 

 

Teraz mysle aby sprzedac radka i kupic cos lepszego.

 

Przejdzmy do sedna co lepiej zrobic.

 

 

1. Kupic ps3, sprzedac Radka i kupic np. Radeona r9 270 ( lub inna karte uzywana do 450zl )?

2. Nie kupowac ps3 i kupic np. Radeona 7970/ geforca gtx 760 ?I czy jest sens wkladac taka karte pod taki procek ?

 

Ps3 bede kupowal uzywane ( do 500zl)  i teraz nie wiem czy lepiej kupic Slim czy Super Slim ?

 

Zdaje sobie sprawe,ze wyzej wspomniany Wiedzmin3 nie wychodzi na ps3, a moj Radeon tez go nie obsluguje, wiec wyjscie nr 1 wydaje sie byc calkiem dobre

.Raczej r9 270 powinien obslugiwac  najnowsze gry w slabych detalach a na ps3 moglbym pograc w te co wychdozily do tej pory (Far cry , crysis , gta 5 )

 

 

Czyli teraz jak najlepiej zadysponowac tymi 700zl ?

Link to post
Share on other sites

Pytanie, czy będziesz używać ps3/Pc tylko do grania. Jeżeli tak, to PS3 będzie chyba lepszym wyborem. Jeżeli nie, to PC oprócz grania oferuje więcej możliwości, można zrobić prezentacje, pochodzić po internecie. Korzystanie z nowszego pc jest zwyczajniej przyjemniejsze niż z konsoli która jednak ma swoje wady, np 30FPS :(

 

Jeżeli zdecydujesz się na PS3, to zobacz ceny gier, nie wiem czy są wysokie czy niskie (tytuły, które cię interesują)/

 

PC ma wiele gier, w które na ps nie pograsz, dlatego warto go upgradować. (Dota2, LOL, CS). Dodatkowo masz możliwość instalowania modów do gier, co jest niesamowitym urozmaiceniem za darmo :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na ps3 Wiedźmin nie wychodzi

 

 

 

Zdaje sobie sprawe,ze wyzej wspomniany Wiedzmin3 nie wychodzi na ps3, a moj Radeon tez go nie obsluguje, wiec wyjscie nr 1 wydaje sie byc calkiem dobre

 

 

Serio ? Proponuje czytac do konca zanim nastepnym razem udzielisz odpowiedzi.

 

 

 

Domi675-niby masz racje, ale do tego co powiedziales starczylby mi moj obecny komputer (prezentacje internet, itp.)

Dlatego wlasnie wydaje mi sie,ze kompromis kupna Ps3 i wymiany karty na R9 270/x wydaje sie byc calkiem ok.

Nawet jesli na  PC mozna  miec powyzej 30 klatek, to moj PC moze tylu nawet nie osiagnac.A tak moglbym pograc  wmiare na slabych detalach w nowe gry a w stare z wieksza przyjemnoscia na konsoli.

Link to post
Share on other sites

ten proc i r9 270 to max co do niego jest sens wkładac (sam mam podobny i 280x i ten juz sie potrafi mocno nudzic)

ramu tez masz mało jak na dzisiejsze nowe gry

 

Twoja karta do gier na LOW/MEDIUM na 1080p wystarczy

kup ps3 - pograj w kilka killerow-exow - sprzedaj i kup karte :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zdecyduj sam, z tym, ze na ps3 masz np uncharted 1,2,3, masz killzone 1,2,3 masz final fantasy, masz przygodówki typu the unfinished swan, seria dead space, diablo, demon souls, gta 4 i 5, last of us o którym nie można zapominać :) o i bardzo dobre gran tourismo, seria far cry, metal gear solid, tomb raider, czy call of duty które ma podobno bardzo dobre multi. Cała masa gier.... Moim zdaniem konsola, w peceta wpakujesz kasę i stwierdzisz "nie ma w co grać"

Link to post
Share on other sites

Zdecyduj sam, z tym, ze na ps3 masz np uncharted 1,2,3, masz killzone 1,2,3 masz final fantasy, masz przygodówki typu the unfinished swan, seria dead space, diablo, demon souls, gta 4 i 5, last of us o którym nie można zapominać :) o i bardzo dobre gran tourismo, seria far cry, metal gear solid, tomb raider, czy call of duty które ma podobno bardzo dobre multi. Cała masa gier.... Moim zdaniem konsola, w peceta wpakujesz kasę i stwierdzisz "nie ma w co grać"

Problem taki, że połowa wymienionych tytułów jest na PC + mogę się założyć, że na PC jest więcej gier niż na konsole, więc argument: PS dla ex-ów jest inwalidą.

 

Wymieniasz na przykład Call od Duty, dając za powód bardzo dobre multi. Troll czy na poważnie? Świetna gra, jednak granie w strzelanki na konsoli mija się z celem. 30FPS + PAD? Nie, nie steruje się wygodniej, zapytaj np prosów z cs dlaczego grają na myszy a nie na padzie.

Link to post
Share on other sites

Co z tego, że są na PC, skoro na swoim przykładzie rzadko na PC ukończyłem cokolwiek. Starsze gry można kupić zazwyczaj tylko używane gdzieś przypadkiem, albo w paczkach jak humble budle, po czym i tak się w nie nie gra. Pobranie wcale nie lepsze bo jestem pewien, że starsze gry mają już wygasłe linki. 

 

 

granie w strzelanki na konsoli mija się z celem. 30FPS + PAD?

Nie sądziłem, że kiedykolwiek przekonam się do knosol, ale granie na padzie jest takie inne, jest czymś nowym ciekawym i fajnym

 

 

 

zapytaj np prosów z cs dlaczego grają na myszy a nie na padzie

To takie oczywiste, ale na konsoli grasz z konsolowcami, a nie z pecetowcami, poza cs-em są jeszcze inne gry, sam kupiłem 1.6 i cs go, grałem w nie kolejno 2h i 5h, cs-a pamiętam za czasów non-steam, później mimo że kupiłem w ciemno, to jakoś nie miałem ochoty wracać

 

 

 

PS dla ex-ów jest inwalidą.

Nie jest, dla samych ex-ów warto kupić konsolę, tym bardziej mając do wyboru słabego peceta, albo konsolę starszej generacji, na której tych ex-ów jest dużo

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

 

 

że na PC jest więcej gier niż na konsole, więc argument: PS dla ex-ów jest inwalidą.

 

 

 

Wymieniasz na przykład Call od Duty, dając za powód bardzo dobre multi. Troll czy na poważnie? Świetna gra, jednak granie w strzelanki na konsoli mija się z celem. 30FPS + PAD? Nie, nie steruje się wygodniej, zapytaj np prosów z cs dlaczego grają na myszy a nie na padzie.

 

Kup PC... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na start punk numer 2 odpada niema sensu do tego procka brac nic powyzej r9 270 czy gtx 660 , gtx 750ti .Na ps3 jest masa exow do ogrania naprawde warto ( a pozniej w przyszlosci moze ps4 jak wyjdzie wiecej exow ) 

Do komputera mozesz dolozyc r9 270 to bedzie chyba max co ogarnie procek i we wieska 3 zagrasz nawet na nisko srednich wyglada niezle .

Link to post
Share on other sites

Naprawdę bym się spytał, w jakie gry chcesz grać. Ile kasy nie wydasz i ile herców nie będziesz miał, jak gra nie wyszła na daną platformę, to w nią nie zagrasz. Wiedźmin 3 to przykład, że nastały czasy, gdy PS3 już odchodzi do lamusa jako sprzęt do nowości i nowe gry nie będą na nią już raczej wychodzić (tej jesieni jeszcze niektóre będą, np. Metal Gear Solid 5). Z drugiej strony, nadal jest na niej sporo gier, które na peceta i tak nie wyszły. Po prostu nie nowości. Zależy, w co chcesz grać.

 

Duże produkcje "tylko na peceta" raczej nie istnieją (nieliczne wyjątki to np. gry Blizzarda). Jest sporo ciekawych "małych" gier tylko na peceta, ale do tego nie potrzeba drogiego sprzętu.

Swoją drogą, na swoim dość starym już komputerze przeszedłem właśnie Ori z Xboxa One, i działało bez problemów... No i dobrze, bo gra moim zdaniem wybitna, a nie chciałbym tylko dla niej kupować Xboxa. Na pewno jednak nie chciałbym jej ominąć; podobnych gier jest wiele na różnych platformach, kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites
hmmmmmmm, League of Legends? Counter Strike GO? Dota 2? Hearthstone? Aktualnie jedne z najpopularniejszych gier na świecie?

 

Tu chodziło o inne "duże" produkcje :)

chodziło o wielkie produkcje ekskluzywne  AAA  z potężnym budżetem  robione z rozmachem ;) jak np TLOU, Uncharted, Gran Turismo, God of War, Infamous,  i wiele wiele innych :)

 

Powstają one przeważnie z racji potęznych pomocy finansowej od danego producenta konsoli (m$ i Sony) , który wiąże z takimi grami plany na większą sprzedaż systemu 

 

PC ma takich produkcji bardzo mało a ostatnio nawet ZERO - wszystko to raczej multiplatformy, kilka gier ex niskobudżetowych oraz tyt popularne jakie wymieniłeś (przeważnie to tytuły sieciowe)

Na pc nie powstają takie gry gdyż nikt ich nie wspiera tak jak to robi M$ i Sony - takie produkcje to masa pieniędzy a na PC nigdy by się to nie zwróciło a) z racji piractwa b) zbyt mała liczba graczy ma komputery zdolne do sensownego ciągnięcia gier takiego pokroju (blisko 50% używa jeszcze procesorów 2 rdzeniowych !!! http://store.steampowered.com/hwsurvey?platform=pc)

Link to post
Share on other sites

Wymieniłeś produkcję AAA które wyszły tylko na konsole. Jest drugie tyle jak nie więcej tego typu gier które wyszły na PC. Seria battlefield, seria call of duty, seria assassin, seria need for speed, seria dragon Age, GTA. Owszem, niektóre wyszły również na konsole, ale sterowanie Padem... No nie jest wygodne jak juz wspominałem.

Link to post
Share on other sites

a co miałem wspomnieć jak chodziło o duże produkcje TYLKO na PC o czym kolega pisał i do czego się odniosłeś :)

 

:)

 

 

 

Duże produkcje "tylko na peceta" raczej nie istnieją

 

 

takich już nie ma :) a te co wspomniałeś od bardzo dawna są już multiplatformami a co do sterowania padem - jestm graczem i pc i konsolowym od połowy lat 90  i nie narzekam jakoś na sterownie padem w grach fpp i podobnych - ba wole grać w kampanie BF-a itp na konsoli przy 50` wtopiony z kobietą na sofie niż kisić się przed kompem na biurku - tak wiem napiszesz a co problem podłączyć PC do TV - tu nie jest problem w tym lecz to , że będzie to już na tej wygodnej sofie strasznie  niewygodne ;) 

Dałem 2 miesiące temu PC-owi ostatnią szansę kupując mu 280x - to była ostatnia szansa - karta już wisi w dziale sprzedam

Granie w gry tj Project Cars, Ryse, Mortal KOmbat X i kilka innych które posiadam i na ps4/xone i PC to niebo a ziemia...

Mortal na PC jest niegrywalny nawet po łatkach - skacze, stuttering itp badziewia, Project Cars to szkoda gadać co za wspaniałe wsparcie dla radeonów ... Do GTA 5 na pc chce zapomnieć , że w ogóle podchodziłem (katorga anie instalacja i wysypawanie do pulpitu)...

 

jak widzisz - dla mnie granie na PC jako głównej platformie nie jest w ogóle atrakcyjne (i nie tylko to wina Radeona i jego wsparcia, bo posiadałem już też konfigi z kartami od zielonych pojedynczo i w SLI i było to dla mnie takie samo granie bez tej "duszy")

 

Ale jak to się mówi - każdy robi to co lubi :) a wygoda jak ja też wspomniałem to bardziej subiektywne odczucie ;)

 

Tutaj argumentacja z każdej strony będzie zawsze nieskończona - tematu nie da się wyczerpać , gdyż każdy ma w nim swoje racje i to słuszne i te mniej :)

 

Dla mnie zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie każdej aktualnej platformy 

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja sam jestem zapalonym graczem Hearthstone'a. Inne gry sieciowe, na szczęście, mnie nie usidliły. Ale żeby grać w Hearthstone'a, nie trzeba wydawać tyle pieniędzy. Komputer za tysiaka wystarczy. Albo komórka za tysiaka. 

 

Jeśli dla kogoś sterowanie padem "nie jest wygodne" i woli grać klawiaturą... cóż, dla mnie to dziwne, pachnie raczej własnym przyzwyczajeniem do komputera niż faktyczną wygodą, no ale kwestia gustu, tutaj dopóki pytający nie powie co uważa, to trudno coś mu doradzić. Ja uważam klawiaturę za świetne narzędzie do pisania, do którego wykorzystuję je codziennie godzinami, ale do gier, niespecjalnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...