Skocz do zawartości

Podkręcenie E4600 - jaką płytę głównę i jakie chłodzenie kup


Recommended Posts

oczywiscie ze posluzy - chodzi o nieprzekraczanie temperatur a nie o uzyskaniy zegar, zreszta nie na codzien sie uzywa takich zegarow kiedy nie grasz czy niczego nie konwertujesz nie robisz powaznych innych prac mozna uzywac proca z zegarem 1200 na obnizonym napieciu

 

moj do neta filmow i pierdol chodzi na tak obnizonym a kiedy opalam powazniejsza robote daje dopiero pradu i mghz

 

do takich ustawien sluza wlasnie profile w biosie w jednym masz niskie ustawienia i zapisanu np jako profil 1 w drugim srednie i zapisany jako profil 2 w trzecim wysokie i tez zpoasane ustawienia- odpalasz kompa wiesz ze nic szczegolnego nie robisz smigasz na 1 odpalasz i wiesz ze usiadziesz by sie meczyl odpalasz profil 3 - ot dla przykladu

Link to post
Share on other sites

wszystko sie robi recznie automat jest za malo dokladny by zadowalał wieszosc zaawansowanych uzytkownikow to sa sekundy by uzyskac calkiem nowa opcje kiedy zapoznasz sie z mozliwosciami sprzetu to wszystko staje sie drobiazgiem nawet bez korzystania z samodzielnie juz ustawionych profili- robisz nowy stabilny i aktualnie porzebny w ciagu pol minuty

Link to post
Share on other sites

EIST ® inaczej SpeedStep jest Intela i jest stosowany w procesorach tego producenta , płyta główna z chipsetami ( chipsety na LGA 775 od 915 do X48, oraz wszystkie pod LGA 1156 i 1366 oraz serwerowych LGA 771).

Płyta główna W BIOS-ie ma możliwość włączenia, albo wyłącza tej funkcji procesoy Intel z funkcją EIST to np:

Intel Core i7

Intel Core 2

Pentium Dual Core

Pentium III

Pentium M

Intel Atom

Dodatkowo funkcje zmniejszania zużytej energii w procesorze(SpeedStep) musi obsługiwać odpowiedni system operacyjny.

Link to post
Share on other sites

zle ze bierzes jedna kosc zamiast dwuch i zle ze godramy do patriotow sie nie umywaja- wielu twierdzi ze roznice sa znikoma ale ile ja testow nie przeprowadzilem to roznice nie sa znikome tylko liczone kilkuprocentowo- jak sie ma do wziecia cos dobrego to po co brac złe

 

na patriotach wyciagniesz szyne 1200 luzem -to jest intel - pamiec ma znaczenie

 

Poszedłem za Twoją namową i kupiłem te patrioty ;) Nawet nie musiałem nic dopłacać tylko wylicytowałem za te 135zł (już z dostawą). Mam nadzieję, że się sprawdzą... :D

Link to post
Share on other sites

Hm... To może ja się podczepię tutaj z pytaniem jednym do podobnego zestawu.

 

Procesor ten co kolega chciał na początku E4600 (chłodzenie boxowe :sciana:), płyta GA-P35-DS3R, RAM 2x1GB Geil DDR2 800 CL4 i do tego GF 8600GT z 1 GB RAMu ( jakiś potworek, ale mogłem za darmo wymienić GF7600GT ).

 

Procek kręciłem lekko rok do wartości zdaje się 2,6x. Napięcie leciutko by nie przedobrzyć. Pamięci na CL5 i też im lekko prądu brakowało, memtest wywalał błędy po jakiejś 1,5 godzinie. PCIE na automacie by było na 100 cały czas. A właśnie. W tej płycie są jakoś dziwnie dzielniki, że nie udało mi się wycelować by pamięć leciała na 800, tylko na jakieś 766 chyba była.

 

No i ogólnie jakoś wzrostu wydajności nie zauważyłem w grze World of Warcraft( technicznie jak gram to tylko w to ).

 

Czy karta grafiki nie blokuje trochę procesora czy przy takimi lekkim podkręceniu nie widać dużych różnic?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...