Skocz do zawartości

PC do 3000 zł


Recommended Posts

Dlaczego lepszy?

Komentarz z innego forum:

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - odpinane kabelki i całkowicie wyeliminowany problem z "cykającymi" cewkami oraz drobne zmiany w budowie.

Co wy się tak uparliście na StealthXStream 2?! w podobnej cenie masz Corsair VX450, drożej 550W, ewentualnie OCZ ModXStream 500W. Wszystkie z nich będą lepsze od tego.

Odnośnie płyty głównej, naprawdę chciałbym DFI, czy uda mi się je wykombinować - dowiem się we wtorek. Przeszukałem wszystkie sklepy komputerowe w moim mieście i tylko w jednym dają niewielkie szanse na jego sprowadzenie :sciana:

Gigabyte P55-USB3 jest jednak za drogie - w moim sklepie jest za 410 zł.

Na innym forum polecony został Gigabyte GA-P55-UD3L...

Link to post
Share on other sites

Już jak chcesz xD Ja Ci złożyłem zestaw na jakiś czas - i5 szybciej będzie za słaby na nowsze programy,

 

GTX 460 - co do niego karta ok ale jednak sam się myliłem - ma się ni jak do 470 niestety - no chyba, że w SLi.

 

Co do płyty głównej to tak jak pisałem ja i inni - płyta nie będzie aktualizowana - uwalisz - wyrzucasz i the end - w przypadku Gigabyta i asusa dzwonisz - na nazajutrz jest kurier i odbiera od Ciebie płytę do naprawy.

 

Co do zasilacza modularnego - przy takim zestawie po jego złożenia zasiłka będzie wyglądała jak nie modular ^ ^

Link to post
Share on other sites

Czytałem o tej płycie DFI i jest naprawdę dobra, niedawno kosztowała 750 zł, teraz jest 2x tańsza... Fakt, że reklamacji się obawiam... Biorąc płytę DFI zestaw kosztuje 2896zł, Mam 3000 zł na kompa, jednak wolałbym to 100 zł dołożyc np do GTX 470 SOC albo do monitora :sciana:

Gdyby się okazało, że nie ma DFI, to co sądzicie o Gigabyte GA-P55-UD3L (315zł) albo AsRock P55 PRO (350zł)?

Co do zasilacza modularnego - przy takim zestawie po jego złożenia zasiłka będzie wyglądała jak nie modular ^ ^

Co to oznacza w praktyce? Jednak wolałbym mieć zasilacz z naprawionym problemem z cykającymi cewkami i odpinane kable, skoro różnica w cenie między tymi zasilaczami jest niewielka.
Link to post
Share on other sites

Co to oznacza w praktyce?

Oznacza to, że i tak prawie wszystkie kable będą podpięte ;)

Dokładnie, masz tylko tą wygodę, że możesz sobie większy porządek w kablach zrobić, ale patrząc jeszcze z innej strony to wiele nie trzeba, żeby z zasilacza niemodularnego zrobić prawie modularny xD

Link to post
Share on other sites

Ok. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;)

Co sądzicie o tych ramach: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=31366

Chciałem juz brać te: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=11150 ,jednak widzę, że Kingston ma 1600 MHz i jest w niższej cenie.

A może wybrać te: http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=20085 ?

I czy pamięci te będą działać na płycie DFI? W jakimś teście na necie było napisane, aby się upewnić, czy pamięci będą pasowały do płyty.

Link to post
Share on other sites

I poza tym człowiek mądry to taki, który zawsze potrafi wziąć pod uwagę najczarniejszy scenariusz - w tym wypadek nie zrobisz ani upgradu biosa, ani w razie problemów nie podejmą się jej naprawy z prostej przyczyny - firmy DFI jako tako nie ma.

Powiem tylko tyle w dupieś był gównoś widział ;)

>

Link to post
Share on other sites

O co Ci kolego chodzi? Bo jakoś zawiało tu poziomem tekstów z gimnazjum/podstawówki i jakoś nie zrozumiałem ^ ^

Kolegami nie jesteśmy więc sobie nie pochlebiaj :tajniak:

Gimnazjum skończyłem lat temu jakieś 8 ...

 

A teraz sobie wejdź na stronę DFI i sprawdź ile było wersji BIOS-u dla tej płyty o której piszesz i powtórz że nie ma co liczyć na support z ich strony w tej kwestii ;)

Dodatkowo co do możliwości OC nie podpieraj się artykułami gdzie autor ma czas dla tej płyty ograniczony zaledwie do kilku dni, z niej można naprawdę dużo wycisnąć, ale nie robi się tego w tak łatwy sposób jak u konkurencji, która jednak ma kres możliwości zazwyczaj niższy. Po prostu wyższa szkoła jazdy i nie każdy ma wiedzy na tyle i zacięcia żeby śrubować wyniki.

 

PS. Też lubię ludzi z poczuciem chumoru ;)

Link to post
Share on other sites

Wiecie jeśli miałbym się pierd**** ze sklepem, gdyby mi płyta padła, to wolałbym coś innego, niż DFI, skoro są problemy w wypadku reklamacji.

MSI P55-GD65 MOA mam za 420 zł (ani grosza więcej nie mogę wydać), opłaca się brać w tą płytę (a może jakąś inną), czy jednak DFI będzie lepszym wyborem?

Jutro chciałbym już zamówić kompa, mój koszyk wygląda tak: http://img256.imageshack.us/img256/690/schowek01ok.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...