Skocz do zawartości

Telefon pod kątem HOT SPOT'u pod gry.


Recommended Posts

Hej!
Mam zamiar kupić telefon tylko pod kątem zrobienia z niego modemu. Mam do wyboru tylko i wyłącznie Kazam Thunder 345 Lte i teraz mam do was pytanie, czy jest on na tyle ok, żeby bez większych problemów pograć w gry sieciowe typu counter strike global offfensive bez większego pingu? Czytałam, że szybkość aż do 150Mb/s lecz niestety się nie znam. Mam teraz iPhone 4s który ma 3G i uniemożliwia jakąkolwiek grę bo ping wzsrasta do 900. 
Druga sprawa, zastanawiam się czy jeśli mam Macbooka air czy nie lepiej chodziłby przykładowo iPhone 6, chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jakość sygnału.

Dodam tylko, że jakiś czas temu miałam iPhone 5s i ping miałam między 100-130. Czy ktoś wie jaką transmisją operuje iPhone 5s? niestety nie mogę znaleźć. 

Edytowane przez synia13
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze Ping'i w sieciach komórkowych sa bardzo wysokie, po drugie bardzo czesto są skoki predkości i Ping'ów - raz Masz 50 ms innym razem 500 ms :) Granie zwłaszcza w FPP, gdzie Ping'i i stabolność łącza są bardzo istotne przez sieci komórkowe jest mocno utrudnione.

 

Jeśli już koniecznie chcesz tak wudostępniać internet to kup Router Komórkowy - jest sporo modeli, w tym takie z LTE. Znacznie lepiej to będzie działać niz 

 

Pytanie - Bedziesz używął to "stacjonarnie" ? Bo jeśli tak to proponuję kupić zwykły Router z portem USB, podlączyć do niego najtańszy modem  komórkowy i calość będzie lepiej działać a cenowo wyjdzie pewnie taniej. :)

No i jak kiedyś podłaczysz normalny internet po kablu - Masz router gotowy.

 

Internet Radiowy NADAJE się do grania :) - mam w pracy łącze radiowe, 100 / 100 i Pingi mam w granicach 8 - 10 ms, WSZYSTKO zależy od jakosci łącz radiowych i dostepu, dodam, że na tym łączu pracuje kilka komputerów z programem ERP w trybie terminalowym, podlączonych do serwera. I w przypadku nawet minimalnego przerwania "wywala" z sesji, w grach zaliczysz "laga" w u mnie wywali cię z sesji  - tymczasem jest bardzi szybko i stabilnie.  Więc jak mamy DOBRE łącze radiowe to spokojnie można grać :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze Ping'i w sieciach komórkowych sa bardzo wysokie, po drugie bardzo czesto są skoki predkości i Ping'ów - raz Masz 50 ms innym razem 500 ms :) Granie zwłaszcza w FPP, gdzie Ping'i i stabolność łącza są bardzo istotne przez sieci komórkowe jest mocno utrudnione.

 

Jak miałam tego iPhone 5s to nie było aż tak źle ale wiadomo, że bez szału. Lecz widzę, że kazam ma aż do 150mbs a iPhone 100. Do tego to było w Polsce teraz jestem w Manchesterze i mam nadzieję, że lepiej będzie chodzić. Czyli mówisz, że nie opłaca mi się kupować tej komórki tak?

 

Wspomniałeś wcześniej o routerach, coś takiego + kabelek zeby polaczyc ethernetem router z macbookiem?

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Browse?storeId=10151&langId=110&catalogId=25051&mRR=true&c_1=1%7Ccategory_root%7CTechnology%7C33006169&c_2=2%7C33006169%7CLaptops+and+PCs%7C33007795&c_3=3%7Ccat_33007795%7CMobile+broadband%7C33014311&r_001=1%7CMobile+Phones-Network+capability%7C4G%7C1#pdpFullProductInformation /

 

http://www.three.co.uk/Discover/Devices/Huawei/E5573_4G_Mobile_Wi-Fi

 

http://store.apple.com/uk/product/MD463ZM/A/thunderbolt-to-gigabit-ethernet-adapter

 

 

Edytowane przez synia13
Link to post
Share on other sites

Huawei E5573 - testowałem i działał bardzo dobrze.

 

Jeśli chodzi o MacBook'a to będzie działał po WiFi jak chcesz połaczyć się po Ethernecie to musisz mieć router z wbudowanym portem RJ45. Opcją jest zakup zwykłego routera + modemu, wtedy masz porty Ethernetowe, podłaczasz do niech MB zwykłem kablem Ethernetowym.

 

Internet komórkowy w Polsce to inna sprawa niż w Niemczech :) - w wielu miejscach sieć szkieletowa nie jest przystosowana do dużego ruchu. U mnie w domu LTE działa WOLNIEJ niż HSPA+ :) - jedyny BTS z LTE jest bardzo obciążony i jego połączenie z siecią szkieletową nie daje rady, tymczasem "zwykłe" HSPA+ - mam aż trzy BTS'y w zasięgu - ruch się więc rozkłada na trzy i całość działa świetnie. :)

Link to post
Share on other sites

Coś mi się źle przeczytało i zrozumiałem Monachum :) - nie Manchester.

 

Na przykład kup - Huawei E5573 - do połaczeń WiFi będzie OK, podłączysz do niego dowolny sprzęt działający po WiFi.

Link to post
Share on other sites

Tutaj widzę, że taki modem od trójki-operatora dostępny tylko na kontrakt z miesięcznymi opłatami... Nawet jak gdzieś mi się uda go kupić bez kontraktu, to tam się wkłada kartę sim czy jak to działa? Bo teraz mam oczywiście w iPhonie karte trojki i wykupuje pakiet internetu lte za 15 funtow bez ograniczen na caly miesiac. Tylko nie bardzo wiem jak to działa z takim modemem. Możesz sobie zobaczyć na stronie będę wdzięczna..
http://www.three.co.uk/Discover/Devices/Huawei/E5573_4G_Mobile_Wi-Fi?memory=0&colour=White

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...