Skocz do zawartości

Monitor do gier do 3000zł


Recommended Posts

Witam, od wielu lat jestem użytkownikiem monitora LCD firmy LG (sygnatura) i w związku z tym, że kompa mam dosyć dobrego (szykuje się wymiana karty graficznej na 2x GTX 980Ti) to chciałbym też wymienić monitor na  nowy. 

 

W skrócie:

- wykorzystanie: gry (90%), internet (10%)

- Odległość od monitora ~ 100cm

- możliwość zamontowania na ścianie poprzez mocowanie VESA

- 27" 2560x1440 (chyba odpowiednia do takiej odległości od monitora?)

- gry w które będę grał: Alien Isolation, BF3, BF4, COD Advanced Warfare, Metro Last Light, Crysis 3, Saint Row 4, Sniper Elite 3, Trackmania Uniter Forever, Trackmania 2, Dying Light, GTA V (może też CS GO, ale raczej amatorsko)

 

Myślałem nad:

Acer XB270HU (144Hz IPS, ale nie wiem czy to wykorzystam, trochę wykracza poza budżet)

- LG 34UM95 (format 21:9, przekracza trochę budżet)

- Dell U2715H (16:9, mieści się spokojnie w budżecie)

 

Co moglibyście mi doradzić? Nie znam się za bardzo na rynku monitorów. Proszę o pomoc w wyborze :) .

Pozdrawiam

Edytowane przez Clear
Link to post
Share on other sites

@up

Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamilknij..

 

Nie wiem, czy będzie mnie stać na dwie karty GTX 980Ti, być może kupię tylko jedną, a wtedy monitor o odświeżaniu 144Hz będzie bezsensem, jeśli będę osiągał ilość FPS na poziomie 60. Dlatego prosiłem o polecenie jakiegoś monitora z odświeżaniem 60Hz, żeby mieć jakieś rozeznanie, ale jak widać niektórych to przerasta i potrafią tylko szydzić z innych..

Pozdro

Edytowane przez Clear
Link to post
Share on other sites
szykuje się wymiana karty graficznej na 2x GTX 980Ti) to chciałbym też wymienić monitor na  nowy.

 

Nie widze nigdzie info o 1x gtx980Ti , z tad ten post. Ale jak juz z gory wiesz ze to nie bedzie sli to po co wogule takie cos piszesz? I zaraz cebulacka afere robisz. 

 

R: Jak chcesz z 60hz to kazdy lepszy ips sie nada.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites
 

Nie widze nigdzie info o 1x gtx980Ti , z tad ten post. Ale jak juz z gory wiesz ze to nie bedzie sli to po co wogule takie cos piszesz? I zaraz cebulacka afere robisz. 

 

R: Jak chcesz z 60hz to kazdy lepszy ips sie nada.

Przeszło mi przez myśl, że mógłbym pozostać przy 60Hz oszczędzając przy tym na jednej karcie graficznej oraz ewentualnie trochę na monitorze. Dlatego zapytałem o monitor 60Hz, żeby mieć potem wybór w zależności od tego, jak mocny sprzęt będę posiadał.

 

BTW: Popraw ortografię.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Siema, wracam do tematu po kilku miesiącach za sprawą przedłużających się remontów w domu, na szczęście niedługo będzie koniec (uff..).

Korzystając z chwili wolnego czasu przejechałem się do Media Expert, żeby przynajmniej ocenić, czy monitor 27" nie będzie za duży dla mnie. No i niestety rozmiar 27" trochę mnie przeraża swoją wielkością, dotychczas korzystałem z 22" 16:10 siedząc jednocześnie niezbyt blisko przy nim i te 27" 16:9 wydaje mi się bardzo duże (pominę już to, że oglądałem monitor o rozdzielczości FullHD).

Dlatego skłaniałbym się bardziej ku rozmiarowi 24" w proporcjach 16:9 lub 16:10 jednocześnie zmniejszając budżet do 2000zł (wystarczy mi częstotliwość odświeżania na poziomie 60Hz). Przeszukując czeluście internetu natrafiłem na polecane Eizo EV2450 oraz Eizo EV2455 (odpowednio 16:9 i 16:10 jeśli chodzi o proporcje ekranu). Czy warto dopłacać kilka stówek do EV2455 względem EV2450? Ten pierwszy jest jednocześnie też o 0,3" większy (może to niewiele, ale jednak) i jest on wyższy od tego drugiego jednocześnie będąc niewiele węższy. Zależałoby mi na cienkich ramkach, gdyż w przyszłości może skuszę się na konfigurację 3-monitorową NVidia Surround.

Co możecie doradzić :) ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...