Skocz do zawartości

Karta graficzna - VRAM.


Recommended Posts

A to ciekawe rozumowanie.

Czyli TitanX w GTA-V zajmie więcej vram niż gtx-970. Tak?

gtx-770 4gb z poprzedniej generacji zajmie jej mniej?

hmmm ciekawe...

Czyli uważasz ze jak kupie kartę typu gtx 750 z 2 gb pamięci i te samą z 4gb(nie pamiętam czy to akurata ta miała 2 wersje ale to przykład) to wydajność w grach od razu będzie wyższa?
Link to post
Share on other sites

Tak. Bo pamieć będzie wprost z karty nie będzie zastępowana tą systemową.

 

No chyba że ograniczysz detale w grze do akceptowalnych 2gb. Wtedy 2 vs 4 bedzie to samo.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites
Ragnar Lothbrok, to na bank wina silnika gry i/lub dysku i/lub ramu.

Też tak miałem w wielu grach, mimo braku kompresji i teoretycznej przepustowości pamięci w moim gpu 307 GB/s (OC 1600MHz), np w BF4 zawsze tak mam po pierwszym wejściu do gry.

 

jak kupie kartę typu gtx 750 z 2 gb pamięci i te samą z 4gb(nie pamiętam czy to akurata ta miała 2 wersje ale to przykład) to wydajność w grach od razu będzie wyższa?

Nie i tak. Wszystko zależy od gry, tego ile pamięci vram jest zajęte na danych ustawieniach i co tą pamięć zajmuje.

Przykładowo w skyrimie w "normalnych" ustawieniach z zmodowanymi tylko teksturami zobaczysz różnicę natychmiast a np w jakiejś grze w której włączysz AA (np zajęte vram bez aa ~1800MB a z jakimś wysokim msaa ~2500MB) czy wyższe cienie, może to nic nie dać, bo i tak rdzeń już nie będzie nadążał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A dlaczego karta GeForce GTX 650 Ti

Ma większą przepustowość od karty gtx 750 ti przy czym obie mają jednakową szynę bitowa i gtx 750 większą ilośc taktowanie procesora?

Link to post
Share on other sites

Tak. Bo pamieć będzie wprost z karty nie będzie zastępowana tą systemową.

 

No chyba że ograniczysz detale w grze do akceptowalnych 2gb. Wtedy 2 vs 4 bedzie to samo.

W testach wychodzi ze nie robi to różnicy bo karta wczesniej dochodzi do swojej granicy wydajności niż konczy jej się vram
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

http://m.morele.net/product/details/649152/1

 

http://m.morele.net/product/details/634799/1

Porównując te dwie karty różnią się cena i tym że jedna ma 4 GB pamięci VRAM a druga 3..

R9 posiada taktowanie rdzenia 1017 MHz które nadrabia szyna bitowa 384. W przypadku gtx 980 szyna jest mniejsza a zarazem większe taktowanie rdzenia. Ja tam nie widzę za dużej różnicy..?

Edytowane przez EseeY
Link to post
Share on other sites

Za ta cenę gtx'a można znaleźć taką samą lub odrobinę słabsza za połowę tej ceny lub nawet tańszy..

 

Czy warto wydać 2,5 tyś. Zł na gtx'a? Ma coś w sobie szczególnego?

Edytowane przez EseeY
Link to post
Share on other sites

tzn. Patrzeć na dane techniczne z przymrużeniem oka?

Głównie liczy się firma Btw. Geforce/ AMD..

Bo widziałem kartę z lepszymi danymi technicznymi a w grach była słabsza od gtx'a..

Link to post
Share on other sites

Karty firmy readeon są słabsze w grach niż gtx nawet jeśli karta readeon posiada lepsze dane techniczne..

Gdzieś wyczytałem, że karty firmy readeon są pod kilka monitorów, twoezenie gier 3d itd..

Link to post
Share on other sites

Nie są słabsze w grach. Są porównywalne. Cenowo korzystniej wypada u AMD segment mid. W high-end z używanych niepodzielnie króluje radeon. Ten kto wybiera nową kartę, przeważnie decyduje się na gtx 970.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie jestem trollem. Naprawdę, konkurentem zarówno cenowym, jak i wydajnościowym dla R9 290X jest GTX 970. Poczytaj sobie różne recenzje GTX 970 / najnowsze R9 290(X), jak mi nie wierzysz.

 

(Ahh to chyba nie do mnie... sory jakby co ;) )

Edytowane przez silentmichal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydajność karty zależy od wielu czynników, dane techniczne mogą być często mylące.

Dokładnie,a już na pewno zależy od specyfikacji danego komputera której autor nie podał,byliśmy przy gtx 750 a teraz przeszliśmy do 980 :co:.

 

Tak się zastanawiam, czy to nie jest jakiś troll ?

 

Nie, nie jestem trollem. Naprawdę, konkurentem zarówno cenowym, jak i wydajnościowym dla R9 290X jest GTX 970. Poczytaj sobie różne recenzje GTX 970 / najnowsze R9 290(X), jak mi nie wierzysz. (Ahh to chyba nie do mnie... sory jakby co ;) )

Chyba chodziło o autora,czytając temat też mam podobne odczucia :roll:.

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Nie, to nie jest troll.

Jestem laikiem w temacie kart graficznych dlatego pytam.. Zaczynałem od gtx 750 myśląc, że ta karta jest dobra, ale teraz zastanawiam się, czy nie lepiej trochę dołożyć i grać na ultra i nie zmieniać karty za jakiś czas..

Przepraszam, że ktoś mógł to tak odebrać, może zadaje dla was oczywiste pytania, ale dla laika który zaczyna nawet te najprostsze rzeczy mogą być skomplikowane..

Jeśli jest to dla was męczące, mogę już nie zadawać pytań. (...)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...