Skocz do zawartości

Problem z DX10


Recommended Posts

Witam,

mam problem zwiazany z Directem 10.

Otóż mam karte graf. GeForce 9800GT, i nie spotkalem jeszcze zadnej gry, ktora odpalila w DX10. Mam program MSI On-Screen Display Server, ktory pokazuje w trakcie gry liczbe FPS i wersje Directa...

 

Odpalam Mafie II, pokazuje mi ze D3D9, DiRT 2 - to samo.

Bad Company 2 - D3D9.

COD MW2, GTA IV, GRID, S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci, itd.

Wszystkie te gry sa m.in. "przedstawicielami" DX10, a u mnie ... D.PA.

Tylko Direct 9 :)(

 

Jesli ma ktos rozwiazanie tego problemu to prosze o odpowiedz.

Z gory dzieki i pozdrawiam.

 

P.S.

Zeby nie bylo to podaje konfiguracje kompa.

 

Windows 7 Ultimate x64

AMD Athlon II x2 250 3.2GHz

2x2GB RAM Kingstone 800MHz

MSI GeForce 9800GT 1GB

Link to post
Share on other sites

W Dirt 2 i Mafii 2 są tylko DX 9 i 11 - nie ma "dziesiątki" niestety :]

 

Sprzęt masz dobry, ale zastanów się nad zmianą procesora - zajrzyj do mojej mini-recenzji ;)

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/A ... -3270.html

dla mnie procesor nie jest az tak wazny, od kad go mam ani razu mnie nie zawiodl,

podam przyklad ... mialem odpalone 2 konta w grze Lineage II + CS Source = zuzycie procesora w % wynosilo 65. wiec na procesor nie nazekam, poza tym z 3,2GHz podkrecilem go do ok. 3,6GHz.

 

Bylbym wdzieczny jakby ktos mi podal tytul jakiejs gierki ktora chodzi w DX10 na 100%.

Bo niestety jeszcze nie doswiadzczylem tych "wrazen" z DX10.

Mialem Crysis'a (niestety pirata:/) to nie moglem odpalic w DX10, a Aliens vs Predator (oryginal) po wlaczeniu w DX10 obraz byl tak ciemny ze nie dalo sie grac...

 

Z gory dzieki i pozdrawiam jeszcze raz :)

Link to post
Share on other sites

Wpisz w wyszukaj ''dxdiag'' i zobacz jaką masz wersję. Dirt 2 obsługuje DX10 tylko po prostu nie ma żadnej różnicy. Na dx11 już widać np. po wodzie czy kibicach. Grid nie obsługuje DX10 choć widziałem niedawno fanowską przeróbkę obsługującą DX10 i na ironię losu wymaga lepszego kompa niż np. METRO 2033 :P . Co do dalszych gier to tak jak reszta mówi.

 

EDIT: Shattered Horizon wymaga kosmicznie wydajnego kompa więc nie masz nawet co ściągać.

Link to post
Share on other sites

Wpisz w wyszukaj ''dxdiag'' i zobacz jaką masz wersję. Dirt 2 obsługuje DX10 tylko po prostu nie ma żadnej różnicy. Na dx11 już widać np. po wodzie czy kibicach. Grid nie obsługuje DX10 choć widziałem niedawno fanowską przeróbkę obsługującą DX10 i na ironię losu wymaga lepszego kompa niż np. METRO 2033 :D . Co do dalszych gier to tak jak reszta mówi.

 

EDIT: Shattered Horizon wymaga kosmicznie wydajnego kompa więc nie masz nawet co ściągać.

a ja słyszałem właśnie, że największa różnica jest między DX9, a DX10.

Właśnie DX11 różni się od DX10 prawie niczym.

 

A w dxdiag jest napisane, że mam DX11. Tyle że to nie jest wgl możliwe bo moja karta tego DX'a nie obsługuje. Poza tym w Windows 7, u każdego będzie pisać, że wersja DirectX to 11 ;)

http://tinypic.pl/i/00038/845o49mvx7iw_t.jpg

 

P.S. A co do kompa to nie miałem jeszcze żadnego problemu, z żadna grą.

np. Crysis na wysokich śmigał płynnie, Shift na maxymalnych też, STALKER Zew Prypeci na max. przy śr. 28 fps :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...