Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,tak jak w tytule moj problem polega na tym ze za kazdym jak wlaczam komputer i przed ekranem logowania pokazuje sie Blue Screen i blad UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP (NTFS.SYS).

To co zrobilem : patrzylem sie na jakies angielskie forum no i pisali ze to problem z RAM,wiec probowalem przekladac i dalej nie dziala.
Kolega powiedzial ze przyda sie moja plyta z Hiren's BootCD 15.2 ale ja sie na niej nie znam.(w sensie nie znam sie na tym co mozna z nia zrobic)
Przy okazji napisze ze moj komp sie nie wylacza,w sensie naciskam WYLACZ,pokazuje sie Wylaczanie w toku i tak bez konca...W poniedzialem wieczorem kliklem Wylacz i poszlem sie polozyc myslac  ze sie wylaczy,wstaje rano,WYLACZANIE W TOKU :_:
No a w w srode kiedy pojawil sie problem wylaczylem komputer przyciskiem bo wiedzialem ze i tak nie ma innego wyjscia,wlaczam go wieczorem no i ten problem.


Moj komputer :

Intel i7
Gigabyte R9 280X 3GB
Antec 650W
12GB Ram
Win 8.1

Ogolnie nowy komp :)

 
Link to post
Share on other sites

Uruchom w trybie awaryjnym i zobacz czy odpali. Jeśli tak to masz problem z sterownikami. Przy okazji odpaliłbym sprawdzanie dysku w poszukiwaniu błędów bo to też może być przyczyna. 

Gdzie ? Jak ja moge wejsc tylko w Biosa bo pokazuje sie blad.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zaraz spadam do domu i ciut mi to zajmie zanim usiądę do kompa. Jeśli znasz trochę angielski możesz poczytać jak sprawdzić dysk za pomocą hirens bootcd http://briteccomputers.co.uk/posts/how-to-scan-hard-drive-for-bad-sectors/jeśli będziesz miał z tym problem to daj znać odpiszę jak tylko się ogarnę w domu

 

Program nie widzi mojego dysku ; ; 

Za to bios tak.

Edytowane przez xCharlesx
Link to post
Share on other sites

Eh... ok a jak odpalisz z F8 i na ekranie wybierzesz "Wiersz poleceń" wpisz "chkdsk c: /f" (bez cudzysłowów). Jeśli to nie działa to wraz z poprzednimi problemami z wyłączaniem pewnie dysk Ci się wysypał. Mam nadzieję, że na gwarancji.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Eh... ok a jak odpalisz z F8 i na ekranie wybierzesz "Wiersz poleceń" wpisz "chkdsk c: /f" (bez cudzysłowów). Jeśli to nie działa to wraz z poprzednimi problemami z wyłączaniem pewnie dysk Ci się wysypał. Mam nadzieję, że na gwarancji.

Przeciez mowilem ze F8 nie dziala,wiersz polecen moge za to wpisac w Mini Windows XP.

Pisze "File verification completed"

Teraz oczywiscie jest Stage 2 of 3 :)

Ogolnie wszystkie trzy etapy sa ok :)

 

Edytowane przez xCharlesx
Link to post
Share on other sites

Nie powinien działać w mini windows xp jak nie widzi dysku program do sprawdzania dysku. Dziwne. Jesteś pewien, że sprawdzasz odpowiedni dysk? Jak skończy wpisz w linii komend cd c:\ zatwierdź a następnie dir powinieneś się po tym zorientować czy to Twój dysk systemowy czy może ten który utworzył sobie mini win xp w pamięci ram.

 

 

Może sektor rozruchowy poszedł się czesać. Możesz potem wypróbować https://neosmart.net/wiki/fix-mbr/#Fix_the_MBR_in_Windows_8_or_81

Edytowane przez Hawkins
Link to post
Share on other sites

To jednak ten dysk co se zrobil Mini XP.


Mysle ze bym se poradzil gdybym mial plyte Windows 8 ale niestety kupilem komputer ze wbudowanym systemem.


W Hirensie jest program MBRCheck,moze nim sprawdze dysk ?


Z drugiej strony jesli dysk by nie dzialal to bym nie mogl sprawdzac plikow w Windows Explorer ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli się posypał od strony sektora rozruchowego to większą część plików mógłbyś widzieć. Jeśli kupiłeś z wbudowanym systemem to odpal przy starcie przywracanie systemu taki sam efekt jak odpalenie z CD win 8.1

Link to post
Share on other sites

Nie mam nigdzie przywracania systemu,jak mowilem mam do pomocy tylko Bios i ta plyte.
Chcesz to moge ci zrobic filmik co mi sie pokazuje.


Moze to byc dziwne ale uruchomilem MBRCheck,wlaczam kompa i  o dziwo nie ma bledu !
Zaraz napisze czy cos sie usunelo itd...


Ale i tak dziekuje za pomoc :)


Jeśli się posypał od strony sektora rozruchowego to większą część plików mógłbyś widzieć. Jeśli kupiłeś z wbudowanym systemem to odpal przy starcie przywracanie systemu taki sam efekt jak odpalenie z CD win 8.1

Nic sie nie usunelo wszystko dziala,jeszcze raz dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...