Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przeprowadzam się właśnie do nowo wybudowanego domu i muszę kupić nowy router. Chciałbym, żeby mógł bez problemu ogarnąć zasięgiem cały dom (trochę ponad 200 m2 + taras)(oczywiście jeszcze połączenie kablowe),  zapewnić stabilne połączenie wielu urządzeniom, niskie pingi oraz umożliwiać skonfigurowanie domowej sieci. Jestem w temacie niezorientowany, ale byłoby świetnie, gdyby mógł obsłużyć wszelki dodatkowy sprzęt taki jak drukarki, skanery, jakieś serwery, dyski itp. 

Co do budżetu to powinien się zamknąć w miarę możliwości w 500 zł, ale w razie potrzeby można go trochę naciągnąć.

Jeżeli nie napisałem czegoś ważnego, to dajcie znać, będę szybko odpowiadał. 

Dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Czytałem niepochlebne opinie o nim [TL-WR1043ND]

 

ja za to myślę nad 

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=&model=TD-W8970

 

 

RaV1298 - gdziesz czytałem że to router DLS czyli jeśli masz neta z Netii lub neostrady to i tak potrzebujesz przed nim modemu, dlatego ludzie zalecają modemy ADSL+

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Piszesz o zasięgu, podajesz 200m2. Tylko, że nikt rozsądnie myslący nie zapewni Cię o pokryciu bo to zależy od ułożenia przeszkód! Jedynie sprzedawcy na allegro bez wachania CI powiedzą, że tak, oczywiście będzie dobrze. BĘDZIE PAN ZADOWOLONY!

 

1043ND to dobra maszyna, tylko, że 802.11n odchodzi już do lamusa. Jeśli masz budzęt jaki masz to lepiej kupić Archera C5. Co do drukarek - jeśli ma działać sensownie w sieci to najlepiej kupić taką z wbudowanym serwerem wydruku. Co do udostępniania plików - kupić NAS-a. Wszelkie udostępniania w routerach mają ograniczoną wydajność. No chyba, że to ma być tylko taki gadżet, to wtedy OK.

 

P.S. 8970 ma wbudowany modem do ADSL więc nie bardzo rozumiem jak to się wiąże z kablówką o której (chyba?) autor pisze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cooger

chodziło mi o WR 1043ND że niema ADLS

dlatego myślałem nad W8970.

W sumie w routerach jestem zielony więc się mocno zastanawiam :), co do tego archera to muszę popatrzeć bo może to jest to czego potrzebuję :)

 

Niestety w tej cenie tylko archer C2 jest c5 powyżej 300zł

 

niektórzy dla 802.11 ac proponują takie rozwiązanie:

http://proline.pl/?p=ASUS+RT-AC52U

 

zastanawiam się czy przy moim niewielkim mieszkaniu  Archer C2 [który podobno też ma standard ac] by się nie spisał :) tym bardziej że nie będę kombinował z drukarkami sieciowymi itp. tylko, potrzebne mi jest wifi w domu dla laptopa i komórek, [bo ciągnięcie od sąsiadów na krzywy ryj na komórce, to nie jest rozwiązanie :)]

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

bo lepiej się podpiąć i szybciej się dostanie odpowiedź niż robić zbędnie kolejne tematy o tym samym tylko z różnym zasobem finansowym :) a dzięki info o Archer C5 dowiedziałem się że aktualnie lepiej zainwestować w łącze tylu ac a nie n, dzięki czemu ograniczyłem poszukiwania do tych z ac w specyfikacji urządzeń :)

Link to post
Share on other sites
Jedynie sprzedawcy na allegro bez wachania CI powiedzą, że tak, oczywiście będzie dobrze. BĘDZIE PAN ZADOWOLONY!

Dlatego właśnie korzystam z pomocy forumowiczów benchmarka ;)

 

Archer C5 wydaje się świetnym wyborem. Raczej właśnie na niego się zdecyduję :) Dzięki za pomoc.

Pytanie tylko jeszcze, dlaczego ceny tego routera tak się wahają? http://www.ceneo.pl/27113457#mh=y0q3Gqvj94007tp-link5NuzQ5HsIl5eaLvv_fPP2CEkyhOQpTqysb-0q_kLjotK_ahQVyTc9CtdjGUvZb7xdo8Im9d-cvA9-xByyRIm_f-LUvkRCEtFKK6Qbks_ubmIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqdsd42J_MgkNqx0sq1i_fd4JrQ1irNKHBUmerhs9_Ggs0w avansie kosztuje zaledwie 280 zł, a w innych sklepach prawie 350 zł. Jest to jakaś starsza wersja, czy coś takiego? Czym różni się wersja AC 1200 od AC 1350?

Edytowane przez RaV1298
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...