Skocz do zawartości

Opinie i uwagi dotyczące zestawu komputerowego ~4350zł


Recommended Posts

Cześć,po dłuższych namysłach zdecydowałem się na nabycie takiego sprzętu https://docs.google....cKLUp4bQ9EA/pub (wszystko jest elegancko i przejrzyście napisane w dokumencie google bo niestety na xkom nie da się zapisać koszyka) Proszę o uwagi i opinie ( zastosowanie w/w zestawu jest już chyba oczywiste) 

P.S 

Orientuje się ktoś czy w xkom składają komputery na zamówienie przeznaczone do wysyłki? Czy jak z tym jest ? Bo zależy mi na tym. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie względem tej "Kosmetologii" wybrałem te czerwone ramy tak aby zestaw od środka wyglądał w miarę ciekawie a nie wszystko inny kolor. Uważasz,że ten Z3 plus white będzie przy tych podzespołach aż tak głośny? Bardzo podoba mi się jego design,a te wyciszone wersje właśnie tak średnio.

Link to post
Share on other sites

 Wiem, że to może zabrzmieć głupio ale zależy mi też aby te wszystkie części tworzyły jedną całość ( zależy mi na jednakowych kolorach).Gdybym chciał robić inaczej to wziąłbym pewnie te chociaż w xkom są droższe niż w morele. Niby liczy się wydajność a nie kolory ale w końcu sami to sobie wyobraźcie: płyta niebieska,karta czerwono-czarna,ram żółty,obudowa biała,podświetlanie niebieskie. Trochę słabo prezentowałby się ten zestaw (wstyd).

Link to post
Share on other sites

W Twojej propozycji jest gitara. Biała obudowa z niebieskim podświetleniem LED, niebieskie wstawki na płycie głównej, czerwone pamięci oraz kawałeczek czerwonego plastiku na GPU który to i tak raczej nie będzie widoczny. No dobra, o gustach się nie dyskutuje. Możesz zostać przy tym co masz w swojej propozycji. 

Link to post
Share on other sites
Dysk wymień na ten:

http://www.x-kom.pl/p/69642-dysk-twardy-sata-iii-seagate-1tb-7200obr-64mb.html

 

Lepszy to raz, 10zł w kieszeni to dwa :)

 

Pamięci też z szarego końca jakieś takie...

ale tu 5zł tam 5zł i będzie na lepsze za chwile

*offtop*.

Sam w swoim zestawie zmieniłem seagate barracude 1tb na wd blue, bo seagate podobno się strasznie grzeją i padają, a tutaj właśnie słyszę, że seagate jest lepsze niż wd :/ mógłby ktoś wytłumaczyć tak na szybko czym one się właściwie różnią? :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem jeszcze żeby Seagate padł.

Mam dwa,śmigają od roku w raid i jest ok.

Właśnie te co Ci podałem.

Może coś źle zrozumiałeś? Kiedyś była seria WD co padały jak muchy.

 

 

Zerknij na stronę cdrinfo.pl i sprawdź aktualny ranking hdd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Sam w swoim zestawie zmieniłem seagate barracude 1tb na wd blue, bo seagate podobno się strasznie grzeją i padają, a tutaj właśnie słyszę, że seagate jest lepsze niż wd :/ mógłby ktoś wytłumaczyć tak na szybko czym one się właściwie różnią? :D

 

W necie krążą takie cuda jak to https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-update-september-2014/

 

Ludzie którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem tekstu a i dodatkowo źle go interpretują, biegają później po forach spamując wszędzie takimi właśnie cudami. Nijak to wszystko ma się do rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites

Okej zmienię sobie. Mam jeszcze 2 pytania.

 

1) Odnośnie płyty którą wybrałem czy w przyszłości jak i5 nie będzie już wyrabiać nie będzie problemu wsadzić tam Xeona czy jakąś i7?

 

2) Czy warto brać ten monitor DELL za 819zł czy jednak bardziej opłacalny i wystarczający będzie np taki LG ?


hmm?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...