Skocz do zawartości

Komputer dla gracza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (teraz przede wszystkim Wiedźmin 3 :) )

  • Maksymalna kwota : 2850zł

Których części potrzebuję : Buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : Prawdopodobnie nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: SyncMaster 204NW 1680x1050

Specjalne wymagania : Przydałoby się, żeby był cichy i nie zżerał prądu w cholere :D

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : ----------------

Własna propozycja zestawu : Nie znam się na tym :(

Inne : Poprosiłbym zestaw na esc.pl, ponieważ o morele trochę przeczytałem i jednak jestem za esc.pl

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

XFX Core TS 430W 120mm 80+ Bronze 120mm

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS124 SATA (black)

Asus Radeon R9 280X DCII TOP 3GB DDR5 384bit (1070/6400) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

Zalman R1 USB3.0 (b/z)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

2924 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne 4 rdzenie bez możliwości OC w dobrej cenie. Dobrze wyposażona płyta główna w standardzie mATX. Chłodzona sekcja zasilania, komplet audio, dwie kości biosu, złącze wew USB 3.0 itp. Zasilacz z zapasem na +12V. Dobra jednostka elektryczna na japońskich kondensatorach oraz z pięcioma latami gwarancji po rejestracji produktu na stronie producenta. Obudowa w pełnym ATX wraz z oknem, trzema wentylatorami 120 mm, regulatorem obrotów i częściowym wygłuszeniem. 8 GB DDR3 1600 MHz pod B85 to najlepszy wybór. Dodatkowo masz chłodzenie na CPU, które to znacznie poprawi kulturę pracy całego zestawu. Grafika. Tutaj dałbym R9 280X. Model ten jest  wydajniejszy niż konkurent od nV w postaci GTX 960. Co prawda, wszystko zależy tutaj od optymalizacji danej gry,  Chłodzenie DCII od ASUSA jest i ciche i wydajne. Jeżeli nie chcesz okna w budzie to Antec VSP5000 a chcąc zejść pod zakładany budżet Zalman Z1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ok, wielkie wielkie dzięki. W takim razie wezmę Zalman Z1, często widzę go ludzie biorą to i ja wezmę :).

 

Tak więc zamówione. Dziękuję za odpowiedź. Można zamknąć :).


A w sumie jeszcze jedno pytanie. W tej obudowie Zalman R1 jest widzę chyba prędkość chłodzenia czy jak to tam nazwać. Chodzi mi o to 

http://www.esc.pl/popup_image.php?pID=23767&image=1 

I pytanie, jeżeli będę przeglądać internet, a później grać to mam zmieniać np. z Low na High? Czy cały czas zostawić High?

Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Mam komputer, jest złożony, ale otwieram wszystkie paczki, a w jednej jest jakiś wiatraczek i napisane na opakowaniu - Chłodzenie procesora. W środku opakowania jest Wiatraczek więc dlaczego mi go nie zamontowali? Nazywa się Fera 2 HE 1224v2. Po otwarciu w niebieskim opakowaniu jest wiatraczek, a opakowanie to Inter Core i5 Processor. Co ja mam go sam jakoś zamontować czy co?

 

Taki wiatraczek mam 

http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2014/10/spc-fera-2-he1224-v2-2.jpg
Edytowane przez Dunio333
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...