Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jak w temacie, potrzebuje smartfona w w/w kwocie. Może być używany, ale mam kilka konkretnych wymagań, mam nadzieję, że pomożecie. Więc tak:
1. Bateria musi być wytrzymała - 24/7 mam włączony internet od operatora, w tle messenger, gg, plemiona, dużo go używam, smsy, rozmowy głosowe i komunikatory. Obecna Xperia Neo V wytrzymuje ze mną od 6 do góra 14, to stanowczo za mało, potrzebuję telefonu który tak używany wytrzyma od 6 rano do ok 23.
2. Duży ekran o sporej rozdzielczości - mam spore dłonie, duże palce, źle mi się pisze na tak drobnym ekranie, tym bardziej gdy jestem wieczorem zmęczony i wciskam po 3 przyciski jednocześnie.

3. Dobrej jakości dźwięk - obecna Xperia to słabe źródło, słucham dużo, słuchawki mam nie byle jakie, ale gra to i tak słabo.

4. Nie najgorszy aparat, nie musi być powalający, ale dobry.
5. No i wydajność, YouTube, 2 komunikatory w tle, plemiona, przeglądarka i nie chcę by przy tym łapał zadyszkę. 

Do tego wolałbym by nie był to chińczyk, który jak mi upadnie to jest do wyrzucenia bo nawet części do niego nie ma, myślałem o HTC One M7, co myślicie? 

Link to post
Share on other sites

Z takim budżetem ciężko będzie cokolwiek znaleźć. M7 z pewnego źródła jest na pewno nie do osiągnięcia, jako że jest to wydatek rzędu 900 zł. Dołożyć 200 zł i szukać używanego lg g2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wytrzyma tempo, czy dalej będę musiał mieć ładowarkę zawsze przy sobie? HTC bardzo mi się podoba, jakieś drobne rysy na tyłach mi nie przeszkadzają, a kupowanie w moim przypadku telefonu w idealnym stanie wizualnym jest bez sensu, bo po 3 miesiącach i tak już będą podniszczone, nie uznaję pokrowców, a łatwego życia nie mają ;) Spójrz, są i to w całkiem dobrym stanie:
http://allegro.pl/htc-one-pn07100-801n-32gb-bez-locka-tanio-i5312778765.html
http://olx.pl/oferta/htc-one-m7-gwarancja-CID99-ID8K66j.html#e0fc321f82
http://olx.pl/oferta/htc-one-m7-32gb-zamiana-na-innego-smartfona-CID99-ID70H9n.html#ed365c1e21

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

A może jakaś Lumia? W sumie też mi się podobają, które polecicie? Mogą być jak wiadomo też używane, ale w zakładanym budżecie. Z tego co widzę mogę tu mieć nawet nową 640, ale jest może jakaś lepsza? Nie bardzo orientuję się w tym Windowsowym świecie. Może 735? Zależy mi też na przyszłych aktualizacjach :)

Edytowane przez Prorok
Link to post
Share on other sites

Lumia 640 ma dłuższy czas pracy niż L735, ma też podgląd czyli Glance Screen, dla odmiany  Lumia 735 ma lepszy ekran, Ładowanie Bezprzewodowe. Obie dostaną Windows 10.

 

Jeśli zależy Ci na czasie pracy to kup L640 - Plemion nie ma, reszta jest :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Plemion nie ma

Masz pewność? Wydaje mi się, że kumpel na Lumii grał.. ale może to była wersja przeglądarkowa, albo coś pomieszałem.. ;)

 

 

 

Zależy mi też na przyszłych aktualizacjach

W takim razie w tej cenie Lumia >>> Android.

 

 

 

wydajność, YouTube, 2 komunikatory w tle, plemiona, przeglądarka i nie chcę by przy tym łapał zadyszkę.

Tu zaś IMO Android.. Ma moim zdaniem bardziej "user-friendly" multizadaniowość, aczkolwiek mało testowałem najnowsze wydania WP 8.1, a WP10, więc może coś się zmieniło od tamtego czasu.

 

 

Czy jest opcja dołożenia do budżetu? Widziałbym tu LG G2, albo chociaż G3s, nie wiem tylko jak z muzyką i z aparatem w G3s (w G2 są naprawdę niezłe).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołożyć? Nie ma szans, 600zł to najwyższa granica. Bawiłem się kilka minut temu 730/735, działa fajnie, a OLED robi wrażenie, ponadto używaną dostanę poniżej 500zł, a w plemiona mogę przez przeglądarkę, co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Tribal Wars nie ma jako aplikacji - przez przeglądarkę działa :) tak przynajmniej piszą na forach. Podobno trwają prace nad aplikacją - ale - obstawiam, że raczej celują w Windows 10. Więc jak w tym roku pojawi się W10P to wydadzą na niego aplikację, zwłaszcza, że przenoszenie aplikacji z Androida czy "normalnego" Windows'a na PC jest bardzo łatwe pod W10P.

 

Ekran w Lumii 735 jest wspaniały :) sporo znacznie droższych, nawet flagowców ma gorszy ekran. Do tego Masz bardzo dobre aparaty oraz Ładowanie Bezprzewodowe z gratisie :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

I system który jest prosty, przejrzysty, zawsze płynny, bateria jak się zużyje to się da wymienić, slot na microsd, dobra panowie, dzięki, będę szukał 730/735 :)

Edytowane przez Prorok
Link to post
Share on other sites

albo chociaż G3s, nie wiem tylko jak z muzyką i z aparatem w G3s (w G2 są naprawdę niezłe).

To ja odpowiem-bardzo przyzwoicie. Zdjęcia całkiem ładne, muzycznie szału nie ma, ale jest przeciętnie jak na telefon.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To mam jeszcze kilka pytań odnośnie tej nokii - ile tak szacunkowo bateria wytrzyma przy tempie które jej narzucę? Dodam, że ekran ściemniam tylko jak mnie razi w oczy, nigdy by oszczędzać baterię.
Są jakieś specjalne zalecenia co do tej ładowarki indukcyjnej? Powinienem ją stosować tak jak normalną, tzn. od początku do końca bo ładowanie tak po kawałku jest niezdrowe dla baterii, czy może po prostu leżeć na biurku, a ja kiedy będę przy komputerze mogę ją tam kłaść? 

Jak z GPS? Bo na mgsm widzę tylko Glonass i A-GPS - czyli z zapotrzebowaniem na internet. Istnieje możliwość obsługi nawigacji bez internetu, jedynie modułem GPS? 
I jeszcze jak wygląda sprawa z muzyką? O głośniczek nie pytam, bo i tak nie będę słuchał przez niego, ale czy dźwięk będzie dużo lepszy niż w mojej Xperii? Bo wiadomo, w SGS, SGS III, SGS IV itd. były świetne DAC Wolfsona, jak to wygląda tutaj? I czy są jakieś fajne odtwarzacze pokroju Powerampa na Windowsa? Wiem, że na wszystkie te pytania znalazłbym odpowiedź w internecie, a przynajmniej na większość, ale zawsze wolę mieć informacje z pierwszej ręki od kogoś kto używa :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

ekran ściemniam tylko jak mnie razi w oczy
Warto ustawić sobie niską i automatyczną jasność. Spisuje się bardzo dobrze.

 

na mgsm widzę tylko Glonass i A-GPS - czyli z zapotrzebowaniem na internet
mgsm to gumwno. Co do GPS to łapie bardzo szybko. Oczywiście korzystanie z nawigacji offline jest możliwe - z tego właśnie jest znane Here Drive. Ściągasz wcześniej mapki. Wystarczy włączyć GPS a wyłączyć transmisję danych i wsio. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 735 ma NAVSTAR-GPS, czyli Amerykański system, GLONASS, czyli produkt sowieckiej mysli technicznej, oraz  BEIDOU, czyli Chiński system nawigacji satelitarnej. Mamy więc trzy systemy :) - w Europie działaja dwa : NAVSTAR-GPS oraz Globalnaja Nawigacionnaja Sputnikowaja Sistiema - BEIDOU obejmuje tylko Azję i okolice, ale jest rozbudowywany, BEIDOU-2 ma w okolicach 2020 roku objąć cały świat.

 

Nawigacji jest sporo - większość tych dobrych, dzialających bez internetu jest płatna - ALE - mamy HERE Drive, darmowe i wystarczające do większości podróży.

 

Dźwięk - jest średni, nawet Samsungi z Wolfsonem nie grają lepiej :) - prawda jest taka, że porządny tor audio kosztuje częssto więcej niż cały telefon. :) Nie ma się co sugerować - kupisz dobre słuchawki i będziesz mieć przyzwoity dźwięk - jak chcesz mieć świetny dźwięk to kup odtwarzacz jak AK, HiFiMan czy iBasso, do tego świetne słuchawki i masz świetnie grający zestaw - w 3000 zl powinieneś sie zmiescić :)

 

Ładowanie Indukcujne - od ponad półtorej roku ładuję moja Lumię 920 Ładowarką Indukcyjna i nie widzę problemów :) 

Ładowaniem rządzi procesor - akumulatorom Litowym nie szkodzi ładowanie "na raty" - szkodzi przeładowanie i głębokie rozladowanie - przeladować się nie da :) bo elektronika nie dopuści :) - a jek nie zostawimy rozładowanego telefonu na 2 miesiące to nie powinniśmy też głęboko rozładować. ładuj jak ci pasuje i się nie przejmuj :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Abstrahując od samego sprzętu, jeżeli o audio chodzi, to jest to dziedzina, która na Win Phone właściwie nie istnieje. Na pokładzie znajdziesz odtwarzacz z (o ile dobrze pamiętam) 7. pasmowym equalizerem i... na nic więcej liczyć nie możesz. Jeżeli znajdziesz jakiś zamiennik w sklepie, to będzie jeszcze gorszy od wbudowanego.

Z nawigacją problemu nie będzie. Wystarczy, że pobierzesz Here Drive i masz darmową nawigację off-line.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie oczekuję rozbudowanego DSP w odtwarzaczu, chodzi o samą jakość dźwięku, ale to się nie ma co martwić, w sumie gorzej na pewno nie będzie, a skoro mówicie, że przy w10p pisanie aplikacji na telefony i desktopy ma się prawie nie różnić, to jest szansa na foobara, aimpa czy nawet powerampa :)

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebuję jakichś pogłosów, echa, sztucznego budowania przestrzeni itd., jedyne co uznaję to korektor, i to do drobnych poprawek, a nie do "V". :) Chodzi mi tu głównie o czystość dźwięku, brak szumów itd., czego niestety o NeoV powiedzieć się nie da.

A jak wygląda oglądanie filmów na takiej Lumii? Są formaty z którymi sobie nie będzie radziła? 

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną? Jak najbardziej. Pytanie tylko które. Ostatnio miałem okazję testować to ponad pół roku temu. Z tego co pamiętam nie dawał rady z mkv, flv i chyba nawet AVI.

 

Jeżeli chodzi o audio, to wszystkie telefony z Snapdragon-em 400 będą grały bardzo podobnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Największym problemem softu brandowanego jest to, ze jest on softem brandowanym. Aktualizacje wychodzą z kilkutygodniowym opóźnieniem. Z tego co pamiętam Orange chyba ma jakiś dodatek do płatności zbliżeniowych telefonem ale pewny nie jestem. Dla pomarańczowych tez aktualizacje wychodzą najpóźniej. Najszybciej chyba w plusie i playu jest.

 

Co do dźwięku w L735 - z głośnika przeciętny, na słuchawkach myślę że standardowy. Szału jakiegoś nie masz co sie spodziewać. Odtwarzacz systemowy jest do du*y ale możesz go spokojnie wymienić na np Perfect Music, który mi się bardzo spodobał.

 

Czas pracy na baterii - mam cały czas włączone LTE, które jest prądożerne, sporo słucham muzyki i przeglądam neta. Youtube tez dość często mam wlaczony. Baterie ląduje codziennie przez noc. Wieczorem, po powrocie z uczelni mam zwykle ok 30-40% jeszcze, wiec chyba nie jest zle. Kiedys udalo mi się 2 dni utrzymać ale sporo mniej korzystałem z telefonu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

W najgorszym wypadku zmienię sobie soft po prostu na czysty, z modowaniem Androida problemu nie miałem, to z tym pewnie też się szybko zaznajomię. Wgranie nowego, czystego systemu usuwa simlocka? 

Edytowane przez Prorok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...