Skocz do zawartości

Miganie tekstur i krawędźi.


Recommended Posts

Witam jestem już bez sił bo nwm co mam robić.Mam taki problem z nowym komputerem,że gdy odpalę byle jaką grę to występuje tam miganie cieni,krawędzi jak i tekstur poprostu sobie mrugają.Krawędzie to wgl wyglądają jak kwadraty.Gdy biegam w grze to wszsytko jeszcze bardziej widać.

Karta osiąga max 70 stp. Może ktoś się spotkał z takim problemem?

Bardzo proszę o pomoc.

 

gigabyte ga-b85m-d3h
Intel Core i3 4160
MSI Radeon R9 280 3GB 
GOODRAM DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play
Seagate Desktop HDD 500GB
Brutus M23a Pure Black
ZASILACZ TO XFX TS 430W

Może to wina tego,ze nie mam net framework 3.5 bo wyskakuje mi nie raz,że mam zainstalować.

Sterowniki najnowsze.Jak mi pomożecie to chyba się popłaczę ze szczęścia.

Edytowane przez GaRretT TH
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Kurde raczej nie :( Ale weź włącz jakąś grę ustaw cienie na low i filtrowanie na off (tak to własnie wygląda) ale do tego jeszcze one migają. oooo ( people.cs.clemson.edu/~tadavis/cs809/aa/aliasing2.png ) zobaczcie pierwszą czarną kreche tak właśnie mam na krawędziach tekstur tylko ,że to jeszcze miga 

 

Karta nówka 2 dniowa. 


Kurde raczej nie :( Ale weź włącz jakąś grę ustaw cienie na low i filtrowanie na off (tak to własnie wygląda) ale do tego jeszcze one migają. oooo ( people.cs.clemson.edu/~tadavis/cs809/aa/aliasing2.png ) zobaczcie pierwszą czarną kreche tak właśnie mam na krawędziach tekstur tylko ,że to jeszcze miga 

 

Karta nówka 2 dniowa. 

To powinno wam pomóc images41.fotosik.pl/1989/9ebba4423609c1c2.jpg normalnie mój problem


?

Edytowane przez GaRretT TH
Link to post
Share on other sites

Również jestem za tym żebyś nagrał filmik w dobrej jakości i wrzucił tutaj do oceny tak dla pełnego zobrazowania problemu. Postrzępione krawędzie (kwadraty) i ich migotanie podczas szybkiego ruchu są efektem braku włączonego antyaliasingu w opcjach sterownika lub samej gry. Weź spróbuj w obojętnie jakiej grze włączyć różne wartości AA i zobacz czy postrzępione krawędzie nadal są postrzępione w takim samym stopniu. Opcja antyaliasingu (wygładzania) niweluje efekt postrzępienia krawędzi. Pamiętaj jednak że im większa wartość np. x2, x4, czy x8 tym mniej FPSów - zależy od gry i reszty ustawień.  

 

Aha, upewnij się jeszcze czy masz aby NA PEWNO ustawioną natywną rozdzielczość. Wiem że to banalne ale...

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Witam. Szukając rozwiązania tego problemu trafiłem na ten temat i postanowiłem się zarejestrować. Mam taki sam problem. Męczę się z nim prawie już rok. Miałem wymienione całą masę części a problem nadal występuje. Zamieszczę info, na które pisałem na innych forach (historia) i to co udało mi się ustalić. 

 

 

Problem jest bardzo rzadki. Co jest również dziwne komputer pracuje stabilnie. Te aterfakty zazwyczaj występują w tych samych miejscach. Liczba fps w porządku, komputer się nie zawiesza nawet po kilku godzinnym graniu. Podam wam  specyfikację części jakie się wtedy zmieniłem od kiedy ten problem się zaczął.

 

Specyfikację na której było wszystko ok:

 

Amd Athlon x4 641 2.8 ghz z boxowym chłodzeniem

Asus NVIDIA Gt440 lub gt240 (Nie pamietam) za około 270 zł w sklepie w mieście

Asus F1A75-V PRO

ATX 300W zasilacz za około 75 zł

Jeden dysk HDD 500 GB segate

4 GB Ram

 

Specyfikacja, na której są błędy:

 

Amd Athlon x4 641 2.8 ghz z boxowym chłodzeniem

Gigabyte radeon 260x 2 GB

Asus F1A75-V pro

Qultec Silentine 520W

Dwa dyski HDD 500 GB segate i jeden stary kilku letni dysk twardy okolo 230 gb hdd. Na nim się gry szybko zawieszały, aż po jakims czasie przy overlockingu procka padł pikając.

4 GB ram

 

Nagrywarka bez zmian

 

Potem dołożyłem jedną kosć ram 4 GB. Potem wymieniłem zasilacz na chieftec 750W modularny. Potem wymienilem płytę na h81m-e i intel i5 4690k z boxowym chlodzeniem.

 

Migotanie zauważyłem po wymianie części, które porównałem. Wszystko sprawdzałem w Watch Dogs. Wtedy po włozeniu spowrotem starej karty w celu sprawdzenia było ok. Migotanie nie występowało na niebieskim kablu. (Niebieskie wejście) Występowało za to wtedy na starej przy złączce z kabla białego na niebieski. wtedy używalem złączki, bo mój stary monitor nie miał nowszego białego wejścia. Potem gdy testowalem kilka miesięcy temu starą kartę na tym samym niebieskim kablu(wtedy już raz formatowałem system) i również było migotanie. Tylko wtedy nie testowalem już Watch Dogs. Watch dogs testowałem w kryjówce na wyspie. Wchodziło się do kortenera,gdzie bylo ciemno i były cienie. Na nich wtedy testowałem. 

 

 

To było kiedy kupiłem tego radeona 260x. Teraz korzystam z nowego 23 calowego monitora. Nie wiem wciąż dlaczego wtedy znaczenie miał kabel. Wtedy wyglądało to tak jakby system źle obsługiwał wejścia DVI. Natomiast teraz wygląda to tak, że źle obsługuje VGA i DVI. Nie wiem czy to zjawisko ma jakieś znaczenie. 

Jak widzicie długo się męczę z tym problemem. W nie których grach jest to bardzo uciążliwe. System instalowałem sam. Bios sam również konfigurowałem. Pisałem również nie dawno z inną osobą z tym samym problemem i tez wszystko sama robiła.

 

To jest jedyne info, które udało mi się znaleźć: http://en.wikipedia.org/wiki/Z-fighting

Edytowane przez MiloszPL
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nagraj filmik, może być telefonem i wrzuć. Na tym powyżej ja nie za wiele zauważyłem. W sterownikach AMD jest funkcja amd overdrive, wyłącz to. Próbowałeś przeinstalować sysyem ( nie wiem czy pisałeś niechce czytać mi się tego tematu od początku) 


Zobacz też czy z włączonym antyaliasign'em też masz te problemy. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...

Witam, mam ten sam problem.

To nie wina karty/sterownika, (tak myślę) jak już procesora/ramu/biosu? (wszystko wymienione, problem ten sam). 

Z Radeon 570 8gb zmieniłem na RTX3060 12G GamingX.

Jak u kolegi 9ebba4423609c1c2.jpg (1338×822) (fotosik.pl)

Problem nadal ten sam... W GTAV widać to jeszcze bardziej.

Nowy system, dysk m2, nowa płyta g. i brak rozwiazania problemu...

 

Peryferia:

Zasil: KCAS Plus Gold 650W

Proc:Ryzen 5 2600

PG: ASRock B450M Steel Legend

Ram: xpg gaming d10 2666mhz

M2: Patriot Viper VPN110 512GB 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Santi_ napisał:

Witam, mam ten sam problem.

To nie wina karty/sterownika, (tak myślę) jak już procesora/ramu/biosu? (wszystko wymienione, problem ten sam). 

Z Radeon 570 8gb zmieniłem na RTX3060 12G GamingX.

Jak u kolegi 9ebba4423609c1c2.jpg (1338×822) (fotosik.pl)

Problem nadal ten sam... W GTAV widać to jeszcze bardziej.

Nowy system, dysk m2, nowa płyta g. i brak rozwiazania problemu...

 

Peryferia:

Zasil: KCAS Plus Gold 650W

Proc:Ryzen 5 2600

PG: ASRock B450M Steel Legend

Ram: xpg gaming d10 2666mhz

M2: Patriot Viper VPN110 512GB 

 

 

 

 

Nie grzebałeś nic w sterownikach?? Takie rzeczy dzieją się tylko ze sprzętem AMD/ATI.

 

z6rRUKr.jpg

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Santi_ napisał:

Wszystkie ustawienia DOMYŚLNE.

Wszędzie we wszystkim i dalej problem.

+ AA max, dalej nic :'(

 

To wada kart AMD. Ewidentnie tylko u nich są takie problemy. Mam za sobą kilka generacji PCtów, zawsze tylko NVIDIA i nigdy czegoś takiego nie miałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda jak byś grał w niskiej rozdzielczości na jakimś starym monitorze 19"

 

Poza tym linie nigdy nie będą równe i ostre ponieważ to wszystko co widzisz w świecie gry to w bardzo dużym uproszczeniu równania matematyczne i pixele. Trochę pomaga rozmazać kanciastosc AA i wysoka rozdzielczość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...