Skocz do zawartości

GTX 980 Gaming G1 - Rozdwajanie się obrazu podczas gry ?!


Recommended Posts

Witam , Panowie mam pewien problem z kartą dodam że występuje on od samego początku gdy tylko kupiłem kartę wraz z całym nowym komputerem ...


 


Problem polega się na hmm cięzko to nazwać ale jak by "rozdwaja" się obraz ...


 


Poniżej dodaje filmiki z gier CS: GO i BF4 , w CS widać to "zjawisko" idealnie , w BF4 akurat na tym filmiku mniej ale w innym miejscu itp. Wygląda bardzo podobnie , taka sama sytuacja jest w grze Dying Light ...


 


Sterowniki są od samego początku na bieżąco aktualizowane , karta czy procesor mają niskie temperatury nic się nie grzeje ani nic ...


 


Poniżej specyfikacja jak by to było istotne :


 


i7 4790K


GTX 980 Gaming G1


2x4 GB Kingston Savage


SSD Plextor


HDD WG Blue


Evga Supernova 850 G2


 


Tutaj wspomniane filmiki , nakręciłem je telefonem przykładając telefon do monitora ponieważ jak nagra się filmik za pomocą FRAPsa , Bandicam'a i innych tego typu programów to tego "rozdwajania" się obrazu nie widać :roll: :roll: :roll: Co mnie bardzo zdziwiło , ustawcie sobie od razu rozdzielczość 1080p


 


https://www.youtube.com/watch?v=GS2lVQ5eNVE


https://www.youtube.com/watch?v=YseegOkQIP0


Z góry bardzo dziękuje za pomoc , pozdrawiam serdecznie ;)


Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

 

 

Może karta generuje tak dużą ilość klatek, że monitor totalnie nie nadąża i masz jakiś spory efekt tearingu?

Kolego wisze Ci piwo , miałeś racje z tym V-SYNC :) Włączyłem V-SYNC i po problemie ...

 

Nawet coś takiego piszą w opcjach w CS a mianowicie że jak V-SYNC wyłączony to mogą się na siebie nakładać tekstury czyli taka sytuacja jak była u mnie ...

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/690c585bce70.png

 

Jednak tutaj pojawia się kolejny problem jak gram i mam 60 klatek a np. 100 to jest różnica w płynności mimo że monitor ma tylko 60HZ :( Więc średnio usmiecha mi się grać z włączonym V-SYNC ...


Tak jak piszesz , monitor musi nie wyrabiać :/

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz próbować też troszkę podkręcić monitor dodając niestandardową rozdzielczość, i wyższe odświeżanie. Na starym Benq V2400 bujnąłem do 75 Hz i chodził tak non stop. Obecnie mam xl 2411z i 120 hz robi różnicę... Tak BTW to można uszkodzić monitor podbijając mu odświeżanie więc rób to z głową. Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia. A powyższa wypowiedź ma charakter informacyjny, że ogólnie każdy monitor idzie podkręcić :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Inny kolega z forum miał podobny problem. Zainstaluj MSI Afterburner i ogranicz max FPS do takiej liczby gdzie nie będzie już widać problemu (z tego co wiem działa z gtx980). Jednak v-sync nie jest idealnym wyjściem ponieważ zawsze czuć lekki input lag.

 

EDIT: W CS nie włączaj v-sync tylko w konsoli (~) wpisz fps_max 60 (lub dowolną większą ilość w której nie widać problemu)

Edytowane przez Hawkins
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

a bf nie bedzie trybil mialem ten sam problem ;)

Chociaż tyle że nie jestem sam %-)


 

 

a granie w bfa z v sync mija sie z celem

Zgadza się ... Poza tym nie po to kupiłem komputer jaki kupiłem żeby teraz ograniczać sobie samemu liczbe klatek ...

Link to post
Share on other sites

no ja akurat taki kupilem troszke wiecej niz 1500 http://www.komputronik.pl/product/264792/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/AOC_G2460PG.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promowtedy jak kupowalem byl w morelach za 1699 ;D

 

i powiem Ci ze po przejsciu ze zwyklego szajsunga 24" full hd 60hz na  tego AOC  to jest taka roznica ze niebo a ziemia^_^ zastanawiam sie jak ja moglem grac kiedys na takim monitorze... :D

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...