Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Wczoraj definitywnie zmarła moja Zetka (Xperia Z) i tako oto zostałem zmuszony do zakupu telefonu pół roku wcześniej niż planowałem.

Niby to nie problem, ale muszę szybko coś zamówić, a kompletnie nie wiem co.
Na początku pomysł był prosty Iphone 6 lub HTC ONE M9, ale po chwili refleksji mam poważne wątpliwości czy na cacko wielkości paczki papierosów mam ochotę wydać tyle co wielu na samochód.
Tym bardziej, że mam tendencje do destruktywnego działania na telefony :)
Stąd zastanawiam się nad zakupem flagowca poprzedniej generacji. Myślę o One M8 czy Galaxy S5, ale szczerze nie mam pojęcia co robić.
Niby mogę wydać na tego iphona, ale nie mam przekonania co do jego wartości.
Może wy pomożecie mi coś wybrać? Bo mam straszny mętlik w głowie.
Na czym mi zależy? Taka naprawdę nie licząc ilości pamięci RAM to Z (C6603) spełniała moje wymagania. Niestety nie wrócę do tej marki bo szklany telefon szybko się tłucze ;)
Jeżeli były to telefon z Androidem to koniecznie ma być to 5.0 lub nowszy i ciągle z wsparciem softwareowym.
Zależy mi na wytrzymałości i długim stosunkowo długim czasem pracy. Mile widziane ładownia z maty bezprzewodowej. 

Bardzo Was proszę o pomoc, bo czas ucieka, zamawiać będę w internecie, a przed weekendem telefon ma być u mnie :)

Link to post
Share on other sites

Z poprzadniej generacji flagowców spełnia twoje wymagania idealnie LG G3, a oprócz tego to jeszcze możesz się zastanowić nad OnePlus One. Oba telefony mają swoje zalety jednak ja osobiście wybrałbym LG G3, bo jest batdziej kompletnym telefonem i posiada na prawdę dobry aparat.

Link to post
Share on other sites

Masz jeszcze jedna opcję - kupić coś bardzo taniego i poczekać - za parę miesięcy pojawia się nowe flagowce.

Po za Androidem pojawia się też telefony Microsoft'u - które zapowiadają się ciekawie - skanery tęczówki oka :) czy Continuum.

 

HTC One M9 mocno rozczarował, aparat taki sobie, przegrzewający się procesor i cena ponad 3000 zł - nie dziwię się, że ludzie nie chcą go kupować. Znajomy ma M8 i M9 - i porównanie nie wypada dobrze dla M9.

 

LG G3 jest cąłkiem dobrym wyborem. Ale ja bym poczekał - nadchodzą kolejne flagowce - kupił bym jakiś tani używany i poczekał.

Link to post
Share on other sites

Mam G3. Też początkowo byłem uprzedzony do tych przycisków ale olałem to i kupiłem go. Już po kilku dniach się przyzwyczaiłem i wychodzi to na plus w mojej opinii. Do wybudzania i blokowania ekranu i tak się używa podwójnego stuknięcia także przycisku power praktycznie się nie naciska :)

Przyciski głośności podczas rozmowy są pod palcem i bardzo wygodnie się nimi wtedy posługuje :) zrób jak uważasz ale nie jest to takie straszne jak się może z początku wydawać :)

Link to post
Share on other sites
Według mnie LG jest zdecydowanie lepszy niż Samsung Galaxy S5 czy HTC One M8. Marka LG jest raczej znana z dobrych produktów, nie wiem skąd te uprzedzenia.
Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Chciałbym wiedzieć, w czym jest lepszy.

Autorze, jeżeli już chcesz kupić telefon z najwyższej półki, to czemu iść na półśrodki, zamiast kupić od razu Galaxy S6?

Link to post
Share on other sites

No to pozostaje Ci HTC M8 albo M9 którego się raczej nie opłaca kupić, LG G3 gdzie jest fajna plastikowa klapka z tyłu którą można bez problemu wymienić jak sie zniszczy, z Samsunga to Galaxy S5, Alpha i Note 3 albo 4:)

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Niestety, w każdej beczce... Szkoda, że Samsung zdecydował się na taki typ obudowy, wraz ze wszystkimi wadami tego rozwiązania. Jedynie dobre etui ratuje sprawę.

 

Osobiście posiadam S5 i nie odczuwam zbytnio potrzebny wymiany (pomimo świetnej matrycy w S6). Jeżeli nie chcesz czekać, aż obecne flagowce stanieją i staną się ciekawą alternatywą, warto kupić coś obecnej generacji. Problem polega na tym, że pisząc "obecne flagowce", mam na myśli tylko i wyłącznie Galaxy S6. Każdy pozostały ma niższą żywotność, bądź wydajność (bądź i to i to), od swoich poprzedników.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem mając M8, S5, G3 itd nie opłaca się zmieniać na najnowszą generacje bo wielkiego kroku do przodu nie zrobili. Większość to drobne poprawki

Do tego procesory które sie bardzo grzeją. Jedynie Exynos z S6 wymiata

Zobaczymy jeszcze jaki będzie G4

Kolejny smartfon którego kupie będzie z jeszcze następnej generacji

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...