Skocz do zawartości

550W czy więcej?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cesasz,

Recommended Posts

Cześć

 

Doszła buda H440 i podczas przekładania podzespołów zauważyłem, że mój wysłużony BQT E5-700W jest w środku kupą kurzu (8 lat zrobiło swoje...). Rozkręciłem go, wyczyściłem co mogłem, skręciłem, podpiąłem wszystko i... zaczął buczeć, jakby wentylator o coś haczył. Prawdopodobieństwo, że uda mi się naprawić jest równe temu, że go zepsuję doszczętnie, więc wolę nie ryzykować utraty innych podzespołów.

 

Z informacji, które udało mi się wyczytać 550W powinien wystarczyć pod Evga FTW GTX970 i i5-4460, zastanawiam się tylko czy nie lepiej kupić większego (na przyszłość- chociaż do 'słabszego' kompa potrzebowałem 700W). Spodobał mi się XFX Black Edition XTR 550W.

http://proline.pl/?p=XFX+P1-550B-BEFX

 

Z ciekawości poszukałem jaki hałas generuje mój obecnie uszkodzony zasilacz... 43-51dB ! W porównaniu do XFX, który ma 16dB to ogromna różnica, która zachęca do zakupu nowej jednostki. Nie po to kupowałem wyciszoną obudowę, żeby trzymać w niej takiego potwora jak BQT :)

 

XFX wydaje się być b. dobrym zasilaczem, który jest polecany na tym forum. Moglibyście podać inne propozycję z niższego przedziału cenowego, ~250zł? Co z tą mocą, warto kupować mocniejszy czy 550 wystarczy w zupełności?

Edytowane przez pandanielak
Link to post
Share on other sites

spokojnie starczy ja mam 970 Jetstream i i5 3570 (4.3GHz) i wszystko lata aż miło na Corsair tx 550M

btw też mam H440

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...