Skocz do zawartości

Problem z zawieszaniem w spoczynku 290X


Recommended Posts

Witam, ostatnim czasie jestem dość aktywny na tym forum po zakupie nowej karty, no własnie i są problemy których nie potrafię rozwiązać.

Kartę kupiłem w lutym po problemach z zawieszaniem systemu odałem na gwarancje nagrałem problem, napisałem stosowne pismo i przyszła nowa karta...

Fakt jest nowa, napewno inna od poprzedniej ale ma ten sam problem zawiesza system tą obecną kartę mam z dobry miesiąc i sprawowała się dobrze lecz dziś przeglondając internet wbiła na maksymalne taktowania (widzałem w msi ab) i trzymała aż zawiesiła, po ponowonym uruchomieniu sytuacja się powtórzyła. Jestem po trzecim odpaleniu i śmiga aż miło.

 

Moje wnioski jeśli obydwie karty zawieszały tylko w spoczynku to nie może raczej być tak ze dwie karty były by uszkodzone więc? sterowniki? może coś innego? zdziwiło mnie to na tyle ze przez dobry miesiąc nic ją nie bolało..

Skąd wiem ze to karta ? poprzednio w budzie ponad rok czasu był 7970 - żadnych problemów!

Proszę o ewentualne opinie, kroki ku rozwiązaniu problemu. :)

[ Trzeci raz zawiesił komputer z maksymalnymi taktowaniami na rdzeniu w internecie ]

Pozdrawiam!

Edytowane przez Wolnyfull
Link to post
Share on other sites

Reszta specyfikacji? 290x pobiera sporo więcej prądu, może zasilacz posprawdzaj temperatury napięcia jak to wszystko się trzyma tuż przed zawieszeniem w GPU-z możesz włączyć opcje, żeby zapisywało nabierząco wszwszystkie dane i najważniejsze - sprawdź pamięci memtestem, najlepiej będzie jak zostawisz na noc uruchomiony test

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaczął od wyciągnięcia karty i włożenia ponownie ( jezeli posiadasz kilka pci express włóż w inny) jeżeli problem wciąż by występował to sprawdziłbym zasilacz czy on nie jest problemem :P Jeżeli dostałeś drugą sztukę nową i problem występuje to szukaj problemu w Twoim sprzęcie czyli płyta i zasilacz :P Zasilacz możesz sprawdzić miernikiem pod obciążeniem jak i w idle :P a najlepiej zawołaj jakiegoś znajomego, który mieszka obok Ciebie aby wpadł zasilaczem i sprawdź , a jak dalej problem występuje idź do niego z z kartą żeby on do Ciebie nie musiał gonić z płyta główną :P

Link to post
Share on other sites

Witam. Odrazu do rzeczy. Kolega wpadł z zasilaczem, bez efektu nadal zawiesza nagle łapie 3D oraz dosc wysokie napiecie i frezuje.

Pamiec ram jest sprawna skoro od 2012 smigała ładnie z 7850 oraz 7970.

Slot pcie nizej bez efekt.

Drivery najnowsze bios karty takze.

Niemam zadnych pomysłów kompletnie zero do wykluczenia.

Moze sterowniki sprawiają owe problemy?

Dwie karty od msi - ten sam problem, wątpie jako problem był hardware lecz software

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zawsze występuje podczas oglądania filmów i jesli odpalę msi ab to zawiecha, jesli tak by było to ok ale problem równiez lezy ze komp frezuje ZAWSZE w spoczynku ( internet,pulpit ) nigdy w grach. Słyszałem o problemach msi z napieciami ale myslałem ze najowszy bios załatwia sprawę.

Edytowane przez Wolnyfull
Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem. Jeżeli chodzi o : -pulpit pomógł inny bios do GPU, -przeglądarka, wystarczyło  wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w opcjach przeglądarki ( w moim wypadku opera ) -filmy natomiast naprawiłem włączając opcje html 5 na YT (bo tylko tam pojawiały się problemy ze skaczącym obrazem w full hd). Co ciekawe żadnych problemów z wyżej wymienionych nie miałem na sterownikach 13,12. reszta w góre zawsze coś się sypało i to tylko w spoczynku. 3DMark bez problemów, gry pod obciążeniem też bez problemów. Moim zdaniem sterowniki są skopane.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...