Skocz do zawartości

Nowy zestaw dla kolegi do 3700zł - brakujące elementy


Recommended Posts

Witam,

 

Obiecałem złożyć koledze nowego kompa o podanej w temacie kwocie. Jako że ostatnio doskonale mi pomogliście, zwracam się jeszcze raz do was z prośbą o pomoc (od ostatniego zakupy minął rok, więc znów jestem nie na czasie). Komp będzie składany na 90% w http://www.arest.pl (Wrocław). Kolega chce grać w najnowsze FPS, a oprócz tego jest już prawie architektem :)

 

To co zebrałem do tej pory czytając forum i przeglądając testy w necie:

 

Procek: Procesor INTEL CORE i5 760 2.80 GHz BOX, s-1156 ( BX80605I5760 ) miał być i7 ale zauważyłem że różnice w wydajności nie wielkie, a wręcz ten wydaje się być lepszy, dobre wnioski mam? Wiecie może czemu taki dobry?

 

Dysk: Dysk WD 1 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA

 

RAM: Pamięć DDR3 OCZ 4 GB / 1600 (2x 2 GB), Reaper LV, CL7 ( OCZ3RPR1600LV4GK ), z tym że kolega chciał 6 lub 8 więc tu będę musiał dać coś tańszego chyba.

 

Wentylator: Wentylator SCYTHE MUGEN 2 rev B- 1366/1156/775

 

Nagrywarka: jakieś tam LG za 70zł

 

Największe nie wiadome to: karta graficzna, z tego co wstępnie sięorientowałem to muszę inwestować raczej w jedną mocna, bo dwie tańsze na SLI raczej przekroczą budżet... Jak zwykle też nie potrafię wybrać płyty głownej?

 

Zasilacz zostawiłem na koniec, bo nie wiem czy dwie czy jedna karta.

 

O czymś zapomniałem? Wielkie BRO za pomoc :]

Link to post
Share on other sites

CPU: Do gier wystarczy i5, ale jego wyższość nad i7 w innych zastosowaniach to bzdura (HT)

HDD: Weź 2x Samsung'a F3 500GB daj w RAID0... wydajność 2x taka

RAM: Jakieś OCZ-tki, albo GoodRAM'y... ale na pewno nie tak drogie memki. Po co 6GB, tym bardziej 8? Na dzień dzisiejszy do gier starcza 4 z nawiązką...

Wentyl: Nie mam przekonania do tego wielkiego Mugena... może Zalman Performa? Mniej budżetowo Prolimatech Megahalems + Scythe SlipStream

Nagrywarka: Samsung SH-223C albo 30zł droższa 223L z technologią LightScribe

Grafikę: albo czekać na HD 6xxx, albo brać coś pokroju 460, ew 470. Możesz też celować w 465 od Twintech - każdą da się przerobić na 470; wychodzi sporo taniej :)

Mobo: znajomy ma DFI DK P55-T3eH9 i bardzo sobie chwali, więcej w temacie Intela niestety nie podpowiem...

 

Zapomniałeś o obudowie i zasilaczu... może SPC Gladius 600 + OCZ SXS 600W? Taki raczej standardowy duecik...

Link to post
Share on other sites

Polecę płytę od Asusa- P7P55D (ewentualnie jeśli ma być przyszłościowo- USB 3.0, to model z końcówką -E), z moim z i5- 760 świetnie sobie radzi :] Obudowę natomiast Cooler Master Dominator II 692 Lite(moim zdaniem lepsza jakościowo), a z resztą komponentów zgadzam się z gtxxor'em :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...