Skocz do zawartości

r9 280x 3gb vs gtx 960 4gb


Recommended Posts

Cześć,

Planuję kupić nowe GPU przed premierą Wieśka, ale nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi dwoma. Do dyspozycji mam MAKSYMALNIE 1000zł. Wiem, że zaraz się odezwą ludzie, którzy napiszą, żebym sobie wygooglował, dlatego zaznaczam, że szukałem, ale ciężko o jakieś porównania tych modeli. 

Mój komputer:

sapphire radeon 7850 2gb

asrock z68 extreme4 gen3 (jakoś tak ;p)

Ocz modxstream 600W

12gb ram

I5 2500K

Co robić?

Link to post
Share on other sites

 

 

To dlatego mówię, że jak komuś BARDZO zależy i liczy każdy grosz. Wiem, że trochę to naciągane, ale wiesz, zawsze znajdzie się wyjątek od reguły.

Pod warunkiem że nvidia jest 500zł droższa.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Powinienem o tym wspomnieć wcześniej, ale lepiej poźno niż wcale: hałas nie stanowi dla mnie problemu, niech sobie szumi, za to pierwszorzędną sprawą jest dla mnie potencjał oc. Gpu której firmy wypada pod tym względem najlepiej? Dobre wrażenie wywarł na mnie mój radek od Sapphire, którego wykręciłem na 1200Mhz na rdzeniu, ale byc moze po prostu trafiłem na dobrą sztukę, poza tym nie mam też porównania.

Edytowane przez GhostReconPL
Link to post
Share on other sites

 

 

posiadam go bez problemu kreci sie na 1200/6500
Mój Toxic podkręca się na 1200/1750 na domyślnym napięciu 1256mV, a na co dzień pracuje na 1075mV i nie przekracza 62 stopni. Szkoda, że Sapphire nie dał 1400mV limitu jak w Asus matrix, który w sumie jest kartą wadliwą.

 

 

 

Funkie miałby zamiar zaproponować inną kartę, gdybyś sprzedawał tą HD 7850 (wtedy 200-300zł więcej by było).
Fakt, 290 to fajna opcja.
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

1000zł to kwota wraz z zyskiem ze sprzedaży karty :) Co do 290, to widziałem na allegro uzywki za niecałego tysiaka, ale z chłodzeniem referencyjnym (?). Czy takie rozwiązanie wchodzi w grę? Budę mam bardzo dobrze wentylowaną.

Edytowane przez GhostReconPL
Link to post
Share on other sites

W sumie... jak domownicy nie mają nic przeciwko dźwiękom odrzutowca w domu... to czemu nie.

 

Jak ustawisz tą turbinkę (bo chłodzenie referencyjne to zwykła turbina od AMD) na 100%, to jest ok. 80 stopni na rdzeniu. Ala hałas... nie do opisania. Masakra.

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

Jak byś licytował r9-290, to niereferenty chodzą czasem też w okolicach 1k zł. Ostatnio widziałem poszedł xfx dd bodajże za ~960zł. Inne fajne modele też czasem się trafiają a takim dd już bym nie pogardził w tej cenie mimo iż nie jest to najlepsza opcja tej karty.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...