Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Wczoraj w komputroniku kupiłem Eizo fs2434.

Dzisiaj zorientowałem sie, że nie mam karty gwarancyjnej.

Dowód zakupu to faktura na której napisane jest GP60 tabeli gwarancja.

Na stronie komputronika podają 5lat w zewnetrzym serwisie gwarancja.

Dzwoniłem dopytać sie do Eizo i powiedzieli mi ze powinienem dostać kartę gwarancją.

W komputoniuku mówią ze tylko to dostali w centrali i nic więcej, i że w razie coś to żeby do nich przynieść to oni wyślą na gwarancję.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak lepiej ją mieć i nie potrzebować niż nie mieć w najgorszym możliwym momencie.

 

Skoro kupiłeś teraz dzwoń do nich i powiedz że zwrócisz w ustawowym terminie jeśli nie doślą i ma być już podbita !
Nie tak dawno przerabiałem to z LG, karta nie podbita i czekałem na agito aż podeślą mi listem pieczątkę którą spiąłem z gwarancją - paranoja - bo agito nie może serwisowi wysłać a serwis nie może takiej odebrać. Na szczęście w 24h dostałem list polecony priorytetowy. 

Link to post
Share on other sites

Z LG tak jest, nagrywarki za 50zł nie chcieli bez karty naprawić. 

W przypadku EIZO wystarczy dowód zakupu, możesz zadzwonić i zapytać u Polskiego dystrybutora EIZO - ALSTOR. 
Ja przy EIZO CX241 i EV2455 nie mam żadnej karty gwarancyjnej ;)

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem właśnie, i dowiedziałem się że powinienem otrzymać taką gwarancję od komputronika. Trochę mnie uspokoiłeś, ale jeśli serwis mówi że takowa jest potrzebna to jest coś nie halo.

Zadzwonilem i powiedziałem żeby zadzwonił do centrali i przysłali taką gwarancje, a jesli jej nie otrzymam to chciałbym zwrócić monitor. Jutro dowiem sie co i jak.

Link to post
Share on other sites

Na stronie producenta jest wyraźnie napisane że nie trzeba gwarancji wystarczy dowód zakupu.

Chyba że ja nie umiem czytać ze zrozumieniem :roll:

 

Wiec dlaczego ta kobieta z którą rozmawiałem, oznajmiła że powinienem dostać kartę gwarancyjną przy zakupie...

 

lor3ddr8d - wiec teraz rozumem czemu też nie masz karty, ponieważ tylko przy rozszerzonej gwarancji potrzebna jest karta gwarancyjna. Normalnie wystarczy tylko dowód zakupu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiem tak lepiej ją mieć i nie potrzebować niż nie mieć w najgorszym możliwym momencie.
Jestem tego samego zdania. Miesiąc temu kupowałem fs2434 z X-kom i dostałem go z podbitą kartą gwarancyjną(tylko pieczątka).
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To ciekawe ponieważ tylko autoryzowany sprzedawca może wydać gwarancję na pełne 5lat.

Jest to Rozszerzona Gwarancja Eizo Exclusive Service, do tej właśnie gwarancji potrzebna jest kart.

Do zwykłej gwarancji producenta nie potrzeba i na panel i świetlówki trwa ona nie 5 lat a 3 lata bądź wyświetlone 30,000 godzin w zależności co pierwsze nastąpi.

Link to post
Share on other sites

Właśnie przed chwilą przysłali mi kartę gwarancyjną. Tylko oczywiście nie podbita...

Dzisiaj wybiorę sie do sklepu, żeby ja z laski swojej wypelnili i podbili.

Lor3ddr8d- być może się nie psuje, ale lepiej dmuchać na zimne i miec, ponieważ jest to pelna gwarancja na 5lat door to door. Przy ewentualnej odsprzedaży też się to liczy.

Link to post
Share on other sites

To ciekawe ponieważ tylko autoryzowany sprzedawca może wydać gwarancję na pełne 5lat.

Jest to Rozszerzona Gwarancja Eizo Exclusive Service, do tej właśnie gwarancji potrzebna jest kart.

Do zwykłej gwarancji producenta nie potrzeba i na panel i świetlówki trwa ona nie 5 lat a 3 lata bądź wyświetlone 30,000 godzin w zależności co pierwsze nastąpi.

 

Rozszerzona gwarancja EIZO w Polsce dotyczy monitorów sprzedawanych przez polski kanał dystrybucji. Czy monitor jest nią objęty sprawdzane jest po numerze seryjnym. Niemniej jednak na wszelki wypadek kartę warto mieć, choć nie sądzę, by w razie czego serwis robił problemy.

 

Pełne rozróżnienie co daje rozszerzona gwarancja EIZO stoi wypisane punkt po punkcie na stronie EIZO.pl. LGV8V sprawdź co i jak, gdyż podajesz nie do końca prawdziwe informacje. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...