Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam . W związku ze mój SGS2 słabo trzyma baterie , postanowiłem kupić sobie powerbank , ale zupełnie nwm jaki bedzie dobry , nie zepsuje sie od pierwszego podłączenie etc. I tu pytanie jakich powerbanków używacie , jakie możecie polecić ?

Link to post
Share on other sites

można mieć ciągle podpięty... a wytrzyma tyle ile chcesz ;) przy baterii 2000mah wystarcza na 5 doładowań (jest jeszcze wersja powiększona ale już nie jest tak kieszonkowa jak ta za 80zł). Ja samemu używałem 2 takie powerbanki tylko oba zgubiłem i będę musiał zamówić kolejne dwa :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak można podepnę się 

szukam tego samego co kolega tyle że do htc samsunga i ipoda...

 

http://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/65-power-bank-16-000mah-2779898753463.html

 

ile ładowań to wytrzyma? nie chciałbym po roku kupować nowego.

 

Głupie pytanie jak nie mam konta walutowego to  mogę tam kupić?

 

edit

 

ładowarkę sieciową muszę zakupić ktoś powie jaką?

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

- nie wiem ile cykli ładowania wytrzymuje, ale moje poprzednie miałem po 300 cykli i ciągle działały jak nowe (ładowałem 2A)

- Do ładowania masz micro-usb, każdą ładowarką 1A naładujesz powerbank (tylko, że ten 16k wersja ładować się będzie prawie dobę).

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

15 lat temu hama to była dla mnie numer 1 jeśli chodzi o elektronikę, nie wiem jak teraz stoją ze sprzętem ale za 30zł można mieć ładowarkę samsunga (ładuję nią wszystkie telefony w domu) tylko czasem problemy z kablem tym z zestawu są bo ładuje prądem 0,4A i trzeba się posiłkować kupowaniem lepszego kabla... inna opcja to kupienie łowarki bez wejścia na kabel tylko z wbudowanym kablem (mam taką 1A i ładuje mi wszystko prądem 0,7A)

Link to post
Share on other sites

Widzę że zostałem daleko w tych rzeczach... Czyli jaką kolwiek kupię bedzie dobrze tylko by pisało odpowiednie napięcie tak?

 

A tak z ciekawości jak można sprawdzić czy kabel który się kupuje jest dobry?

 

Mam w domu jaką taka od mp4 z pentagramu model k-11f input ac100-240v 50/60Hz output dc 5v +/-5%. 450+/-50mA

Taka jest ok czy to zasłabe.

 

Mogłbyś zalinkować jakąś od siebie?

Link to post
Share on other sites

zbyt słaba bo daje prąd max 0,4-0,5A co w praktyce oznacza, że takim samym prądem po kablu usb pojedziesz z komputera. Większość smartfonów potrzebuje ładowarki 1A do szybkiego ładowania ale są też wyjątki jak najnowsze (lub jak kto woli najdroższe) modele które potrzebują 2A tak samo jak tablety. Jednak używając 2A do telefonu który potrzebuje 1A nic się nie stanie bo on będzie korzystał max z 1A bo ma blokadę.

 

np: http://allegro.pl/org-ladowarka-sieciowa-samsung-s2-s3-s4-s5-core-2a-i5067299390.html

 

a co do kabla to jest loteria, miałem już ich tyle, że ciężko powiedzieć od czego to zależy, na takim za 1zł miałem 0,1A i poszeł do kosza, na drogi oryginalnym za 19zł kupionym mam prąd 0,7A a na drugim kupionym za 5zł z allegro tydzień temu mam 0,9A :D i weź tu bądź mądry..

 

do sprawdzania jakim prądem ładujemy polecam na androidą tę aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free&hl=pl

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...