Skocz do zawartości

Gorący procesor. Czy to normalne


Recommended Posts

Witam.

Panowie czy temperatury tego cpu sa normalne. Chłodzenie to silentium pc fera 2 v2. Wczesciej był to Raijintek Trition i wyglądało to podobnie.

Oglądając kiedyś jeden z testow obudowy. Testujacy zaobserwowal ze jego i7 4770 przekracza temperaturę 100 stopni. Stwierdził wtedy ze pewnie jego sztuka jest nie do końca sprawna z moją jest podobnie.

Zdjęciu z testu Prime przy occt avx temperatury są podobne.

Obudowa to Fractal Designe R2 midi z sześcioma wentylatorami 140 mm. Środkowy koszyk na dyski odkrecony.

Jeszcze raz proszę o radehttps://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/4f6d903ce53b8f787d9f4144d098aa78.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/bf4aa3219fbbbc0b687b92c900203bde.jpg

Link to post
Share on other sites

podaj napięcie, obecne chłodzenie, może jest trochę źle przykręcone bądź za dużo pasty (łatwo to sprawdzić dotykając chłodzenia czy ma taką temperaturę), nie powiem że też miałem bardzo gorącą sztukę procka wszystko to wina gluta pod ihs

Edytowane przez mesiuskate
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem wcześniej. Obecnie, od dziś właściwie spc fera 2. Wcześniej Trition. Napięcia na auto. Procek nie jest podkrecony. Płyta główna to msi z87-g43. Natomiast całości zasila 750w z 80 gold.

Link to post
Share on other sites

Jak nie kręcisz to daj vcore w dół ile Bozia pozwoli.

 

Inna sprawa to sprawdź czy stopka chlodzenie jest ciepła. Jak będzie zimna to nałóż jeszcze raz pastę. Daj jej trochę wiecej a najlepiej rozsmaruj wczesniej na procesorze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Napięcia na auto

do tego pewnie vcore ustawione na adaptive mode... jak dodasz do tego testy syntetyczne, szczególnie z avx to wychodzi kosmiczne napięcie i kosmiczne temperatury. ustaw vcore np. 1.1v,  z adaptive zmień na override i wtedy testuj (o ile nie chcesz podkręcać).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o pastę to raczej powinno być oki. Nalozylem rozprowadzilem po całej czapce. Docisnalem chłodzenie, zdjalem dołożyłem ziarnko grochu na srodku. Glut do wymiany pod czapką pewnie jest. Skoro tak to się zastanawiam czy to podlega naprawie gwarancyjnej. Swoją drogą sprawdzę jak się sprawuje na fabrycznym chłodzenie bo tego nigdy nie używałem

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o pastę to raczej powinno być oki. Nalozylem rozprowadzilem po całej czapce. Docisnalem chłodzenie, zdjalem dołożyłem ziarnko grochu na srodku. Glut do wymiany pod czapką pewnie jest. Skoro tak to się zastanawiam czy to podlega naprawie gwarancyjnej. Swoją drogą sprawdzę jak się sprawuje na fabrycznym chłodzenie bo tego nigdy nie używałem

To zrobiłeś błąd. Po co po dociśnięciu radiatora zdjąłeś go jeszcze raz?? Nigdy tego nie rób. Zdejmij radiator. Wyczyść starą pastę i odtłuść. Nałóż jeszcze raz rozprowadzając pastę i załóż radiator. Dokręć i drugi raz nie zdejmuj.

Link to post
Share on other sites

Robiąc taki zabieg pasta jest rowniej rozprowadzona po czapce. Bynajmniej tak to wygląda. Jak wiem pasta nie może być również za duzo. Nie chodzi mi o docisniecie redaktora. Ja go po prostu postawiłem na procesorze. Wczeniej oczywiście odtluscilem.

Może inaczej ten swój problem zredaguje.

Moim zdaniem temperatury w idle są oki. Na tritionie to było 26-30 stopni. Badziej nie pokóji mnie stres bo tu praktycznie na każdym chłodzenie mam ponad 80 stopni. Mało tego temperatura rośnie i spada gwałtownie a podobno powinna rosnąć i spadać stopniowo.

Link to post
Share on other sites

Robiąc taki zabieg pasta jest rowniej rozprowadzona po czapce. Bynajmniej tak to wygląda. Jak wiem pasta nie może być również za duzo. Nie chodzi mi o docisniecie redaktora. Ja go po prostu postawiłem na procesorze. Wczeniej oczywiście odtluscilem. Może inaczej ten swój problem zredaguje. Moim zdaniem temperatury w idle są oki. Na tritionie to było 26-30 stopni. Badziej nie pokóji mnie stres bo tu praktycznie na każdym chłodzenie mam ponad 80 stopni. Mało tego temperatura rośnie i spada gwałtownie a podobno powinna rosnąć i spadać stopniowo.

Nie jest równiej rozprowadzona a tworzą się bąbelki powietrza między ihs-em a stopką radiatora. Nigdy w zyciu nie robi sie takich zabiegów.

Link to post
Share on other sites
do tego pewnie vcore ustawione na adaptive mode... jak dodasz do tego testy syntetyczne, szczególnie z avx to wychodzi kosmiczne napięcie i kosmiczne temperatury. ustaw vcore np. 1.1v, z adaptive zmień na override i wtedy testuj (o ile nie chcesz podkręcać).

A jeżeli będę chciał kręcić to co powinienem wybrać adaptive czy override?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...