Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 3500 zl


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Glownie GRY
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zl
  • Których części potrzebujesz?: sama "buda"
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Raczej nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Jeszcze brak monitora, zapewne beda to 2 monitory: 1920 × 1080
  • Specjalne wymagania: BRAK
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? BRAK
  • Własna propozycja zestawu: 

Intel Core i5-4690K 

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Wiedźmin 3

MSI Z97-G43

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

R1 USB3.0 (b/z)

  • Inne: Znalazlem kilka gotowych zestawow na allegro w przedziale 3000-3700 ale wydaja mi sie obciete raz ze strony plyty glownej, raz ze strony karty graficznej. Poszukuje zestawu wydajnego, najlepiej NIEopartego na radeonach. Wiem ze kilka tematow dalej jest ten sam watek ale tam kolega uparl sie na plyte glowna ASUSa. Mi nie zalezy na markach, jednak wolalbym zostac przy intelu/geforce.

Edit: Ten zestaw na gorze podobno nadaje sie na dobry poczatek, a potem ewentualnie z lepszym chlodzeniem na OC. Jest minimalnie drozszy ale powiedzmy ze jesli to jest finalna cena to jestem w stanie doplacic do 3750. Jakies potwierdzenie?

Edytowane przez matilisek1
Link to post
Share on other sites
 









Razem 3552zł  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Wydajny czterordzeniowy procesor i5 4460, 8GB RAM w dwóch kościach o standardowym taktowaniu 1600MHZi opóźnieniach 9CL,płyta główna w formacie ATX z czterema bankami na pamięć chłodzoną sekcją bogatym kompletem złącz PCI oraz pełnym układem audio, GTX 970 od MSi karta z wydajnym i cichym chłodzeniem oczywiście z trybem półpasywnym, 1TB HDD na dane, częściowo wyciszona obudowa Zalmana trzy  wentylatory 120mm z regulacja prędkości obrotowej filtry przeciw kurzowe i isb 3.0, częściowo modularny zasilacz z dużym zapasem mocy i 3 letnią gwarancją oraz nagrywarka DVD.
Link to post
Share on other sites

To zestaw pod OC CPU, a Ty rzekomo nie chcesz podkręcać, więc ?

Brakuje tam coolera tutaj celuj w SPC Grandis.

Alternatywnie możesz brać 30zł tańszego Zotaca z 5 letnią gwarancją chyba, że jednak wolisz mieć półpasywny układ chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Co do podkrecania, celuje w zestaw na dluzej i o ile na teraz mi wystarczy moc jaka oferuje fabrycznie, po roku, dwoch moze sie okazac ze bede podkrecal, stad po przeszukaniu kolejny raz watkow gdzies mi przelecial wlasnie takie zestaw. Nasuwaja mi sie jeszcze 2 pytania: Czy cooler potrzebny mi jesli na poczatku nie mam zamiaru podkrecac? Wiadomo pozniej kiedy bym sie zdecydowal dokupie lepsze chlodzenie. A dwa: Czemu 2 kosci po 4GB a nie 1x 8GB ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy cooler potrzebny mi jesli na poczatku nie mam zamiaru podkrecac?

Prędzej czy później i tak będziesz zmuszony go zakupić,nie tylko na potrzeby OC, ale i by poprawić kulturę pracy bo box będzie z pewnością przeszkadzał.

 

 

Czemu 2 kosci po 4GB a nie 1x 8GB ?

Dwukanałowy kontroler pamięci na płycie głównej, kolejna rzecz w razie mimo wszystko awarii jednej kości zostaje druga, biorąc jedną w razie w zostajesz bez PC.


http://www.morele.net/inventory/info/TE0i3w/ A co sądzicie o tym? Bez ssd 3500zł

Bez Zephyra w Z3+ masz już cztery wentylatory, ujdzie.


Chcesz wiedzieć,więcej załóż swój temat bo się tu zaraz śmietnik zrobi.

Link to post
Share on other sites

Jest SilentiumPC Grandis XE1236

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/26.html

http://pclab.pl/art59688-23.html

http://pclab.pl/art59688-23.html

W spoczynku i małym obciążeniem oraz w grach dopóki karta nie osiągnie odpowiednio wysokiej temperatury i wentylatory nie załączą się układ chłodzenia jest niesłyszalny.

.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostateczne porownanie cena/jakosc, czy oplaca sie doplacic 500 zl do zestawu wyzej?

 

Jakość jest tutaj bardzo podobna. Zestaw droższy jest pod OC CPU. Zabieg taki przełoży się na wzrost wydajności w grach. Czy warte jest to dopłaty 500 zł ? Zależy dla kogo. Dla jednych wydajność 4460 i GTX 970 stock to wydajność na lata. Inni żyłują ostatnie MHz dla każdej jednej klatki więcej. Jest jeden plus zestawu pod OC. Podkręcony i5 4690K to spokój na długie lata.

 

Zestaw drugi jest ok ale można pokombinować. Bierzesz GPU Palita i dajesz SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

Masz chłodzenie półpasywne które będzie jednak trochę głośniejsze od MSI podczas obciążenia ale i zyskujesz cooler na CPU który względem chłodzenia boxowego będzie jak inny wymiar. 

 

Jeżeli chodzi o SSD to Plextor M6S 128GB SATA3 (520/300MB/s

 

Z drugiej strony składasz zestaw do gier. Szkoda tutaj kasy na dysk SSD 128 GB. Wgrasz na nim system i soft + 1/2 gry i wsio. Kasę z tego dysku można przerzucić na budżetowy zestaw pod OC i5 4690K

 

Propozycja nad którą się zastanawiasz to koszt 3493 zł + 250 zł na SSD. Razem 3743

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Gigabyte GA-Z87M-D3H /intel Z87, LGA1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Antec VSP5000 (b/z)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Gry

SilentiumPC Grandis XE1236

 

3774 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Masz tutaj tańszą wersję pod OC CPU bez dysku SSD. Sam dysk SSD możesz dokupić z czasem ale i tutaj celuj bardziej w 256 GB. Płyta na Z87 może wymagać upgradu biosu do obsługi i5 4690K. Napisz w komentarzu poza kodami aby się tym zajęli żebyś nie miał cyrków. Do tego chłodzenie na CPU z 2 x 120 mm oraz GPU z półpaswynym chłodzeniem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...