Skocz do zawartości

Czy procesor ogranicza kartę graficzną?


Recommended Posts

Te testy można wsadzić między bajki. Sprzęt dobrany tak aby potwierdzić a raczej obalić teorie.

 

Jak weźmiesz i7 i gt 640 to wiadomo że wcześniej 640 osiągnie limit swoich mozliwości, zaś gdy weźmiesz pentiuma i Titana to wiadomo że pentak nie nakarmi titana.

Link to post
Share on other sites

3dmark06

 

Q6600@3,28  + 9600gt    13909pkt

Q6600@3,28  + GTX660 +/-14300pkt

I7 4790k@4,4 + GTX660  34788pkt

 

Taki jest mój punkt widzenia, zresztą jak w linku od mesiuskate

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

3dmark06

 

Q6600@3,28 + 9600gt 13909pkt

Q6600@3,28 + GTX660 +/-14300pkt

I7 4790k@4,4 + GTX660 34788pkt

 

Taki jest mój punkt widzenia, zresztą jak w linku od mesiuskate

To jest jakieś w miarę porównanie, czy wymyślone?

bo ja miałem takie coś :

Q9550+GTX770 i 3dmark11 firestrike było 7500

po zmianie platformy na I5

4670K+GTX770 i 3dmark11 firestrike było 8200 w porywach 8300

Więc jak bardzo ograniczony był GTX770 ?

Może gdzieś znajdę starą fotę z 3d marka to wrzucę ;)

 

Na 100% pozostałe składowe testu stary Quad zostawał daleko w tyle vs I5 lecz zawsze porównywałem jedynie test FireS.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

@Lord_Krecitsqa to są wyniki prawdziwe jakie udało mi się osiągnąć na wyżej wymienionych konfiguracjach w 3dmark06.

 

Edit. Tak się patrzę na http://www.benchmark.pl/benchmarkidało by się trochę lepiej wyciągnąć. Ja miałem p35 a najlepsze wyniki na P45 + procek na 3,5/3,6 ja jak pisałem 3.28 chłodzenie wyżej nie puszczało.

Edytowane przez aendrju
Link to post
Share on other sites

Lord_Krecitsqa, na wynik ogólny w 3dmarku 06 olbrzymią rolę odgrywał procesor. W nowszych 3dmarkach różnica już jest zdecydowanie mniejsza. Przykładowo, mam na pc screeny wyników z czasów phenoma ii x4 955 + hd6870 właśnie w tym 3dmarku i bez oc procka (3,2GHz) miałem ogólny wynik 17548pkt a po oc już 21686.

Wszystko rozchodzi się o rodzaj testu, miejsce testowe jak i samą grę.

 

Ogólnie wg mnie najlepiej parować w miarę zbalansowane zestawy cpu+gpu (gpu troszkę na wyrost) by uniknąć dużych skoków fps w miejscach procesorowych (cpu się dusi, gpu ma spokój) czy graficznych (odwrotnie), bo właśnie te skoki są najbardziej odczuwalne. Mi przykładowo gra się zdecydowanie lepiej mając ~45-50fps niż mając 30-60fps, gdzie średni fps jest podobny, a nawet więcej. Takie coś mamy przy źle zbalansowanym zestawie gdzie jeden lub drugi podzespół powoduje dużą amplitudę fps, chociaż to też bardzo zależy od gry/ustawień i przed upgradem/zakupem części warto się zastanowić w jakie gry gramy najwięcej i pod nie dobrać podzespoły.

Gpu "trochę" na wyrost, bo można dźwignąć AA czy rozdzielczość bez dużej różnicy w fps ale znowu bez przesady bo skoki fps będą bardzo duże a te są nieznośne.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...