Skocz do zawartości

Wymiana grafiki, potrzebna pomoc.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez silentmichal,

Recommended Posts

Witam, mam w planach wymianę obecnej (dość wysłużonej grafiki) AMD Radeon hd 4800..
*Płyta głowna : gigabite g61m-sp2pv
* 8gb dd3 Kingstone
* procesor i3 2130 @ 3.40GHz
* zasilacz : obecje 300W ale bedzie wymieniany na 400W bądź wiecej. w zależności od potrzeb w prąd.

osobiście celuję w gtx 650 ti, ale że się na tym kompletnie nie znam, to zwracam sie do was z prośbą o pomoc. budżetu mam około 500zł.   Prosiłbym bardzo o pomoc i wskazówki.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ogólnie zasilacz, który teraz używam to Fortron ATX-300PNR 300W, a chciałem/chce kupić Be Quiet! Pure Power L8 400W

wracając do karty to patrze na nowe i używane, ale jeśli używana to tylko na gwarancji.

Edytowane przez sub3k
Link to post
Share on other sites

A więc, podstawowa różnica to system chłodzenia. Nie wiem, na ile ten jeden wiatrak od Asusa jest cichy. Kolejna sprawa to szybkość taktowania rdzenia i pamięci (fabryczne OC) - w MSI są one większe (oczywiście, można zapewne wykonać OC tego Asusa do poziomu MSI). Innych różnic się nie dopatrzyłem.

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładną markę swojego dynama (czyt. zasilacza). Musisz mieć co najmniej jedną sześciopinową wtyczkę PCI-E, żeby podłączyć tą kartę. Chyba, że skorzystasz z przejściówki 2x Molex --> PCI-E. Tylko niestety nie wypowiem się w kwestii czy Twój zasilacz na to wystarczy.

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Najlepiej by było, gdybyś zmierzył właśnie watomierzem pobór mocy przy obciążeniu procesora 100%, a potem dodał do tego maksymalny pobór tej karciochy. I wyszłoby (należałoby oczywiście nanieść poprawkę, że zasilacz dostarcza ok. 80% energii płynącej z gniazdka do komputera, reszta idzie w ciepło wydzielane przez zasilacz - przynajmniej tak pamiętam).

 

 

Czyli zrobiłbyś tak (jak się mylę, poprawcie mnie):

 

Mierzysz watomierzem pobór pod pełnym obciążeniem, mnożysz otrzymaną wartość przez 0,85 (dla bezpieczeństwa), tą wartość otrzymaną odejmujesz od 300 i masz ile zostało Ci "wolnych watów".

Edytowane przez silentmichal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...