Skocz do zawartości

Raspberry Pi w KNX


Recommended Posts

Witam.

 

Jakiś czas temu podjąłem się próby użycia Raspberry w systemie inteligentego domu w standardzie KNX. 

Pierwszą myślą było zastąpienie urządzenia zwanego HomeServer 4 marki Gira. Urządzenie to służy głównie do tworzenia wizualizacji i to w tym celu staram się je przeportować. HS w oryginale bazuje na komputerku Fujitsu a firmware podobno nie jest kompatybilny z żadnym innym sprzętem, co zresztą jest nieprawdą - znanych jest mi kilka przypadków HS4 na innych platformach...

 

Realizacja tego planu została rozpoczęta od prób uruchomienia ich firmware na maszynie wirtualnej przy użyciu oprogramowania VMWare. W dniu dzisiejszym nastąpił ten moment... Udało się uruchomić wszystko tak by działało. Maszyna wirtualna wykrywana jest przez przeglądarkę jak i przez oprogramowanie GiraExpert. Następnym krokiem jest uruchomienie tego samego na RPI...

 

 

Na ten moment pozostaje mi czekać, aż dojedzie do mnie Raspberry. Wtedy ukażą się zdjęcia urządzenia i screeny z próby stworzenia testowego Homeservera :)

Jeżeli ktoś ma pomysł na inne wykorzystanie RPI liczę na propozycje :)


Wczoraj późnym wieczorem urządzenie zostało doręczone przez kuriera.

http://i.imgur.com/pyK4TVq.jpg

http://i.imgur.com/9M7qSh8.jpg

Aktualnie pobiera mi się Raspbian - przygotowana dla raspberry dystrybucja debiana, dziś chciałbym się  zapoznać z urządzeniem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...