Skocz do zawartości

Intel Pentium G3258 da radę?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bossk,

Recommended Posts

Witam, 

 

Obecnie posiadam Amd Athlon 64 x2 5200+ chce wymienić na Intel Pentium G3258.

 

Potrzebuje płyty na której będę mógł podkręcić Pentiuma, i jakie chłodzenie zastosować żeby się nie grzał po podkręceniu zbyt mocno i jaki zasilacz wystarczy, dodam że będę kupował również 750 ti i zależy mi na dobrych pamięciach do tego zestawu.

 

I czy podany zestaw da radę grać na wysokich detalach w AC: Black Flag?

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Szukaj lepiej Athlona na FM2(+) masz jednak 4 fizyczne rdzenie, a nie 2 jak w pentiumie i i3, 2 rdzenie przy współczesnych grach to poraszka! Możesz też szukać Phenoma II i obędzie sie bez wymiany płyty bo powinien pasować na tą którą masz ale oczywiście z tym lepiej się upewnić. Athlon X4 860K kosztuje tyle sasmo co ten Pentium.

Edytowane przez bololabich
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Aż taki słaby jest ten pentium? W połączeniu z dobrymi ramami 8 GB i kartą 750 Ti 2 GB ddr5 nie da rady uciągnąć paro letniego asasyna? 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 1500
  • Których części potrzebuję : Procesora, Płyty Głównej, Ramu, Zasilacza, Obudowy
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: tv 42 cale full hd
  • Specjalne wymagania : Dobra kultura pracy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : 750 Ti 2 GB DDR 5 
  • Własna propozycja zestawu : ...
  • Inne : ...
Edytowane przez Turin99
Link to post
Share on other sites

pentium nie jest słaby, ale niektóre gry mogą na nim źle działać, ponieważ posiada tylko 2 rdzenie. Jeżeli możesz kup i3, jeżeli nie, Athlon 860k jest alternatywą.

Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem co kupić z tego co piszecie to mam 3 opcje:

 

1. Kupić inny procesor AMD lepszy niż obecny bez wymiany płyty.

2. Kupić nowa płytę i i5. 

3 kupić nowa płytę pod nowszy socket i nowy procesor AMD.

 

Najlepszy obecnie setup do 1500 zł to i5 + płyta i 6 gb ram tak?

 

Proszę o przykładowy zestaw (konkretne modele). 

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

pentium nie wyrobi w nowszych grach, nie jest przyszłościowy

zasilacz : corsair vs 450w 170zł
płyta: gigabyte ga b85m d3h 270zł
ram 4gb 1600mhz cl9(żadnych tanich cl11 1333) 150zł 1 kość! (do dołożenia)
obudowa: zalman z1 120zł/ zalman z3 z lepszą wentylacją 170zł
procesor: i5 4460 800zł (pozwoli na wymianę karty w przyszłości)

za to wszystko jakieś 1550zł

jeśli jednak będziesz dopiero kupował kartę to warto zrobić tak:
radeon r9 270 za 700zł + i3 4160 500zł - i3 jest najlepszą opcją za ~500zł; dla tych, co nie mogą tego znieść -link: http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,24 oczywiście i5 jest lepsze, ale nic od amd nie ma szans

Link to post
Share on other sites

hymm a jak by tak 3570k dać? Grafikę można też brać HD 7870 zależy co by było akurat tańsze bo to praktycznie to samo co R9 270

 

Intela tylko z "k"! Różnice cenowe sa nie wielkie, a za jakiś czas zawsze masz koło ratunkowe - podkrecanie.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Jeśli autor nadal się zastanawia nad pentiumem i gtx750ti, to mogę pobrać owego assasyna i zdać relację, ponieważ posiadam taki setup ;)

 

To zrób. Sam jestem ciekaw.

Miałem Black Flag na Q9550 +gtx770 i działał na ultra bez wygladzania. Śmigało.

Link to post
Share on other sites

Przeczysz sam sobie :)

Mam 2015 rok heelooł :)

w czym sobie przeczę? Pentium to 2 rdzenie i 2 watki, i3 to 2 rdzenie i 4 wątki, zaś athlon 860k to 2 moduły i 4 wątki.

Wiadomo, że jeżeli budżet pozwala to i5 jest najbardziej racjonalnym wyborem, jeżeli nie to i3, a jeżeli kotś liczy się z każdym groszem, ale chce pograć, to athlon 860k jest też jakimś rozwiązaniem.

 

Mam athlona 860k (4.5 GHz) i gtx 750 ti, w razie czego mogę potestować jakieś gierki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

metra nie mam i raczej nie sprawdzę, AC:black flag powiem Ci jutro/ pojutrze, a Wiedzmin 2 działa w 40-60 fpsach na ustawienaich wysokich


Black Falg to 35-55 fpsów na high, vsync na 30 włączony standardowo.

Link to post
Share on other sites

Black Flag i jakieś DLC ;)
Rozdzielczość: 1920x1080 60Hz

Jakość otoczenia: Wysokie

Jakość tekstur: Normalna

Jakość wygładzania: FXAA

Jakość cieniowania: Wysokie

Jakość odbić: Wysokie

Rozmycie w ruchu: Włączone

Ambient occlusion: SSAO

Promień Stwórcy: Niskie

Mgła wolumetryczna: Włączone

Synchronizacja pionowa: Włączone

Efekt cząsteczek PhysX: Niskie

Przy tych ustawieniach jest bardzo płynnie, postaram się pograć trochę z włączonym frapsem i zrobić "benchmarka".

Wiedżmina 2 też mam jakimiś DLC, więc również mogę strzelić "bencha" 
 

FPSy są takie jak u poprzednika, od 35 do 55 a średnia to 43

Edytowane przez MrSzarko
Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie. Jednak pójdę w Pentiuma G3258. Najpierw kupię zasilacz Corsair-vs-450w-80plus i mam możliwość kupić używaną kartę 650 GTX 1 gb dd5 za 250 zł takie połączenie powinno na jakiś rok/dwa mi wystarczyć :) Teraz jedynie płyta do wyboru mi pozostaje :)

Link to post
Share on other sites

pentium g3258 ma tylko jedną wadę - 2 rdzenie i 2 wątki, już jest kilka gier, które wymagają 4 wątków, żeby je uruchomić, a podejrzewam, że będzie ich więcej.

Link to post
Share on other sites

To takie na szybko na morele, można kupić tańszą o max 10zł płytę, ale tu warto dopłacić dla USB 3.0 (tak myślę) RAM to jest najtańszy jaki tam widzę w zestawie 2 kości ale RAM to moze niech ktoś doradzi.

Widzę też tam troche droższy ale znacznie lepszy taki RAM http://www.morele.net/pamiec-geil-evo-veloce-8gb-1600-2-4gb-gev38gb1600c9dc-487548/

 

http://i.imgur.com/A0So2sp.png

 

Tu jest teniej jeszcze ten Athlon http://www.sferis.pl/p/340116-procesor-amd-athlon-x4-860k-40ghz-box-fm2-ad860kxbjabox.html

 

Też dobre jest w nim, że jest jednak odblokowany więc możesz go podkręcać, a pentiuma już nie. Z dx12 powinien ładnie śmigać athlonik.

 

//Daruj sobie takie porady.

Edytowane przez spider_1987
Niekompetencja
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...