Skocz do zawartości

Sterownik ekranu nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność


Recommended Posts

Witam, od lutego mam GTX 970 Armor od MSI i od 2 dni mam taki problem ze kiedy gram robi sie na kilka sekund czarny ekran i pisze Sterownik ekranu nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność i sterowniki odinstalowałem i resztki wyczyściłem programem DDU w trybie awaryjnym i jeśli nie pomoże to czytałem ze pomaga obniżenie taktowania w MSI Afterburner ale nie wiem jak to sie robi, które z tych suwaków mam przesunąć i o ile ? http://www68.zippyshare.com/v/7UzZ3dYe/file.html
 

Mój sprzęt

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz
Płyta Główna : MSI Z77A-G41
Pamięć Ram : GoodRam 2x4GB DDR3
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 970
Zasilacz : FSP FORTRON Raider S 650W 80Plus
Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma
Obudowa : Zalman Z5
Dysk HDD : Seagate 1TB
Dysk SSD : Kingston 240GB V300

 

Link to post
Share on other sites

Jakie temperatury podczas grania?

Ta karta powinna się sporo podkręcić, a nie jeszcze obniżać taktowania.

Nie masz czasem zakurzonego komputera i to w znacznym stopniu?

Włączyłem OCCT na 1h i temp max wzrosła do 74C i podczas grania koło 74/75C a co do kurzu to nie jest tak źle nie dawno czyściłem i mam w planach za jakieś dwa tygodnie go wyczyścić a myślisz ze może to być wina kurzu ?

Link to post
Share on other sites

Kolega Sting podał dobrą stronę z ewentualnym rozwiązaniem.Radzę zapoznać się i wypróbować metodę pierwszą (wydłużanie czasu ...).U mnie kiedys zadziałało.No i jeszcze jedno pytanie.Czy aktualizujesz system i jaki? Były aktualizacje systemu,które poprawiały współpracę systemu ze sterownikami kart graficznych.

Link to post
Share on other sites

Kolega Sting podał dobrą stronę z ewentualnym rozwiązaniem.Radzę zapoznać się i wypróbować metodę pierwszą (wydłużanie czasu ...).U mnie kiedys zadziałało.No i jeszcze jedno pytanie.Czy aktualizujesz system i jaki? Były aktualizacje systemu,które poprawiały współpracę systemu ze sterownikami kart graficznych.

Tak aktualizację robie wszystkie zawsze jak jakaś wychodzi

Link to post
Share on other sites

Niestety ale jest spora szansa że coś jest uszkodzone ale byc moze to nie karta. Spotkalem się z tym 2 razy. 1 raz uszkodzona pamięć(sprawdz memtestem). Za drugim zasilacz konczyl zywota i nie podawal stabilnego napiecia.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ilość tego rodzaju problemu,który występuje w Nividi i ATI raczej przemawia za stwierdzeniem,że to nie wina karty(uszkodzona). Pamiętaj jednak,że to mój wniosek wysnuty  tylko na podstawie moich problemów i parodniowego grzebania w internecie...

Link to post
Share on other sites

Ilość tego rodzaju problemu,który występuje w Nividi i ATI raczej przemawia za stwierdzeniem,że to nie wina karty(uszkodzona). Pamiętaj jednak,że to mój wniosek wysnuty  tylko na podstawie moich problemów i parodniowego grzebania w internecie...

Ok dzięki troche mnie to uspokoiło ale w sumie karta jest na gwarancji

Niestety ale jest spora szansa że coś jest uszkodzone ale byc moze to nie karta. Spotkalem się z tym 2 razy. 1 raz uszkodzona pamięć(sprawdz memtestem). Za drugim zasilacz konczyl zywota i nie podawal stabilnego napiecia. Pozdrawiam

Pamięć mam od 2013 roku a zasilacz od grudnia 2014 mam teraz Fortron Rider S 650W a przedtem miałem bombe zegarową Logic 650 W i zmieniłem więc moim zdaniem zasilacz jest dobrej firmy i nowy

Link to post
Share on other sites

ja tez mialem ten blad, w bf4 czesto wystepowalo to, musialem odinstalowac wszystkie microsoft vusial c++ redistributable i zostawic tylko 1 co potrzebny jest do odpalenia msi afterburner 2008 x86 9.0.30729.6161   jeden ze strony microsoftu  2012 x64  11.0.60610 i drugi chyba z bf4  11.0.61030 i nieraz jak zainstaluje jakas gre i przez przypadek mi sie zainstaluje jakis inny MV C++ to dalej mi sra tym ze sterownik ekranu przestal dzioalac musze odinstalowywac wszystkie i od nowa instalowac te 3 co wymienilem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...