Skocz do zawartości

Problem ze slotami na pamięć ram/błąd biosu


Recommended Posts

Witam drogie forum!

Dziś jest już zbyt późno żebym mógł zadzwonić na infolinię MSI z zapytaniem bo mają do 17 dlatego postanowiłem się spytać was.

Już tłumaczę mój problem, ostatnio wymieniłem w płycie MSI z77 GD65 pamięci ze starych 2x2gb na TridentXy 2400CL10, ustawiłem je ręcznie na 2133 bo sandy bridge (mam 2500k) nie obsługuję 2400, sprawdziłem w prime95 i memtescie 0 błędów, system stabilny (procesor ustawiony na 4.3 działa od... roku albo i więcej) i wszystko ładnie działało do dziś. Przeglądając YouTube'a bluescreen i... koniec. Komp nie wchodzi nawet do biosu bo staję na komunikacie 55 (wczesna inicjalizacja pamięci). Reset biosu, wkładam stare pamięci, odpalam kompa i to samo. Pomyślałem że posprawdzam czy chociaż na jednej pamięci coś ruszy i odziwo ruszyło, sprawdziłem każdy slot i działało na każdym ale już nie rusza w momencie kiedy dołożę drugą kość (nieważne czy tą starą czy nowe). Teraz właśnie z tego kopmutera piszę. Na pewno coś jest walnięte, tylko czy na pewno płyta główna? Jak mówie, wczoraj memtest przez godzinę mi testował ustawienia pamięci na cl9 2133 i nic nie wykrył, 0 errorów. Procesor ma takie same ustawienia od ponad roku (wczoraj jedynie I/O podbiłem żeby pamięci ruszyły na 2133)

macie jakiś pomysł? Ktoś się z tym już spotkał? Czy na pewno to płyta główna? do 25maja mam gwarancję zarówno na procesor jak i płytę więc to bez róznicy w sumie... 


Rozwiązałem problem - walnięte nowe ramy. Pracuje wlasnie na starych i wykreconych 2x2gb.

Teraz pytanie, orientuje sie ktoś czy mogę takie walniete ramy oddac im w sklepie jako niezgodnosc towaru z umowa czy lepiej powolywac sie na odstapienie umowy bez podania przyczyny?

Edytowane przez BeeingForsaken
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Walnięte walnięte :D Chyba, że przyczyna leży gdzieś indziej ale na to bym nie liczył - jeden z modułów pracuję sprawnie na 2133 CL8 nawet przy 1.67 a drugi (solo) nawet nie przechodzi wczesnych testów, wpada w pętle niekończących się restartów. Aktualnie włożyłem stare 2x2gb i wczytałem standardowe OC, które działa u mnie już od ponad roku - memtest przechodzi bezproblemowo. przy prime95 się nie wywala.

Rozbawiłeś mnie niezmiernie tym żartem :D Prawda jest taka, że narzeczona wczoraj uznała, że ja to nie mogę nic wymieniać bo co kupie nowe COKOLWIEK to zaraz coś mi się wykrzaczy i muszę zawsze mieć odłożoną gotówkę na rzecz kolejną :P kupilem rower -> padła grafa. Kupiłem mychę -> padła płyta główna przy starym AMD 965Black... Na szczęście teraz kupiłem ram -> Padł ram :D a to są tylko przypadki z ostatnich max 2 lat bo jakbym dalej zaglądał w moją historię to wyszłaby trochę ponura opowieść... Prawda jest taka, że rzeczywiście strach ze mną na ulicę wyjść :D 

 

ps. widze ze masz prawie identyczną konfigurację jak ja. Korzystasz z Windows 8 Features w UEFI? Jak jak to zalacze wchodzi mi w EFI i nie chce automatycznie wlaczac Windows 8 po ostatnim formacie. Mam SSD + raid0 z HDD.

 

Edytowane przez BeeingForsaken
Link to post
Share on other sites

Nie, ona powodowała "przeskoczenie" biosu u mnie. Po włączeniu kompa czekałem na dysku ssd może 5-6 sekund aby zobaczyć ekran logowania. Jednak po zabawie z ramem i formatem komp zaczal SSDka widziec jako dysk1 nie dysk0 (co wydaje sie byc powodem) i juz wskakuje do EFI jakby nie wiedzial z czego ma bootowac. 

Ram juz nowka sztuka czeka bez problemu wymienia po mailu. Po perypetiach w innych sklepach internetowych X-Kom fajnie podchodzi zwsze do sprawy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...