Skocz do zawartości

Spostrzeżenie związane z pobieraniem gier z usługi GOLD.


Recommended Posts

Witam. Podczas pobierania gier lub innych plików na konsolę xbox 360, zaobserwowałem, że pobierany plik ściąga się do 80% z prędkością jaką oferuję nam łącze, ( w moim przypadku trwa to długo ) aby po przekroczeniu granicy 80% przyspieszyć i w mgnieniu oka pobrać brakujące 20%. Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje?

Link to post
Share on other sites

U mnie ostatnio konsola pobierała wszystko do akurat 80% po czym wywalała błąd pobierania, jak gdyby nie miała miejsca na dysku, chociaż mam wolnych jeszcze 50GB, wyczyszczenie cache pomogło. Więc może coś być na rzeczy z tym 80%. Ogółem na prędkość pobierania teoretycznie wpływ ma tylko to, czy korzystasz w międzyczasie z usług online, czy nie (multiplayery, odtwarzacze itd.)

Link to post
Share on other sites

U mnie ostatnio konsola pobierała wszystko do akurat 80% po czym wywalała błąd pobierania, jak gdyby nie miała miejsca na dysku, chociaż mam wolnych jeszcze 50GB, wyczyszczenie cache pomogło. Więc może coś być na rzeczy z tym 80%. Ogółem na prędkość pobierania teoretycznie wpływ ma tylko to, czy korzystasz w międzyczasie z usług online, czy nie (multiplayery, odtwarzacze itd.)

Wklejam zawartość posta z innego mojego wpisu w tej tematyce. ...Ja też mam wi-fi i przerywało połączenie jak ktoś z rodzinki uruchamiał kompa. Gra znikała z pobieranych i musiałem ją zaznaczać do pobrania ponownie, jednak stan procentowy zawsze zostawał i gra pobierała się dalej od momentu przerwania. Gdy zaznaczałem grę do ponownego pobierania stan gry był na 0%, by po kilku chwilach ponownie pokazać faktyczny stan procentowy pobieranego pliku. Musiałem taką czynność ponownego pobierania gry wybierać nawet kilkanaście razy, ale zawsze udawało mi się pobrać grę z golda.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Zwykle jest tak, że plik się pobiera i równocześnie instaluje, więc procentowa wartość nie oznacza tylko pobierania danych. To jest tak, że pobierze np. 30 procent pliku, a następnie go instaluje, potem kolejny pakiet i znowu instalacja. Dlatego te ostatnie 20 procent to nie pobieranie, tylko instalacja danych pobranych wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...