Skocz do zawartości

Czy warto 3x4GB=12GB ?


Recommended Posts

Siema. Mam pytanie. Aktualnie pracuję na 2x4GB 1600MHz i chciałbym dokupić jeszcze 4GB bo dodatkowe 2x4GB mi się nie zmieszczą ze względu na zasłonięty slot. Czy będzie to działać sprawnie ? Chodzi mi o to czy tak szybko jak 2x4GB albo szybciej, no bo przecież nie będzie duala wtedy.

Link to post
Share on other sites

w takim razie bierz śmiało, jak brak środków obecnie na 8 GB to taka 4 będzie i tak dobrze działać(znajomy właśnie tak posiada), oczywiście będzie mniejsza przepustowość lecz do takiej pracy wyjdziesz na +, warto wziąć coś z myślą o późniejszym dualu, dobierz odpowiednie taktowania do obecnych oraz opóźnienia 

Edytowane przez mesiuskate
Link to post
Share on other sites

pytanie jest takie czy naprawdę potrzebujesz więcej niż 8 gb ?, mi się jeszcze nie udało tyle zapchać 

 

działać tak kości będą lecz 8 w dualu a 4 sama

wlacz gta5 z duzymi detalami bez pliku stronnicowania - gwarantuje ze pograsz 15-30min na 8gb :)

Link to post
Share on other sites

panie zakuman , potrzeby autora to nie gta tylko grafika i gry to nie wszystko

 do autora

ja bym bardziej był jednak za dokupieniem modułu 1x 8GB jeśli to załatwi twój problem , półśrodki rzadko się sprawdzają ;)

ale zawsze jest to ryzyko że nowy moduł ( czy to 2,4 lub 8GB)nie będzie chciał współpracować ze "starymi"

Link to post
Share on other sites
ja bym bardziej był jednak za dokupieniem modułu 1x 8GB jeśli to załatwi twój problem , półśrodki rzadko się sprawdzają ;)

ale zawsze jest to ryzyko że nowy moduł ( czy to 2,4 lub 8GB)nie będzie chciał współpracować ze "starymi"

Ja już mam te pamięci i działają ze sobą :) Widzę wzrost wydajności jak odpale plik photoshopa 300MB :)Zastanawiałem się nad 2x8GB lecz nie spowodowało by to że musiał bym sprzedać stare kości i kupić nowe i tak trochę bym stracił a nie ma 1x8GB 1600MHz CL9 ty co ja mam, a wiadomo CL w grach może mało widoczne ale w grafice, renderowaniu to już inna bajka :) Pewnie dokupię kolejną kość jak już będę składał nowego PCta ale to już raczej nie teraz tylko trochę trzeba poczekać. A moduły 1x8GB CL9 jak już są to są drogie trochę :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...