Skocz do zawartości

Telefon z dobrym aparatem


Recommended Posts

Poszukuje telefonu, w którym priorytetem byłoby żeby wykonywał w miare dobrej jakości zdjęcia i znośne przy gorszym świetle. Dodatkowo znośna bateria. System chyba bez znaczenia z lekko przewagą w kieunku Androida. Wyświetlacz max 5,2 cala. Cena do 1000 zł.

 

Z tego co widziałem to ze średnej półki pod Androida trudno coś znaleźć, a pod Windowsa widziałem Lumia 930. A jak sprawa wygląda pod Lumią 640?

Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 - najlepszy aparat w ogóle :) - nawet współczesne mają gorsze :) - w Media markt i podobnych sklepach ceny oscylują w granicach 1200 zł. Można też trafić na promocje za 1000 zł. Mam na myśli nowe, sklepowe z Polskiej, oficjalnej dystrybucji.

 

Po za tym sam telefon bardzo dobry, szybki, płynny i nadal ma wsparcie oraz dostanie Windows 10.

Link to post
Share on other sites

 

 

Lumia 1020 - najlepszy aparat w ogóle

To popatrz na fotki S6. Szczęka opada ;)

 

Można też szukać L830, lub tańszej L735/L640.

Z androida to LG G2/Xperia Z1 (tragiczny ekran), ewentualnie S4(wypadało by zmienić luncher żeby ten telefon chodził w miarę). 

Link to post
Share on other sites

Do autora:

 

1. Masz tutaj link do strony gdzie zobaczysz porównania zdjęć dla niemal każdego smartfona:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5506&idPhone2=6227&idPhone3=5760

 

2. Tu masz porównanie aparatów (w środku testu i na końcu) - http://forum.benchmark.pl/topic/99739-nasze-telefony-zbiór-opinii/?p=1823142

- Lumia 1020

- LG G2

- Xperia Z1

- Lumia 925

 

 

 

Xperia Z1 (tragiczny ekran)

uspokój się - ten ekran jest gorszy niż ten w LG G2, ale co z tego skoro jest wciąż bardzo dobry - kąty ma mniejsze niż w LG G2, i ponownie - co z tego? Będziesz filmy pod kątem 75st oglądał? Raczej nie - w Xperii Z1 do 30st kolory masz zachowane.

 

Na GSMarena na ponad 2000 głosów na każdą komórkę takie wyniki miały oba smartfony:

Xperia Z1 - Design: 8.2, Features: 8.3, Performance: 8.3 (Votes: 3063)

LG G2 - Design: 8.0, Features: 8.2, Performance: 8.3 (Votes: 2430)


 

 

Lumia 1020 - najlepszy aparat w ogóle
To popatrz na fotki S6. Szczęka opada

GDZIE NIBY? Zrób zdjęcie w zmroku oboma smartfonami... albo lepiej - użyj flasha(!)... ciekawe jak światełko z lampki LED będzie wyglądało przy Xenonowym flashu z Lumii 1020... ehhh... rozumiem że nigdy nie miałeś do czynienia z Lumia 1020, ale weź to chociaż na logikę... Do tego jeszcze ci dodam, że SGS6 robi gorsze zdjęcia niż Nokia 808 PureView z 2012 roku...

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

 

 

Rica1, dnia 30 Kwie 2015 - 12:11, napisał: Xperia Z1 (tragiczny ekran) uspokój się - ten ekran jest gorszy niż ten w LG G2, ale co z tego skoro jest wciąż bardzo dobry - kąty ma mniejsze niż w LG G2, i ponownie - co z tego?

Nie mam aktualnego porównania, ale pamiętam że znajomy miał Z1, a ja jeszcze Xperie J, i jakość kolorów była lepsza właśnie na niej, za to ona przy LG wygląda beznadziejnie. Ale to tylko moje subiektywne zdanie oczywiście.

 

 

 

GDZIE NIBY? Zrób zdjęcie w zmroku oboma smartfonami... albo lepiej - użyj flasha(!)... ciekawe jak światełko z lampki LED będzie wyglądało przy Xenonowym flashu z Lumii 1020... ehhh... rozumiem że nigdy nie miałeś do czynienia z Lumia 1020, ale weź to chociaż na logikę.
 

Przy flashu uczywiście, że 1020 pokaże pazur z xenonem, ale w dobrych/średnich warunkach S6 lepiej sobie radzi. To też jest moje zdanie, subiektywne oczywiście.

 

 

Wracając od tematów jeżeli zależy na jakości zdjęć to w takim budżecie ino wybór jest tylko między Lumiami, jako że one charakteryzują się świetną jakością zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze zdęcia : L1020 > L930 > L735 = L640 niektórzy twierdzą, ze lepsza jest L735 :) a inni, że L640 :)

 

Lumia 1020 ma świetny, wręcz rewelacyjny obiektyw, Lampę Xenonową oraz fenomenalną martycę.

 

Jakość Lumii 1020 wychodzi w trudnych warunkach - matryca, optyka powodują, że zdjęcia wychodzą świetne a u konkurencji jest już gorzej.

 

Lumia 930 ustępuje jakością zdjęć L1020 - ale - nadal ma jeden z najlepszych aparatów. Do tego jest droższa od L1020.

 

Co to L735 czy L640 - ich aparaty sa sporo gorsze od L1020 czy L930 - ALE - w swojej klasie cenowej są jednymi z najlepszych. Zwłaszcza Lumia 640 wypada świetnie - nówka, w sklepie za 649 zł - robi świetne zdjęcia, spokojnie konkuruje z doższymi o 200 zł telefonami.

 

Tak więc jak chcesz kupić za 1000 zł najlepszy aparat to kup Lumie 1020, jak nie chcesz wydawac 1000 zł to L735 czy L640 będą dobre.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...