Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :) Chcę kupić smartfon ze średniej półki (do 800zl). Do tej pory wahadłem się między Nokią Lumią 735, HTC Desire 620 a LG G3s. Jednak na rynku pojawił się Microsoft Lumia 640. Co myslicie o tym nowym modelu? Ktoś go użytkuje? Jakie jest wrazenie? Który z wymienionych modeli tel. mi polecacie?

Link to post
Share on other sites

L735 ma świetny ekran, bardzo dobre aparaty, Ładowanie Bezprzewodowe.

L640 ma pojemny akumulator, ekran z Glance Screen, troszkę lepszy tylni aparat, gorszy przedni.

 

Z Androidów LG G3s jest świetnym telefonem. Lepszym niż HTC

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może być :) - pisali, że w L640 jest zmodyfikowana kamera z L920 - to, że sensor w L920 ma 8.7 MP nic nie znaczy, mogli nie "udostępnić" tych 0.7 MP :) - do tego dali tańsza optykę. Ile jest prawdy w tych doniesieniach nie wiadomo :) 

 

Faktem jest, że aparat w L640 robi zdjecia zdecydowanie "za dobre" :) jak na cenę 649 zł :)

Link to post
Share on other sites

A jak sprawuje się ekran L640? Jest bardzo czuły na dityk? Można go obsługiwać w rekawiczkach tak jak L735?

Rozumiem, że bateria jest całkiem niezla. Aparat jak na tel. za rozsądne pieniądze tez daje radę. A co Wam się nie podoba w tym smartfonie? Czy jest jakiś bardzo słaby punkt L640. Nie ukrywam, że mi się podoba. Nie jest doroga, ma 5'’ ekran i Windows Phone.

Link to post
Share on other sites

Ekran reaguje na dotyk tak jak powinien, a jeśli chodzi o jakość to np poziom czerni jest bardzo dobry więc technologia ClearBlack display spełnia swoją funkcje. W rękawiczkach z telefonu się nie korzysta jak nie chcesz by wypadł ci z ręki kolego, lepiej ściągnąć niż potem płakać, że wylał się wyświetlacz - takie jest moje zdanie. Bateria pewnie będzie miała dobre osiągi, na razie sie nie wypowiem, bo z reguły muszę używać telefon z dwa tygodnie, by coś rzetelnego napisać. Poza tym zależy to też od tego jak ktoś używa sprzętu.

 

Ktoś się pytał za ile kupiłem, więc kupiłem za 460zł:

 

http://allegro.pl/microsoft-lumia-640-lte-czarny-prosto-z-salonu-i5297829800.html

 

Jak już mówiłem, trzeba poszukać i poczekać to zawsze znajdzie się okazje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wygląda nato, że całkiem fajny ten aparat:)

Miałbym prośbę jakbyś miał chwilkę o udostępnienie zdjęć w warunkach ładnej pogody i słabego światła, czyli np. w domu przy lampie:)

 

A jak wygląda sprawa w tym telefonie z udostępnianiem internetu przez kabelek i po wifi? Nie ma żadnego problemu?

Jak z filmami? Są one jakości full hd nagrywane tak? No i ostatnie pytanie czy pod windowsem tez przenosi się aplikacje na karte sd tak jak w androidach?

Link to post
Share on other sites

Parę dni temu dorwałem używaną 930-stkę za 799zł z 3,5 mieś gwarancją. No chyba, że nie interesują cię telefony używane. bo do 800zł można dostać naprawdę ciekawe zabawki

Link to post
Share on other sites

Wystarczy dobrze upolować na Allegro :)

Wcześniej miałem 620, także nie ma sensu picać "porównania", bo to niebo i ziemia. To samo można przeczytać w recenzjach - solidna, dobry aparat, płynna i piękna :D

Link to post
Share on other sites

System to jedno - ALE - mamy bardzo dobry aparat, ekran i pojemny akumulator - a wszystko to w rewelacyjnej cenie.

 

Z ciekawości ze znajomymi zaczęliśmy szukać cenowych odpowiedników - założyliśmy ceny ze sklepów, tylko nówki z oficjalnej dystrybucji - i nie bardzo na szło znalezienie konkurencji :) Odpowiedniki Lumii 640 u konkurencji z podobnymi parametrami zaczynaly się od 800 zł w gorę :) 

 

Zresztą podobna sytuacja jest w przypadku Lumi 735 :) :)

Link to post
Share on other sites

Jestem również zainteresowany Lumia 640. Zadziwia mnie, że w "polskim internecie" brakuje jeszcze pełnej recenzji tego telefonu. Jest to dla mnie niezrozumiałe. Często muszę używać telefonu w pełnym słońcu, a więc chciałbym dowiedzieć się czegoś o jasności wyświetlacza itd.

Edytowane przez Webitus
Link to post
Share on other sites

Wyświetlacz L640 jest jasny, w zasadzie to chyba najjaśniejszy ekran z wszystkich Lumii. Do tego Clear Black naprawdę daje radę. Jedyną opcją którą warto brać pod uwagę, jest ekran w Lumii 735. Trzeba by je porównać jak się sprawdzą w słońcu.

 

Jeśli zależy Ci na jasności to Lumia 640 wypada tu świetnie.

Link to post
Share on other sites

Wyświetlacz L640 jest jasny, w zasadzie to chyba najjaśniejszy ekran z wszystkich Lumii. Do tego Clear Black naprawdę daje radę. Jedyną opcją którą warto brać pod uwagę, jest ekran w Lumii 735. Trzeba by je porównać jak się sprawdzą w słońcu.

 

Jeśli zależy Ci na jasności to Lumia 640 wypada tu świetnie.

Wszystkie opinie o jasności w tym modelu to odczucia, a ja chciałbym poznać dane, które da się zestawić i porównać. W tym problem. Równie dobrze mógłbym dać wiarę w informacje o krótkim działaniu na baterii (trafiłem na takie narzekania na jakimś zagranicznym forum). Na krytykę co do czytelności w słońcu też można natrafić (cnet.com).

Link to post
Share on other sites

Główna różnica między ekranami L735 a 640 jest typ ekranu. L735 posiada OLED co gwarantuje nieskończony kontrast, idealną czerń (czarne piksele nie są podświetlane) i nasycone kolory (aż niekiedy za bardzo). Do tego filtr ClearBlack i w słońcu wszystko widać (nawet pod promień), 640 posiada IPS czyli gorsze czernie (widać że nie jest idealna, ale jest jak najbardziej w porządku - lepiej niż w Moto G/G3s/635/etc, oraz posiada bardziej naturalne kolory. Ekran dla mnie lepszy w L735 jednak nakleić trzeba od razu folię, gdyż pod światło mam dużo mikrorysek - a nigdy nie noszę z monetami,kluczami itp. No i jeszcze jedno. Ekran jest zaokrąglony na bokach (2,5D) więc najlepiej kupić dopasowaną folię (3mk jest mniejsza więc przylega idealnie), szkło niestety odstaje na bokach. Mogę jutro porobić zdjęcia jak sprawuje się w ostrym słońcu jak chcesz. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...