Skocz do zawartości

Smartfon, 2 GB RAM-u, 700-800 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Planuję zakup telefonu tak do 700-800 zł. Już od dwóch lat używam LG L7 pierwszej generacji, ale ledwo już dyszy. Czego oczekuję od smartfonu? Przede wszystkim 2 GB RAM-u. Zależy mi na dość szybkiej pracy, nawet na zawalonym po roku czy półtorej androidzie (choć wiadomo cudów nie ma). Nie jestem jakimś wybitnie katującym telefon użytkownikiem. Przede wszystkim: smsy, messenger, snapchat, gierki jakieś (niekoniecznie bardzo wymagające, raczej te dla zabicia czasu). Chciałbym, żeby telefon radził sobie z wielozadaniowością stąd koniczne te 2 GB RAM-u. 

 

Telefon chciałbym nowy od polskiego dystrybutora, raczej nie ebay itp. Do niedawna faworytem był Zenfone 5, ale jak uzbierałem jako tako pieniążki to.. zniknął z rynku! Znaczy niezupełnie. Telefon ten w wersji A500CG ma 2GB ram-u, pozostałe niestety już nie. Niestety nie mogę już takiego znaleźć, a jeszcze kilka miesięcy temu były. 

 

Jakieś sugestie? :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie wszystkim za opinie :)

Kurcze wiecie co, zależy mi na telefonie jednak absolutnie nowym. I raczej allegro, a nie olx, tam jest jakieś zabezpieczenie aukcji, kupowałem konsolę kiedyś na olx, 3 miesiące zabawy i straszenia sądem zanim ziomek odesłał. 

Widzę, że polecacie G2, super telefon, kumpel ma i chwali bardzo. Na allegro, w okolicach 800-850 zł z wysyłką można znaleźć z Chin, ale chyba wolę dołożyć troszkę i mieć pewność, że polska dystrybucja i faktura VAT. Wtedy trzeba dać 950-1000 zł. Nagiąłbym trochę budżet. Bardziej chyba skłaniałbym się w stronę LG i Sony, Galaxy S4 ma już swoje lata na rynku. Ten ekran 5,2 cala poręczny jest? Chyba najbardziej widzi mi się ten LG :) Właśnie obczaiłem, że na Euro RTV za 900 jest. 

 

A znalazłem jeszcze taką ciekawostkę: Huawei Honor 3C. 

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/huawei/honor3c/

 

Dość egzotyczna oferta, ale dostępny w polskich sklepach, jakieś opinie może? 

 

Także na razie na szczycie G2 u mnie :)

Link to post
Share on other sites

Hmm, no właśnie miałem o to pytać. Czyli wszystko muszę zapisywać w pamięci wewnętrznej 16 GB (pewnie jest to pamięć ogólna, a jakąś jej część zajmuje system). Jak w przypadku IPhonów? Akurat nie jest to jakiś straszny problem, w tych kilkunastu gb bym się zmieścił. Ale najważniejsze pytanie: czy zapisywanie wszystkiego w tel, czyli tam gdzie jest też system, a nie na karcie, nie "zamula" telefonu?

Link to post
Share on other sites

Nie, jako że taka pamięć ma szybszy czas dostępu od karty SD, nie wspominając o samym transferze. System jest też na oddzielnej niewidzialnej partycji, także spokojnie. Dodam też, że dla użytkownika z 16 GB zostaje realnie tylko 10,6.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...