Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, poszukuje digitizera do telefonu Xiaomi. Myślę że wersja Red Rice a Red Rice 1s co do digitizera się nie różni, ale czy ktoś wymieniał dotyk w tym telefonie i czy ma sprawdzone źródło gdzie kupić taki digitizer?

Pisałem do Polskiego dystrybutora ale odpowiedzi co do kosztu naprawy czy samego zakupu części nie uzyskałem.

Mam z Allegro taka aukcję: http://allegro.pl/ekran-szybka-digitizer-xiaomi-redmi-i5128102003.html129zł

a tu coś innego ale czy warto? to połowa ceny z Allegro: http://in-pro.pl/24015-02-1100040?search=xiaomi59.95zł

 

Co doradzicie?

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu niczego bym nie zakładał - digidizery mogą się różnić. Ja bym nie ryzykował. Pytanie też czy ten za 59 zł - to nie słaba podróbka. Zaczął bym od Chin i tamtejszych sklepów.

 

Czy ludzie, którzy POLECALI tak mocno Xiaomi i resztę "Chińczyków" - mogą pomóc?  Czy podobnie jak w przypadku z przed paru miesięcy będą milczeć.

 

Będę brutalny i złośliwy : To jest nauczka - DUŻA nauczka i przestroga dla innych - jak Byś kupił telefon z Polskiej dystrybucji - to "dotyk" Miałbyś "od kopa" i naprawili by Ci to w każdym porządnym serwisie.

Link to post
Share on other sites

Telefon kupiony w  Polskiej firmie Technos w Poznaniu. Już po gwarancji, więc do nich pisać nie ma po co. Jest serwis w Polsce http://sklepxiaomi.pl/serwis-xiaomi/. Dziś zadzwoniłem ponieważ opcja "Zleć darmową wycenę naprawy Twojego uszkodzonego urządzenia. Wypełnij poniższy formularz:" pozostała bez odpowiedzi, ale Pani w słuchawce obiecała zainterweniować w tej sprawie. Więc czekam.


Sprawdzony właśnie kodem czy jest to prawdziwy produkt Xiaomi, http://www.mi.com/verify/telefon przechodzi pozytywnie weryfikację.


Dział serwisowy Xiaomi odpisał na mojego maila. Czekam teraz na informację o cenie i dostępności części. O przebiegu naprawy, cenach i kontakcie z Xiaomi Polska będę informował.

Jeśli ktoś ma ważne informacje w tym temacie to proszę o napisanie. [na razie nie ma dużego zainteresowania tematem wymiany, cen i dostępności części wśród forumowiczów na moje nieszczęście].


@Ravir

 

Na Twoim miejscu niczego bym nie zakładał - digidizery mogą się różnić.

Dział techniczny na moje pytanie:

"Jeśli można to mam małe pytanie technicznej natury. Mianowicie czy model Red Rice a Red Rice 1S i podobne,  posiadają różnicę w panelu dotykowym, czy części z tych modeli są kompatybilne ze sobą czy jednak kupując części typu: wyświetlacz, digitizer, trzeba szukać do tego konkretnego modelu który się posiada?"

Odpowiada tak:

"Proszę szukać do konkretnego modelu. 

Uwaga:
Ilość wersji modeli & sprawa podróbek części lub części po " obróbce " to ok 20% / tyle jest na rynku ryzykownych części.
Dostajemy telefony po naprawach gdzie są źle dobrane części vs model"
 
Czyli masz rację i telefony różnią się między sobą.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem odpowiedź w sprawie digitizera. Nie wszystkie moje pytania zostały omówione, ale...

Reasumując nie polecam nikomu wymiany wyświetlacza, czy digitizera.

 

Od sklepu Xiaomi:

Witam,
 
W dniu 27.04.2015 otrzymaliśmy od Pana zgłoszenie serwisowe dotyczące modelu Redmi 1S. 
 
Nie sprzedajemy części serwisowych na sztuki.
 
Szacunkowy koszt wymiany panelu to 350 zł.
 

Jeżeli będzie Pan zainteresowany zapraszamy do skorzystania z naszych usług.


350zł to koszt połowy nowego telefonu, a już jak dołożymy 100zł mamy telefon używany i w pełni działający z Allegro.

Zero opłacalności jeśli chcemy zrobić to w serwisie firmy, a co do zakupu części nawet na Allegro i samodzielnej wymianie to nie znalazłem żadnej odpowiedzi gdzie/ u kogo, kupić żeby mieć pewność działania takiej części.

Link to post
Share on other sites

za niecałe 40 zł z przesyłką http://www.aliexpress.com/item/New-original-Touch-Screen-Digitizer-glass-screwdriver-tools-For-Xiaomi-Red-rice-1s-hongmi-1s-Mobile/2036321062.html?aff_platform=aaf&sk=niEqRbMNv%3AEQrZ7uJQV&cpt=1431534348005&af=117410905&aff_trace_key=24048342045451979

Sprzedawcy napisz jaki masz model aby nie było nieporozumienia.

 

Wymiana nie jest trudna, w necie są filmy jak to zrobić.

Edytowane przez gramacz
Link to post
Share on other sites

Zdemontowałem digitizer, był cały nie popękany i cały udało mi się odkleić. Usunąłem oczywiście taśmy klejące z obudowy i odtłuściłem całość, teraz czeka na montaż dotyku. Co ciekawe za nie działanie dotyku odpowiadała tasiemka, pękła na zgięciu. Dziwna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...